sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Trzynastki dla urzędników: Nawet po kilka tysięcy złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2012, 09:39

 (Archiwum)
(Archiwum)

Pracowali dwanaście miesięcy, ale dostaną trzynaście wypłat. Nawet po kilka tysięcy złotych wpadnie dodatkowo do kieszeni pracowników urzędów miast.

W Lubartowie dodatkowe wynagrodzenia zostaną wypłacone jeszcze w tym miesiącu. – Zależy nam na czasie, bo od lutego wzrasta o 2 proc. składka na ubezpieczenie społeczne, więc robiąc wypłaty teraz, możemy w ten sposób trochę zaoszczędzić – mówi Lucyna Biskup, skarbnik miasta Lubartów. Ile? Trwają obliczenia, ale w ubiegłym roku 88 pracowników magistratu otrzymało w sumie 270,8 tys. zł brutto.

Jasna sytuacja jest w Łęcznej. – W sumie wydaliśmy na to 198,7 tys. zł netto. W tej kwocie mieszczą się trzynastki dla 85 osób, w tym burmistrza, który dostał na rękę 8, 2 tys. zł. Przepisy się zmieniły i razem z szeregowymi pracownikami trzynastkę dostaje też burmistrz bądź prezydent miasta. Nie potrzeba już na to zgody radnych wyrażonej w uchwale, jak to było w poprzednich latach – tłumaczy Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Łęcznej.

Tak samo jest w Świdniku. – Zostały doliczone do styczniowej pensji – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta. Łącznie na 99 pracowników wydano 301 tys. zł netto. W Rykach 88 urzędników otrzymało w sumie 152,5 tys. zł netto.

Na ekstrapieniądze czekają jeszcze w urzędach miast w Puławach, Opolu Lubelskim i Kraśniku. – Otrzymają je wszyscy, którzy przepracowali w 2011 roku co najmniej pół roku – informuje Krzysztof Ryczek, inspektor ds. informacji UM w Opolu Lubelskim.

Wypłata trzynastek w Opolu planowana jest pod koniec stycznia lub na początku lutego. – Nie jesteśmy w stanie podać konkretnych kwot, ponieważ obecnie trwają wyliczenia wysokości wypłaty dla każdego pracownika z osobna – tłumaczy Ryczek.

– Trzynastki będą wypłacone u nas prawdopodobnie pod koniec stycznia – mówi January Pawlos z Urzędu Miasta Kraśnik. Ile? Tego kraśniccy urzędnicy nie chcieli ujawnić. – Zdaniem naszego prawnika, wysokość trzynastek nie jest informacją publiczną – twierdzi Pawlos.

Czy dodatkowe pensje, w czasach, kiedy większość samorządów tnie wydatki z powodu kryzysu, są potrzebne? – Trudno odbierać ludziom coś, co istnieje od lat – komentuje Jerzy Gąska, burmistrz Ryk. – Lepiej szukać oszczędności gdzie indziej, na przykład tnąc zatrudnienie i stawiać na efektywność, ale nie obniżać pensji, bo człowiek słabo wynagradzany traci motywację do pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
vlad
gość
urzędnik
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

vlad
vlad (31 stycznia 2012 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1327748622' post='589408']
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją tragiczną sytuacją - bo przecież pracy nie ma! A wszystkiemu winni są urzędnicy, bo mają stałą pracę? Oni wam posadę zabrali? Wiem,, że są w urzędach osoby, które dostały pracę wyłącznie po znajomości, ale to nie oznacza, że droga jest całkowicie zamknieta dla zwykłych ludzi!
[/quote]

nie no brak slow....przepracuj w styczniu 16h dziennie to nikt Ci slowa nie powie!
Wyobraź sobie ze sa zawody bardziej wymagajace i wypłacane jest wynagrodzenie za rzeczywisty czas pracy a nie czas wyimaginowany, wiec nie p....l prosze i nie tlumacz nic bo to po prostu jest kretynski zapis.
Przez takich jak Wy pasozytow jest deficyt.
Pomijam fakt, ze nigdy nie ma lokum dla osoby cierpiacej, np.: w przypadku przemocy w rodzinie, matka z dzieckiem nie moze gdzie sie schronic, bo pieniadze na trzynastki zamrozone a w skali kraju pieniadze sa horendalne.
Wszyscy co korzystaja z tego pseudoprzywileju powinni czuc sie winni.
Rozwiń
gość
gość (28 stycznia 2012 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak.. Te wszystkie negatywne komentarze są zapewne od bezrobotnych, albo wiecznie niezadowolonych ze swojej pracy. Tak się składa, że niedawno zacząłem pracę w UM, bardzo musiałem się naprodukować, żeby te pracę dostać! 5 lat studiów mgr, studia podyplomowe, ciągłe kursy i szkolenia, w między czasie praktyki i staże za naprawdę marne pieniądze. To jednak przyniosło w końcu efekt! Ludzie weźcie się do roboty, bo same studia w dzisiejszych czsach nie wystarczają! Tak ciężko to zrozumieć? Najlepiej siedzieć w domu i płakać nad swoją tragiczną sytuacją - bo przecież pracy nie ma! A wszystkiemu winni są urzędnicy, bo mają stałą pracę? Oni wam posadę zabrali? Wiem,, że są w urzędach osoby, które dostały pracę wyłącznie po znajomości, ale to nie oznacza, że droga jest całkowicie zamknieta dla zwykłych ludzi!
Rozwiń
urzędnik
urzędnik (27 stycznia 2012 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słownictwo jakiego tam użyłeś pozwoliło mi na określenie posta jako chamskiego niestety.
Nie zapominaj, że my (my = urzędnicy) też mamy do czynienia z innymi urzędnikami i jeśli myślisz, że istnieją jakieś solidarności zawodowe, to się mylisz. Starzy urzędnicy różnych instytucji się znają i mają faktycznie łatwiej. Ale łatwiej nie mają przez znajomości, a przez znajomość zagmatwanych przepisów. Nieraz widziałem jak zawczasu przygotowują różne niepotrzebne niby dokumenty tylko po to, żeby nie jeździć po kilka razy.
Łatwiej jest też dlatego, ze sprawy są w zasadzie dość podobne i poprzez ciągłe ich wykonywanie zna się już te procedury na pamięć.

