niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Tomaszówka: Śmierć noworodka w domu na odludziu

  Edytuj ten wpis

Pogotowie zawiadomiło policję (Archiwum)
Pogotowie zawiadomiło policję (Archiwum)

Wezwana do krwawiącej kobiety załoga pogotowia ratunkowego znalazła w wiadrze z wodą martwego noworodka. Pod zarzutem zabójstwa sąd aresztował matkę i babkę dziecka.

4 października 22-latka z Tomaszówki w powiecie lubelskim miała krwotok. Ktoś z domowników wezwał karetkę pogotowia. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, że kobieta jest po porodzie. Martwy noworodek leżał w wiadrze.

Pogotowie zawiadomiło policję. 22-letnia kobieta trafiła do szpitala. Wówczas nie było wiadomo, w jakim kierunku potoczy się sprawa, bo w grę wchodziło również poronienie.

– Od tamtego czasu zbieraliśmy dowody umożliwiające postawienie zarzutów – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Przełom w śledztwie przyniosły wyniki sekcji zwłok noworodka. Lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie orzekli, że dziecko urodziło się żywe. Przyczyną śmierci było utonięcie albo utopienie.

15 października Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim kazała zatrzymać matkę dziecka, 22-letnią Iwonę W., a także jego babkę – 55-letnią Grażynę W. Obie usłyszały zarzut zabójstwa noworodka. Tego samego dnia zostały aresztowane.

– Podejrzane są o to, że 4 października, po urodzeniu dziecka, zostawiły je w metalowym wiadrze z cieczą, spowodowały jego utonięcie – dodaje prokurator Syk-Jankowska. – Kobiety nie przyznały się, złożyły wyjaśnienia.

Prokuratura nie chce ujawnić, co powiedziały aresztowane. Nie informuje też, czy zna nazwisko ojca zamordowanego noworodka. Czeka na wyniki zleconych badań zwłok: toksykologicznych i histopatologicznych.

Rodzina podejrzanych o zabójstwo kobiet utrzymywała się z zasiłków opieki społecznej. Ich dom stoi wśród pól, kilkaset metrów od innych zabudowań. Mieszkańcy wsi twierdzą, że ani aresztowane, ani młodsza siostra 22-latki, z nikim z okolicy nie utrzymywały bliższych kontaktów. Niektórzy podejrzewali, że Iwona W. jest w ciąży.

Aresztowanym kobietom grozi co najmniej osiem lat więzienia.

Skazana za dzieciobójstwo

W kwietniu 2008 roku pracownicy składowiska odpadów w podzamojskim Dębowcu znaleźli owinięte w prześcieradło zwłoki noworodka. Ciąża była donoszona. Matka dziecka została skazana na trzy lata więzienia za dzieciobójstwo. W szoku podporodowym co najmniej dwa razy uderzyła jego główką o twarde podłoże.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
matka
Zofia
sorry
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

matka
matka (25 października 2012 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='patologia' timestamp='1350706959' post='685466']
ojciec dziecka hmm ... gogus ktory podobno juz siedział
[/quote]I prawdopodobnie współżył z corką i jej matką:////////sku.....r....l!!!!Wedłyug mnie najbardziej winna jest babka noworodka, to najprawdopodobniej jej zasługa że tak postapiła mloda matka!!!!!
Rozwiń
Zofia
Zofia (25 października 2012 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='abi' timestamp='1350675879' post='685423']
To się robi tak: idzie się rodzić do szpitala (koniecznie). Dziecko się rodzi, zostaje w szpitalu, po czym trafia do niespokrewnionej rodziny zastępczej. Po 6 tygodniach od porodu mamusia przychodzi do sądu na 10 minut, składa oświadczenie o wyrażeniu zgody na przysposobienie jej dziecka w przyszłości bez wskazania osób przysposabiających (tzw. zrzeczenie praw do dziecka) i może zapomnieć o problemie na zawsze. Z doświadczenia wiem, że taki maluch trafia do adopcji nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zakończenia procedury sądowej. "Mamusia" ma problem z głowy, dziecko żyje, rodzina adopcyjna w końcu ma dziecko i wszyscy są szczęśliwi. To wbrew pozorom dużo prostsze, niż utopienie dziecka w wiadrze wody.
[/quote]Całkowita racja....szkoda maleńkiego czlowieczka, ktore apropos...nie zostało utopione w wiadrze wody.....tam były odchody ludzkie!!!!! Utopic suki w takim wiadrze !!! Tak byłoby najlepiej.....ech!!!
Rozwiń
sorry
sorry (22 października 2012 o 17:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dorka' timestamp='1350670728' post='685394']
Nie wiem kim trzeba być żeby zamordować dziecko...swoje dziecko! Brak słów...pomyśleć, że niejedna kobieta oddałaby wszystko co ma żeby urodzić Maluszka.
[/quote]
Poprawiłaś sobie samopoczucie? Poczułaś się doskonale? To teraz wypad do szkoły, nauczyć się pisać! Jak nie masz nic logicznego do powiedzenia a w dodatku nie wiesz kiedy używa się dużych liter, to nie zaśmiecaj forum, nieuku!
Rozwiń
PKS Off Road
PKS Off Road (21 października 2012 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczcie to: [url="http://retrix.pl/ZabilaDziecko"]http://retrix.pl/ZabilaDziecko[/url] DRASTYCZNE
Rozwiń
bambino
bambino (21 października 2012 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niczemu niewinna istotka... bezgranicznie ufajaca swojej matce...
niedowierzam .. jak boga kocham , niedowierzam..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!