piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Szpitale żądają więcej pieniędzy na leczenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2009, 16:03
Autor: rp

Szpitale z Lubelszczyzny nie godzą się na pieniądze jakie proponuje im na przyszły rok Narodowy Fundusz Zdrowia. – Mieliśmy dostać więcej, a będzie mniej niż w 2009 – mówią.

NFZ informuje, że w przyszłym roku szpitale z całego województwa dostaną w sumie o 144 mln zł więcej niż proponowano im kilka tygodni wcześniej. Propozycja zbulwersowała lekarzy.

– Zastanawiamy się nad podpisaniem kontraktu. W rzeczywistości dostaniemy ok. 3,2 mln zł mniej niż na 2009 r. NFZ daje pieniądze na świadczenia za które i tak musiałby zapłacić, a obniżył np. stawkę dla szpitalnego oddziału ratunkowego czy też niżej wycenił procedury kardiologiczne – tłumaczyła nam dzisiaj Marta Podgórska, rzeczniczka szpitala klinicznego nr 4 przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie.

- W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów wszyscy dyrektorzy szpitali Konwentu zdecydowali o nieprzyjęci zaproponowanych warunków finansowych świadczeń na rok 2010 – napisał dzisiaj Krzysztof Tuczapski, przewodniczący Konwentu Szpitali Zamojszczyzny.

Przypomina, że 22 grudnia wszyscy dyrektorzy oddziałów Funduszu zobowiązali się zapewnić nakłady na leczenie nie mniejsze niż w mijającym roku.

Propozycję NFZ oprotestowali również Arkadiusz Bratkowski wicemarszałek województwa oraz Paweł Pikula starostwa powiatu lubelskiego (w imieniu Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego). To kontynuacja złego finansowania świadczeń szpitalnych – stwierdzili.

Tymczasem Fundusz zapewnia, że właśnie wywiązuje się z grudniowej umowy. - Fundusz jest gotowy do rozmów i liczy na akceptację propozycji i dokonanie uzgodnień ze szpitalami – napisał nam dzisiaj Andrzej Kowalik zastępca dyrektora lubelskiego NFZ.

Jeśli szpitale nie zgodzą się do końca roku na podpisanie umów, to NFZ będzie musiał rozpisać konkurs, żeby zabezpieczyć świadczenia medyczne dla mieszkańców od marca 2010 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lekarz
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lekarz
lekarz (2 stycznia 2010 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę, że przyczyną niedoboru funduszy jest utrzymywanie dwóch kategorii ubezpieczonych: w KRUS i ZUS, a przecież diagnozujemy i leczymy tak samo tych, którzy opłacają wysoką oraz niską składkę na ubezpieczenie. Jedynym lekarstwem jest więc ustalenie jednej składki zdrowotnej, a nie pielęgnowanie zasad wprowadzonych chyba jeszcze za Gomułkę.
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2010 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiązać tfundusz będzie prawdziwa oszczędność
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!