Wiem doskonale jak jesteśmy postrzegani przez Was i wiem również o tym, że urząd to cała załoga a nie jednostka. Wiedz też o tym, że petenci (klienci sic!) również są postrzegani jako grupa i jednostki potrafią bardzo zniechęcić do tej grupy. Co gorsza Wasz obraz psują zarówno osoby (nazwijmy to delikatnie) zbyt krzykliwe jak również osoby zbyt życzliwe. My nie możemy przyjmować żadnych prezentów, a ludziom jest baaaaardzo trudno zrozumieć, że zostawiona czekolada czy kawa i tak nie wpłynie na czas wykonania danej sprawy. Zresztą zostawienie podarunku nie ma sensu z tego powodu, że wydawanie papierów jest naszą pracą. Czy kierowcom MPK też daje się prezenty za przewiezienie z przystanku A do przystanku B? Taka robota i już.

Z jednej strony naleciałości czasów, gdy urzędnik był panem, a z drugiej te wszystkie procedury i bezmyślne przepisy.Prześledź sobie JRWA i zobacz ile tam jest bubli (zwłaszcza w sferze archiwizacji). Zarówno elektroniczne systemy EOD jak i te zwykłe, papierowe zmuszają do ścisłego trzymania się procedur, w których nie zrobisz punktu K, dopóki nie będzie skończonego punktu J. Durnie na górze nie rozumieją,że kolejność jaka jest ustalona nie ma sensu. My, zwłaszcza z EOD nie możemy żadnego kroku pominąć, bo zaraz komórka nadzorcza dostaje informację o możliwych nieprawidłowościach. Tu nie ma możliwości poprawiania, dodawania lub usuwania informacji bez pozostawienia śladów.

Przykro, że nie spotkałeś ludzkiego urzędnika, nie mówmy o kimś "jak ja", bo ja też jestem tylko człowiekiem i swoje wady mam. Na pewno ideałem nie jestem i nawet nie pretenduję do tego.
Obecnie coraz większe możliwości daje internet, próbuj go używać.

Trudno nie czuć się urażonym, gdy czyta się o "jeb... urzędnikach", "kawopijcach" i najlepsze co ostatnio słyszałem (choć doprowadziło koleżanki z pokoju obok do łez) "biurwami pospolitymi". Mimo wszystko jestem w środowisku urzędniczym i co uderza w środowisko uderza też we mnie osobiście.
Ufam jednak, że tak jak napisałeś, poprzedni post to nie było chamstwo, a tylko ekspresja podkreślająca tezy

Myślę, że urzędy się zmienią. Czy to będzie za mojego pokolenia nie wiem. Być może przesiąknę "starym" i nie dam Ci długopisu do napisania podania, a być może załatwisz wszystko, czego potrzebujesz.

Za piwko dziękuję, ale niestety aktualnie pracuję w domu nad sprawozdaniem z wykonania projektu :/
No dobra, przerwę sobie zrobiłem na napisanie tego posta, ale jeszcze trochę mi zostało roboty i nie mogę się rozleniwiać browarkiem.

Ale się rozpisałem ... ehhhh.


A i przepraszam, paluch się omsknął. Brutto mam 1490zł.
Niezaprzeczalnym plusem jest jeszcze to, że formalnie musi być przestrzegany kodeks pracy. Wiesz... urlopy, czas pracy itp. Inna rzecz, że nie mogę sobie policzyć za dużo nadgodzin w urzędzie, a skoro nie mogę w urzędzie, to po co tam siedzieć? I pracuje się w domu po godzinach :/
Rozwiń
Pedroo
Pedroo (27 stycznia 2012 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze post nie był chamski,był prawdziwy,a to napisałem na podstawie tego co doświadczyłem sam po "przebojach" z UM czy starostwem.Nie są to sytuacje zasłyszane od taksówkarza brata kolegi znajomego sąsiada.Muszę ci wyjaśnić,że niestety jak do tej pory nie spotkałem się z takim typem urzędnika/człowieka jaki Ty nakreśliłeś.Czy są tacy ludzie?Na pewno gdzieś są.

Mój post nie miał za zadanie jak to nazwałeś "wsadzać wszystkich do jednego wora",a tylko nakreślić sytuację jaka obecnie panuje w urzędach.Zgodzę się z tym,że nie należy generalizować,dlatego że w każdej grupie społecznej czy zawodowej znajdzie się "czarna owca" czy w przypadkach w/w urzędów całe stada.

Musisz tylko mieć świadomość jak jesteście (urzędnicy) postrzegani przez interesantów w przypadkach opisanych w moim wcześniejszym poście.Niestety w każdej formacji jednostki pracują na wizerunek całości.

Na koniec dodaję,że absolutnie "nic nie mam" do tej garstki normalnych urzędników.

Także kolego nie musisz czuć się urażony i śmiało strzel sobie browarka na weekend.
Rozwiń
max
max (27 stycznia 2012 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak ryża @ dba o swój elektorat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!