wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Trzynaste pensje za 2009 rok. Zobacz, kto dostanie najwięcej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2010, 19:52

Pracujesz dwanaście miesięcy, a dostajesz trzynaście pensji. Tak się zarabia w budżetówce. Najwięcej dostają samorządowcy na kierowniczych stanowiskach.

Jednym z rekordzistów jest Sławomir Kamiński, starosta puławski. Otrzyma ponad 12 tys. zł. – Nastąpi to po podjęciu stosownej uchwały przez Radę Powiatu – mówi Leszek Wójtowicz, rzecznik starostwa. – Wynagrodzenia pozostałych pracowników trafiły już na ich konta.

Pracodawcy mają czas na wypłatę do końca marca. W większości urzędów i instytucji trwa liczenie trzynastek. – Zarobki w prywatnych firmach, to krocie w porównaniu do nas – mówi skarbnik jednego z powiatowych urzędów miast. – Mówiąc o urzędnikach rozpętuje się nagonkę. A nikt nie zwraca uwagi, jakie podatki płacą ludzie na wysokich stanowiskach w samorządzie.

W Urzędzie Miejskim w Łęcznej już policzyli. Na wypłatę poszło w sumie 240 tys. zł. – Pieniądze dla zatrudnionych w urzędzie trafiły już na ich konta – mówi Renata Brońska, miejski skarbnik. Tu pieniądze przysługują wszystkim.

Nieco inne kryteria obowiązują w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Dodatkowego wynagrodzenia nie dostaje wojewoda i wicewojewoda oraz pracownicy, którzy nie mają półrocznego stażu pracy.

Jeśli ktoś był na chorobowym, zasiłku macierzyńskim czy pobierał świadczenia rehabilitacyjne, to jego trzynastka będzie mniejsza. – Na wysokość świadczenia wpływają również urlopy okolicznościowe, szkoleniowe i opieka nad dzieckiem – precyzuje Rafał Przech z biura prasowego LUW.

Szeregowy pracownik urzędu otrzyma ok. 2800 zł brutto. Pieniądze mają być wypłacone pod koniec lutego.

– U nas będzie podobnie – mówi Wiesław Sowa, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Puławach. – W tej chwili robimy zestawienie. Przelewów można się spodziewać w przyszłym miesiącu. Większość pracowników otrzyma sto proc. kwoty. Wyjątek to osoby, które długo były na zwolnieniu lekarskim.

Dyrektor otrzyma 4000 zł, jego zastępca o 500 zł mniej. Nauczyciele nie robią z tego tajemnicy, w przeciwieństwie do drogowców.

– Po co epatować ludzi kwotami – mówi Edward Zyśko, dyrektor ds. ekonomicznych lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Trzynastki już wypłaciliśmy. Zostały naliczone według obowiązujących zasad.

Trzynaste pensje za 2010 rok (brutto w złotych)

12 154 – starosta puławski
9781 – dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego
8597 – burmistrz Łęcznej
6800 – wicestarosta lubartowski
5990 – burmistrz, zastępca i skarbnik w Urzędzie Miasta w Rykach
4000 – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Puławach
1990 – nauczyciel dyplomowany, liceum ogólnokształcące w Świdniku
1800 – nauczyciel mianowany, szkoła średnia w Świdniku
1700 – strażnik miejski w Łęcznej
1161 – sprzątaczka w Łęcznej starostwie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
Sieczkobrzęk
Tomasz
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (25 stycznia 2010 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Zmień zawód jak ci tak żle z cudzymi dziećmi nie ma przymusu być nie douczonym nauczycielem i z nie chęcią niby nauczać część nauczycieli nie kwalifikowałoby się nawet na wożnych takie mają wykształcenie zaoczne bez wiedzy i dlatego musicie po godzinach się douczać tu powinni mieć testy i wtedy byłoby wiadome ile nauczycieli jest faktycznie nadających się do pracy z dziećmi.

Gdybyś "gościu" lepiej się przykładał do nauki, to i błędów mniej byś popełniał i szacunek do pracy nauczyciela by wrócił. Ale na niektórych już pewnie za późno:( Żadna praca nie hańbi, tylko takie gadanie sensu nie ma, gdy kogoś żółć nienawiści zalewa:( żal.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Rozwiń
Sieczkobrzęk
Sieczkobrzęk (25 stycznia 2010 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tomasz napisał:
Oto polska rzeczywistość: 1 komunia św., 2 takich co ukradli księżyc, 3 rzeczpospolita, 4 jeźdźcy apokalipsy, 5 element (społeczny), 6 miesiąc, 7 wspaniałych, 8 przykazanie, 9 miesiąc, becikowe, 10 postulatów, 11,,, 12,,, 13 pensja.

Widać, że masz współczynnik inteligencji na poziomie 0,7 Albina Siwaka. Jak nie wiesz kim jest ten Pan to lepiej dla Ciebie.
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (25 stycznia 2010 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto polska rzeczywistość: 1 komunia św., 2 takich co ukradli księżyc, 3 rzeczpospolita, 4 jeźdźcy apokalipsy, 5 element (społeczny), 6 miesiąc, 7 wspaniałych, 8 przykazanie, 9 miesiąc, becikowe, 10 postulatów, 11,,, 12,,, 13 pensja.
Rozwiń
Ltb
Ltb (25 stycznia 2010 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Baranim łbom wypisującym bzdury, że budżetówce 13-tki należą się jak psu buda doradzam, żeby poszli na prywatny garnuszek i wówczas zobaczymy, jaka będzie ich opinia na ten temat. Każdy by chciał nic nie robić a kasę brać, tak jest najłatwiej. Tyle tylko, że w tym przypadku jest to okradanie ludzi z ich pieniędzy. Dlaczego mamy pracować na upasionych wieprzy nie mogących dopiąć marynarek? Ja nie chcę. Taki urzędas to ma klawe życie, żadnej odpowiedzialności, jak walnie babola to mu i tak nic nie zrobią i jeszcze ma kasiorkę za nieistniejący miesiąc,,,
Rozwiń
~kolka~
~kolka~ (25 stycznia 2010 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ENCYKLOPEDIA LUBELSKA
*lubelski urzędnik państwowy- można gówno robić i nieźle zarobić
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!