Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 czerwca 2015 r.
11:20

To one śpiewały „Koko Euro spoko”. Zespół Jarzębina ma 25 lat. "Pod względem krytyki jesteśmy zahartowane"

Autor: Zdjęcie autora aa
0 13 A A

Zespół „Jarzębina”, którego „Koko Euro spoko” stało się hymnem biało-czerwonych na Euro 2012, świętuje 25-lecie powstania zespołu. Śpiewaczki z Kocudzy w powiecie janowskim mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół śpiewaczy w 1990 roku założyła Irena Krawiec, która cały czas kieruje grupą. – Te 25 lat były dla zespołu dobre, pracowite i owocne – uważa Irena Krawiec . – Na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym zdobyłyśmy w sumie trzy Baszty, czyli najwyższe nagrody za nasze archaiczne śpiewy. Otrzymałyśmy też nagrodę im. Oskara Kolberga za całokształt działalności jak też masę innych nagród i wyróżnień, które są skrzętnie przez nas gromadzone i opisywane w kronice zespołu. I dodaje: Bardzo się cieszę, że panie stanowiące trzon zespołu mimo upływu lat dalej śpiewają.

Mimo wielu nagród ogólnopolską popularność przyniosła zespołowi wygrana w konkursie organizowanym z okazji Euro 2012. Mimo dużej konkurencji to piosenka śpiewaczek z Kocudzy stała się hymnem polskiej drużyny na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej trzy lata temu.

– Ta wygrana na pewno nam nie zaszkodziła, lecz pomogła – ocenia dzisiaj Krawiec. – Pod względem krytyki jesteśmy zahartowane. Dzięki wygranej media nas zauważyły. A informacja o zespole poszła na cały świat.

Od czasu wygranej z zespołu odeszły trzy panie, głównie z powodów zdrowotnych. Do zespołu dołączyła zaś jedna nowa. – Teraz zespół liczy sześć pań; kiedy wygrałyśmy konkurs na piosenkę naszej reprezentacji na Euro było nas osiem – dodaje Krawiec.

Śpiewaczki mają na swoim koncie kilka płyt, m.in. „Łoj dolo moja dolo” i „Od Kocudzy do Betlejem”, którą nagrały wspólnie z zespołem Drewutnia.

Uroczysty jubileusz „Jarzębiny” zaplanowano na sobotę. Rozpocznie się mszą w kościele w Kocudzy o godz. 14.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Badacz forum / 4 czerwca 2015 o 23:12

11 odpowiedzi i na ten moment 52 wyświetlenia tematu

oznacza to, że produkuje się tu tzw bloger

taki jak np w Bełżycach, Szastarce... K O C U D Z Y :P

tam gdzie liczba odsłon jest mała a komentarzy dużo mamy do czynienia z manipulacją czyli kopniętym  blogerem robiącym sztuczny ruch w temacie

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:55

Połrka rmeczNate p4osenke glosówa l4 buraki0i wsiurz ze wshodu kraju elro pocó komu. MUWILI GRUPA MAZEN TA KAZDY MĄZYL RZEBY Z NAMI GRAC polska Gra zawsze mecz otwarcia mecz o wrzystko i mecz o honor i tyle .ADAMEK

Nooooooooooooooooooooo. :o

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:52

O kurdę!To jeszcze tacy ludzie istnieją w Polsce?...............Co kraj-to obyczaj.............

To trzeba płakać,a nie się śmiać.Dawno nie widziałam czegoś takiego jak ten Adamek. :(

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:49

Twuj stary cie wyrzocal z 4 pienra na lep nic ci toniedalo.ADAMEKA

O kurdę!To jeszcze tacy ludzie istnieją w Polsce?...............Co kraj-to obyczaj.............

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:46
Co to???Adamek do szkoły nie chodził???Przecież to"Śmiech...a na sali...puste krzesła"Pewnie Adamek i tak nie zrozumie sugestii.To analfabeta wtórny!!!
Avatar
SISIN / 4 czerwca 2015 o 15:23

jażebina to jest kpina!!!wstyt sie przyznac rze tej haly sie słuha.ADAMEK

guest analfabeto słownik się kłania "rze", wstyd i tyle.

