wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Tajemniczy ekspert zbada nasyp z S17

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2013, 17:34
Autor: (p.p.)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Tylko 60 dni ma tajemniczy ekspert na ustalenie przyczyn osiadania nasypu z S17 w dolinie Ciemięgi. Już zaczął pracę.

Przypomnijmy, że 750-metrowy odcinek S17 biegnący nasypem przez dolinę Ciemięgi osiada. Nikt nie wie, dlaczego.

– Według projektantów nasyp powinien osiąść 3–4 cm. W momencie układania asfaltu miał być już stabilny. Tymczasem brakuje tylko ostatniej, ścieralnej warstwy, a nasyp wciąż osiada – mówił Piotr Kuna, dyrektor ds. technologicznych w lubelskim oddziale GDDKiA. Przy przejściach dla zwierząt w nasypie grunt osiadł nawet 13 cm. Ten fragment ekspresówki projektowała holendersko-polska firma DHV. Nie wiadomo czy osiadanie to sprawa błędu przy projektowaniu, wykonywaniu drogi czy po prostu natura spłatała drogowcom figla.

Przyczyny ma wskazać tajemniczy ekspert. – Ma on także przedstawić skuteczny sposób ustabilizowania nasypu. Nie podajemy ani kwoty kontraktu, ani danych eksperta, aby nikt nie wpływał na jego pracę. Ekspert na badanie i sporządzenie raportu ma 60 dni od podpisania kontraktu, a to się stało we wtorek – dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA.

Przypomnijmy, że wykonawcą 7,7-kilometrowego odcinka S17 od węzła Jastków do Lublin-Sławinek jest firma Budimex.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Teq
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 listopada 2013 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Rozwiń
Teq
Teq (23 listopada 2013 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Domyślam się, że ekspret musi się znać na rzeczy, więc na bank powiązany jest z Polskim Komitetem Geotechniki lub Instytutem Badawczym Dróg i Mostów z tytułem co najmniej dra hab.

Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2013 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2013 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"przy wiadukcie tempo dramtycznie spada" - zgadza się!!!!

To zamierzony efekt. Miasto postanowiło wstrzymać budowę WSZYSTKICH dróg w regionie, żeby powstrzymać odpływ ludności. Pobobno ma być też zburzony most w Puławach.

Z zaoszczędzonych pięniędzy mają być budowane nowe świątynie i centrum myśli Wszechpapieża Wszechczasów Wielkiego Błogosławionego Jana Pawła II.

Wszystko potejamnie zaplanował rząd PO, żeby utworzyć na Lubelszczyźnie skansen katolicki. Reszta kraju ma się płacić w grzechu rozkoszy miłości homoseksualnej i rozpuście alkoholicznej.

Lubelszczyzna ma zostać odłączona od reszty Polski. Ale dzięki temu tylko tu uratuje się jądro narodu z jego katolicką tożsamością. W przyszłości w czasie kontrewolucji katolickiej stąd ruszą oddziały zbrojne Polskiej Katolickiej Armii Wielkiej Odkupieńczej i wyzwoli resztę kraju z alkoholowo-homoseksualnej zarazy.

Zanim do tego dojdzie granicę lubelskiego potajemnie przekroczy (ucieknie z POlski) wielu wybitnych działaczy narodowo-katolickich. Np. Antoni Macierewicz przypłynie do Annopola na dętce od traktora z Sandomierza

Rozwiń
byku
byku (22 listopada 2013 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No tak! Jeszcze szybciej trzeba robić tą drogę, to na pewno nie będzie pękać i osiadać. Wszyscy wiedzą jakie przekręty idą w laboratoriach drogowych i że w czasie jaki jest przewidziany na budowę, firma nie jest tego w stanie zrobić tak jak się powinno. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!