Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2013 r.
15:17
Edytuj ten wpis

Szpitale z województwa lubelskiego wysoko w rankingu "Forbesa”

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 10 A A
Szpital z Radzynia Podlaskiego, jeden z liderów rankingu  Magellana oraz "Forbesa”/ (Szpital w Radz
Szpital z Radzynia Podlaskiego, jeden z liderów rankingu Magellana oraz \"Forbesa”/ (Szpital w Radz

Szpitale z naszego województwa prowadzą w rankingu finansowym przygotowanym przez spółkę Magellan i branżowy magazyn "Forbes”. Placówki z Radzynia Podlaskiego i Parczewa zajęły ex æquo pierwsze miejsce w grupie szpitali gminnych i powiatowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z kolei, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli prowadzi w rankingu placówek wojewódzkich. Tuż za nim uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Wyniki rankingu finansowego opublikowano w styczniowym wydaniu miesięcznika "Forbes”. Autorzy pod uwagę brali m.in. efektowność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ.

- To sukces całej załogi. Trzy lata ciężkiej pracy powodują, że wychodzimy na prostą. Aby wyciągnąć szpital z zadłużenia i uzyskać pożądaną płynność finansową potrzeba tytanicznego wysiłku – tłumaczy Marek Zawada, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim.

Szefem placówki został w 2011 roku i od razu rozpoczął restrukturyzację placówki, która przynosiła kilkumilionowe straty.

– Zmieniliśmy organizację pracy, staraliśmy się prowadzić rozsądną politykę lekową, wprowadziliśmy ścisły nadzór procedur diagnostycznych. Zaczęliśmy szanować każdą złotówkę – mówi w rozmowie z "Forbesem” Zawada.

W szpitalu konieczne były zwolnienia.

Z 590 –osobowej załogi zostało 462 pracowników. Opłaciło się, bo w 2012 roku placówka zaczęła przynosić zyski. To pozwoliło ubiegać się o środki unijne m.in. na termomodernizację budynku. Liderem w rankingu jest również Samodzielny Publiczny ZOZ w Parczewie. – To efekt konsekwentnie realizowanej przez nas polityki dostosowywania placówki do potrzeb rynku zdrowia i elastyczności względem NFZ-u. Na szczęście, obyło się bez zwolnień – podkreśla Janusz Hordejuk, dyrektor parczewskiego szpitala.

Pomimo wysokiej pozycji w rankingu Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli nie ma lekko.

"Szpitale psychiatryczne nie mogą zarabiać dodatkowo na tzw. nadwykonaniach (…). W psychiatrii po prostu ich nie ma. Szpital nie otrzymuje również żadnych nadzwyczajnych pieniędzy z tytułu prowadzenia oddziału podsądnego, do którego trafiają osoby skierowane na leczenie psychiatryczne przez sądy” – podaje "Forbes”. Szpitalowi udało się jednak osiągnąć dodatni wynik finansowy w 2012 roku i wypracować ok. 258 tys. zł zysku.

– Co miesiąc analizujemy strukturę naszych przychodów i rozchodów. Planując leczenie, przyglądamy się dostępnym lekom i szukamy tego, który ma pożądany skład i zarazem jest najtańszy – tłumaczy w magazynie "Forbes” Wanda Bajkowska, szefowa placówki.

Drugą pozycję w rankingu finansowym szpitali wojewódzkich zajął WSzS w Białej Podlaskiej. – To nie jest dla nas zaskoczenie, bo zachowujemy płynność finansową – komentuje Joanna Kozłowiec, rzecznik placówki. Dobra kondycja finansów daje szpitalowi możliwość ubiegania się o środki unijne. Obecnie dobiegają końca prace budowlane w ramach projektu za ok. 48 mln zł.
Z analizy rankingu spółki Magellan i "Forbesa” wynika, że to nie pieniądze, a dyrektorzy – menadżerowie mogą zapewnić szpitalom sukces finansowy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asus / 26 stycznia 2015 o 20:16

Radzyński szpital od strony finansowej może i jest dobrze zarządzany ale jezeli chodzi o leczenie to gorszego chyba nie ma. kolesiostwo aż kwitnie. Lekarze (nie wszyscy) bez jakich kolwiek kompeencji!!! jak dla mnie totalne dno.

Avatar
krystizdebski@gmail.com / 29 grudnia 2013 o 03:47

ja proszę o materiał źródłowy forbesa.

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 21:34

Widać, że fachowo są zarządzane. Nie ma nawet żadnego szpitala z Lublina. 