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:41
jażebina to jest kpina!!!wstyt sie przyznac rze tej haly sie słuha.ADAMEK
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:09
A mi jak wielu innym podobają się polskie ludowe przyśpiewki i polskie piosenki, czuje się dumna, że jestem Polką i folklor mam we krwi. Jeśli ktoś nie lubi takiej muzyki to niech zatka uszy!!!!!!!!!!!! A pisanie obelg pod adresem kogokolwiek świadczy tylko o małym rozumku i ograniczonym słownictwie. My Polacy powinniśmy się wspierać, nawet jeśli mamy odmienne zdanie bo w jedności siła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 12:52
Połrka rmeczNate p4osenke glosówa l4 buraki0i wsiurz ze wshodu kraju elro pocó komu. MUWILI GRUPA MAZEN TA KAZDY MĄZYL RZEBY Z NAMI GRAC polska Gra zawsze mecz otwarcia mecz o wrzystko i mecz o honor i tyle .ADAMEK
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 12:38
Ta piosenka to żaden hymn. Ludzie na nią głosowali z przekory. To całe Euro to była lipa i ściema. Po co nam te stadiony i zmarnowane pieniądze ? Dołożyliśmy do imprezy i nic z tego nie mamy. Organizowanie Euro wspólnie z Ukrainą to też ściema - wspólną to mamy historię na Wołyniu. Do tego ta propaganda sukcesu: drogi i autostrady których na udało się ukończyć na czas. Zespół Jarzębina wygrał bo miał przaśna piosenkę którą można było obśmiać całą imprezę. Przecież jak się organizatorzy połapali o co chodzi to nikt tego nie promował.
Avatar
Badacz forum / 4 czerwca 2015 o 23:12

11 odpowiedzi i na ten moment 52 wyświetlenia tematu

oznacza to, że produkuje się tu tzw bloger

taki jak np w Bełżycach, Szastarce... K O C U D Z Y :P

tam gdzie liczba odsłon jest mała a komentarzy dużo mamy do czynienia z manipulacją czyli kopniętym  blogerem robiącym sztuczny ruch w temacie

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:55

Połrka rmeczNate p4osenke glosówa l4 buraki0i wsiurz ze wshodu kraju elro pocó komu. MUWILI GRUPA MAZEN TA KAZDY MĄZYL RZEBY Z NAMI GRAC polska Gra zawsze mecz otwarcia mecz o wrzystko i mecz o honor i tyle .ADAMEK

Nooooooooooooooooooooo. :o

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:52

O kurdę!To jeszcze tacy ludzie istnieją w Polsce?...............Co kraj-to obyczaj.............

To trzeba płakać,a nie się śmiać.Dawno nie widziałam czegoś takiego jak ten Adamek. :(

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:49

Twuj stary cie wyrzocal z 4 pienra na lep nic ci toniedalo.ADAMEKA

O kurdę!To jeszcze tacy ludzie istnieją w Polsce?...............Co kraj-to obyczaj.............

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 17:46
Co to???Adamek do szkoły nie chodził???Przecież to"Śmiech...a na sali...puste krzesła"Pewnie Adamek i tak nie zrozumie sugestii.To analfabeta wtórny!!!
Avatar
SISIN / 4 czerwca 2015 o 15:23

jażebina to jest kpina!!!wstyt sie przyznac rze tej haly sie słuha.ADAMEK

guest analfabeto słownik się kłania "rze", wstyd i tyle.

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:41
jażebina to jest kpina!!!wstyt sie przyznac rze tej haly sie słuha.ADAMEK
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:09
A mi jak wielu innym podobają się polskie ludowe przyśpiewki i polskie piosenki, czuje się dumna, że jestem Polką i folklor mam we krwi. Jeśli ktoś nie lubi takiej muzyki to niech zatka uszy!!!!!!!!!!!! A pisanie obelg pod adresem kogokolwiek świadczy tylko o małym rozumku i ograniczonym słownictwie. My Polacy powinniśmy się wspierać, nawet jeśli mamy odmienne zdanie bo w jedności siła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 12:52
Połrka rmeczNate p4osenke glosówa l4 buraki0i wsiurz ze wshodu kraju elro pocó komu. MUWILI GRUPA MAZEN TA KAZDY MĄZYL RZEBY Z NAMI GRAC polska Gra zawsze mecz otwarcia mecz o wrzystko i mecz o honor i tyle .ADAMEK
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 12:38
Ta piosenka to żaden hymn. Ludzie na nią głosowali z przekory. To całe Euro to była lipa i ściema. Po co nam te stadiony i zmarnowane pieniądze ? Dołożyliśmy do imprezy i nic z tego nie mamy. Organizowanie Euro wspólnie z Ukrainą to też ściema - wspólną to mamy historię na Wołyniu. Do tego ta propaganda sukcesu: drogi i autostrady których na udało się ukończyć na czas. Zespół Jarzębina wygrał bo miał przaśna piosenkę którą można było obśmiać całą imprezę. Przecież jak się organizatorzy połapali o co chodzi to nikt tego nie promował.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria