niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

Trzęsienie ziemi w spółdzielni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2006, 18:25

Członkowie targanej aferami Lubartowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odwołali w piątek wszystkich członków rady nadzorczej. Nową radę zdominowali ludzie związani z Komitetem Mieszkańców, walczącym z poprzednim układem.

Komitet powstał jeszcze w grudniu 2004 roku, kiedy po raz pierwszy wyszło na jaw, że prezesi spółdzielni przelali do Szwajcarii 2,5 mln zł. Pieniądze zostały zainwestowane na giełdzie papierów wartościowych. Miały przynieść krociowe zyski i wrócić najdalej latem ub. roku. Prokuratura postawiła Władysławowi B., Andrzejowi S. i Annie Z. - członkom byłego zarządu, zarzut niegospodarności. Do dziś spółdzielnia nie dostała ani złotówki.
Pod koniec ub. roku komitet doprowadził do odwołania poprzednich delegatów na walne zgromadzenie spółdzielni. Zmagania o to toczył przez prawie rok.
- To pokazuje jak silny był poprzedni układ i jak silnych wstrząsów trzeba było, żeby go obalić - przyznaje Jacek Tomasiak, czołowy działacz komitetu.
Na piątek zwołano w Lubartowie walne zebranie nowych delegatów. Było pewne, że odwołają radę nadzorczą. Komitet winił ją za brak reakcji na finansowe machinacje zarządu spółdzielni.
Żeby zebranie delegatów mogło się odbyć, musi zostać otwarte przez przewodniczącego bądź członka rady nadzorczej. Tak wynika z regulaminu lubartowskiej spółdzielni. W miniony czwartek przewodniczący i większość członków rady zrezygnowała ze swych funkcji. A pozostali nie przyszli na piątkowe zebranie. Delegaci jednak się nie rozeszli. Prawnik ze związku rewizyjnego spółdzielni mieszkaniowych przekonał, że w takim przypadku zebranie może otworzyć również prezes. Zrobił to Andrzej S., który pełni tę funkcję po rezygnacji Władysława B.
Delegaci odwołali resztki rady nadzorczej, po czym powołali nową. Przewodniczącym został Tadeusz Mróz. Rada zbierze się w sobotę. Prawdopodobnie odwoła dotychczasowy zarząd spółdzielni i zdecyduje w jaki sposób powoła nowego prezesa. Ma też opracować program jak wyprowadzić spółdzielnię z kryzysu. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!