Avatar
parafian / 28 grudnia 2013 o 17:12

a gdzie je najlepszy w Polsce śpital im Żą Pąla II w Zamościu

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 14:18

PISZECIE,ŻE SZPITALE W PARCZEWIE I RADZYNIU TO ELITA ,JA TWIERDZĘ,ŻE PO TYM CO UCZYNIŁ WCZORAJ RADZYŃSKI KONOWAŁ  TO RADZYNSKI SZPITAL NALEŻY ZALICZYĆ DO KOŃCÓWKI  JELITA.!!!

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 11:03

TO JEST NIE PRAWDĄ.WCZORAJ 27grudnia młody konował  na SOR-ze odmówił pomocy młodemu człowiekowi z urazem kręgosłupa,odsyłając go do lekarza rodzinnego.to się działo w RADZYNIU PODLASKIM około godz 13-tej.Co z tego,ze z jednej strony nagrody jak wystarczy,że jedna łajza zniszczy wszystko swym bezmyślnym postanowieniem.Jak już wcześniej radzyniacy pisali .U nas  większość to konowały.ktorzy zaczepili się  by nie być na bezrobotnym!!!!!!!!!!!!!!Henryk

Avatar
Karol / 28 grudnia 2013 o 06:35

Facet żył z jędzą przez całe dorosłe życie. Rodzina, znajomi, sąsiedzi radzili mu nie bierz rozwodu bo na łożu śmierci nie będzie Ci miał kto podać szklanki wody. Gdy nadszedł dzień żegnania się z tym ziemskim padołem stary tylko wyszeptał; chol.ra a pić się nie chce.

Avatar
jędza w białym fartuchu / 27 grudnia 2013 o 23:45

a Twojej babce spadła korona z głowy? A może w tym czasie jedze w białym fartuchu ratowały komuś zycie...U mnie na odziale tak jest..że czasami w reanimacji biorą udział wszystkie pielęgniarki na dyżurze i mniej potrzebujący chorzy muszą wtedy poczekać i już..ale nie..najważniejsze jest żarcie i sranie i najczęściej z tego powodu najwiecej dzwonkow dzwoni na oddziale. RODZINA NIE POTRAFI SIĘ ZAOPIEKOWAC JEDNYCH CHORYM W DOMU PORZĄDNIE-ZANIEDBANI Z ODLEŻYNAMI TRAFIAJĄ DO SZPITALA,A OD PIELĘGNIAREK SIE WYMAGA ŻEBY OPIEKOWAŁU SIE IDEALNIE WE DWIE, 30-MA CHORYMI...PARANOJA..

a Twojej babce spadła korona z głowy? A może w tym czasie jedze w białym fartuchu ratowały komuś zycie...U mnie na odziale tak jest..że czasami w reanimacji biorą udział wszystkie pielęgniarki na dyżurze i mniej potrzebujący chorzy muszą wtedy poczekać i już..ale nie..najważniejsze jest żarcie i sranie i najczęściej z tego powodu najwiecej dzwonkow dzwoni na oddziale. RODZINA NIE POTRAFI SIĘ ZAOPIEKOWAC JEDNYCH CHORYM W DOMU PORZĄDNIE-ZANIEDBANI Z ODLEŻYNAMI TRAFIAJĄ DO SZPITALA,A OD PIELĘGNIAREK SIE WYMAGA ŻEBY OPIEKOWAŁU SIE IDEALNIE WE... rozwiń

Avatar
pacjent / 27 grudnia 2013 o 20:32

leżałem z tym panem na jednej sali i on potrafił tak drzeć się całą noc, nie dając spać innym chorym. Sam nie wiedział co chciał, a rodzina jak przyszła to posiedziała z nim kilka minut i zwiewała. Jak się go zapytałem dlaczego tak krzyczy, to on odpowiadał, że mu się nudzi.

Avatar
Marcin / 27 grudnia 2013 o 19:18

He he... parę dni temu moja babka trafiła do Abramowic na neurologię... mówiła, że jakiś starszy człowiek błagał przez niewiadomo ile minut o SZKLANKĘ WODY i myślicie, że któaś jędza w białym fartuchu mu ją podała? Nie. Moja babka mu ją podała...

Ot, taki przykład, jak w tym szpitalu traktuje się pacjentów.

Avatar
asus / 26 stycznia 2015 o 20:16

Radzyński szpital od strony finansowej może i jest dobrze zarządzany ale jezeli chodzi o leczenie to gorszego chyba nie ma. kolesiostwo aż kwitnie. Lekarze (nie wszyscy) bez jakich kolwiek kompeencji!!! jak dla mnie totalne dno.

Avatar
krystizdebski@gmail.com / 29 grudnia 2013 o 03:47

ja proszę o materiał źródłowy forbesa.

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 21:34

Widać, że fachowo są zarządzane. Nie ma nawet żadnego szpitala z Lublina. 

Avatar
parafian / 28 grudnia 2013 o 17:12

a gdzie je najlepszy w Polsce śpital im Żą Pąla II w Zamościu

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 14:18

PISZECIE,ŻE SZPITALE W PARCZEWIE I RADZYNIU TO ELITA ,JA TWIERDZĘ,ŻE PO TYM CO UCZYNIŁ WCZORAJ RADZYŃSKI KONOWAŁ  TO RADZYNSKI SZPITAL NALEŻY ZALICZYĆ DO KOŃCÓWKI  JELITA.!!!

Avatar
Gość / 28 grudnia 2013 o 11:03

TO JEST NIE PRAWDĄ.WCZORAJ 27grudnia młody konował  na SOR-ze odmówił pomocy młodemu człowiekowi z urazem kręgosłupa,odsyłając go do lekarza rodzinnego.to się działo w RADZYNIU PODLASKIM około godz 13-tej.Co z tego,ze z jednej strony nagrody jak wystarczy,że jedna łajza zniszczy wszystko swym bezmyślnym postanowieniem.Jak już wcześniej radzyniacy pisali .U nas  większość to konowały.ktorzy zaczepili się  by nie być na bezrobotnym!!!!!!!!!!!!!!Henryk

Avatar
Karol / 28 grudnia 2013 o 06:35

Facet żył z jędzą przez całe dorosłe życie. Rodzina, znajomi, sąsiedzi radzili mu nie bierz rozwodu bo na łożu śmierci nie będzie Ci miał kto podać szklanki wody. Gdy nadszedł dzień żegnania się z tym ziemskim padołem stary tylko wyszeptał; chol.ra a pić się nie chce.

Avatar
jędza w białym fartuchu / 27 grudnia 2013 o 23:45

a Twojej babce spadła korona z głowy? A może w tym czasie jedze w białym fartuchu ratowały komuś zycie...U mnie na odziale tak jest..że czasami w reanimacji biorą udział wszystkie pielęgniarki na dyżurze i mniej potrzebujący chorzy muszą wtedy poczekać i już..ale nie..najważniejsze jest żarcie i sranie i najczęściej z tego powodu najwiecej dzwonkow dzwoni na oddziale. RODZINA NIE POTRAFI SIĘ ZAOPIEKOWAC JEDNYCH CHORYM W DOMU PORZĄDNIE-ZANIEDBANI Z ODLEŻYNAMI TRAFIAJĄ DO SZPITALA,A OD PIELĘGNIAREK SIE WYMAGA ŻEBY OPIEKOWAŁU SIE IDEALNIE WE DWIE, 30-MA CHORYMI...PARANOJA..

a Twojej babce spadła korona z głowy? A może w tym czasie jedze w białym fartuchu ratowały komuś zycie...U mnie na odziale tak jest..że czasami w reanimacji biorą udział wszystkie pielęgniarki na dyżurze i mniej potrzebujący chorzy muszą wtedy poczekać i już..ale nie..najważniejsze jest żarcie i sranie i najczęściej z tego powodu najwiecej dzwonkow dzwoni na oddziale. RODZINA NIE POTRAFI SIĘ ZAOPIEKOWAC JEDNYCH CHORYM W DOMU PORZĄDNIE-ZANIEDBANI Z ODLEŻYNAMI TRAFIAJĄ DO SZPITALA,A OD PIELĘGNIAREK SIE WYMAGA ŻEBY OPIEKOWAŁU SIE IDEALNIE WE... rozwiń

Avatar
pacjent / 27 grudnia 2013 o 20:32

leżałem z tym panem na jednej sali i on potrafił tak drzeć się całą noc, nie dając spać innym chorym. Sam nie wiedział co chciał, a rodzina jak przyszła to posiedziała z nim kilka minut i zwiewała. Jak się go zapytałem dlaczego tak krzyczy, to on odpowiadał, że mu się nudzi.

Avatar
Marcin / 27 grudnia 2013 o 19:18

He he... parę dni temu moja babka trafiła do Abramowic na neurologię... mówiła, że jakiś starszy człowiek błagał przez niewiadomo ile minut o SZKLANKĘ WODY i myślicie, że któaś jędza w białym fartuchu mu ją podała? Nie. Moja babka mu ją podała...

Ot, taki przykład, jak w tym szpitalu traktuje się pacjentów.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 35

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!