poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Tomaszowice-Kolonia: Obok szkoły stanie hala sportowa?

Dodano: 13 listopada 2016, 12:45
Autor: aa

Budowa Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach-Kolonii rozpoczęła się w lipcu 2009 r. Projekt sali gimnastycznej powstał już w tym czasie
Budowa Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach-Kolonii rozpoczęła się w lipcu 2009 r. Projekt sali gimnastycznej powstał już w tym czasie

Budowa hali sportowej w Szkole Podstawowej w Tomaszowicach-Kolonii – to jeden ze wydatków, na który radni z gminy Jastków koło Lublina chcą uzyskać pieniądze w przyszłym roku.

Interpelację w sprawie konieczności budowy hali sportowej w Szkole Podstawowej w Tomaszowicach-Kolonii złożył przewodniczący Rady Gminy Marek Wieczerzak.

– W placówce uczy się obecnie ponad 170 dzieci – mówi przewodniczący Rady Gminy w Jastkowie. – Mimo że szkoła została wybudowana kilka lat temu, nie ma w niej miejsca, gdzie dzieci mogłyby mieć zajęcia w-f. Brakuje nie tylko hali, ale też boiska przy szkole. W dodatku ostatnie prace remontowe, wykonane w związku z nakazem straży pożarnej, mocno ograniczyły możliwość przeprowadzenia zajęć w-f na wykorzystywanej do tej pory sali.

Wójt gminy Jastków Teresa Kot przyznaje, że sala sportowej w  szkole rzeczywiście jest potrzebna . – Jak najbardziej widzę konieczność jej budowy – potwierdza Teresa Kot. – To jest jedna ze szkół na terenie gminy, która sali gimnastycznej jeszcze nie ma. Jest taka potrzeba, nie tylko ze względu na zwiększającą się liczbę uczniów, ale też zapowiadaną reformę oświaty i zwiększenie liczby klas w szkole podstawowej o siódmą i ósmą.

Budowa sali sportowej to jednak jedna z licznych propozycji radnych do przyszłorocznego budżetu. – Takich wniosków wpłynęło na ok. 45 mln zł – wylicza pani wójt. – Tymczasem będziemy mieć do dyspozycji jakieś 10, może 11 mln zł na inwestycje.

W przypadku budowy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Tomaszowicach-Kolonii urzędnicy mają już gotowy projekt. Powstał, kiedy była projektowana cała szkoła. Jest też aktualne pozwolenie na budowę.

– Zaproponuję rozpoczęcie budowy tej sali gimnastycznej w projekcie przyszłorocznego budżetu – dodaje wójt gminy Jastków.

O tym, czy ta inwestycja ostatecznie znajdzie się w budżecie gminy na 2017 r., zdecydują radni.

Czytaj więcej o: Tomaszowice sport hala
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2016 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Orlika niema ale mlodzież ćwiczy w pobliskim parku inne sporty.
Rozwiń
Gość
Gość (13 listopada 2016 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W gmnie jastków nie ma żadnego orlika, skandal!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!