Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 kwietnia 2016 r.
6:51

Tunezja? Nie, Okuninka. Oblężenie ośrodków wczasowych w Lubelskiem

0 18 A A
W tym roku ludzie wybierają krajowe miejsca wypoczynku, bo boją się zamachów za granicą<br />
W tym roku ludzie wybierają krajowe miejsca wypoczynku, bo boją się zamachów za granicą

Coraz więcej turystów rezygnuje w tym roku z wczasów za granicą. Wszystko przez możliwe zagrożenie terrorystyczne. Ośrodki wczasowe na Lubelszczyźnie przeżywają za to oblężenie. W niektórych z nich ostatnie miejsca na wakacje wyprzedają się już na początku maja

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Właściciele biur podróży nastawionych na wycieczki zagraniczne mają w tym roku powody do zmartwień.
– Grecja i Turcja to kierunki, które próbowaliśmy sprzedawać niemal po kosztach, ale nie ma zainteresowania – przyznaje prosząca o anonimowość pracownica jednego z lubelskich biur podróży.

– Kiedy proponuję takie wczasy, słyszę: Nie oglądała pani wiadomości, nie widziała pani morza uchodźców, wśród których mogą być terroryści?

– Wśród rodzin od wielu już lat bardzo popularne były krótkie, maksymalnie tygodniowe wczasy w Paryżu, połączone z dwudniowym pobytem w Disneylandzie. W tej chwili przez zamachy terrorystyczne to praktycznie martwy kierunek – dodaje właścicielka innego biura.

Spadło również zainteresowanie Egiptem i Tunezją. Wszystko za sprawą zamachów terrorystycznych. W „Ostrzeżeniach dla podróżnych” publikowanych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pobyt w tych krajach jest odradzany (z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych w Egipcie położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj).

– Pytanie tylko, czy ostrzeżeniom tym można bezgranicznie ufać – zastanawia się pani Agnieszka, mieszkanka Lublina. – W maju planuję wyjazd do Włoch. Sprawdziłam, że na stronie MSZ nie ma żadnego komunikatu dotyczącego tego państwa. Wystarczy jednak przejrzeć internet, żeby dowiedzieć się, że pod koniec marca wprowadzono tam nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w ramach prewencji antyterrorystycznej, bo służby uznały, że zagrożenie jest duże.

Z kolei na początku kwietnia wojownicy tzw. państwa islamskiego nagrali film, w którym ostrzegają, że ich następnym celem może być Rzym.

W tej sytuacji coraz więcej osób decyduje się spędzić wakacje w Polsce. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się nie tylko wypoczynek w górach czy nad morzem, ale i na Lubelszczyźnie.

– Miejsca na lipiec i sierpień rezerwuje co najmniej dwa razy więcej osób niż rok wcześniej – przyznaje Halina Nielipiuk z Ośrodka Wczasowego „Natalia” w Okunince. – Ludzie przyznają, że na świecie jest niespokojnie i dlatego rezygnują z wczasów za granicą. Wolą odpocząć bezpiecznie w pobliżu własnych domów. Jeśli zainteresowanie będzie dalej tak duże, to ostatnie miejsca na wakacje będą wyprzedane już w maju.

Większość miejsc na lato zarezerwowanych jest już także w Pensjonacie „Sosnowe zacisze” w Suścu, Agroturystyce „Danuśka” pod Zwierzyńcem i „Ranczu Arka” w Sernikach.

– W tym roku mamy już zdecydowanie więcej rezerwacji niż rok temu. Dotyczy to nie tylko maja czy czerwca, ale przede wszystkim lipca i sierpnia – usłyszeliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „Łukcze”.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 14:10
Spoko lipiec w ubiegłym roku spędziłem właśnie nad Białym. Wynająłem domek wczasowy od pana Krzysztofa strona domeknadbialym eu Słuchajcie rewelacja słońce całe dwa tygodnie dawało niesamowicie. woda bardzo blisko i cicho. Same zalety jeziora Białego.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 00:24
Jestem ciekaw co z Helikopterem którego wrzucono??????? Już sprawa ucichła? Może poczekamy aż się zacznie rozkładać i ludzie sami po przebytych chorobach zaczną uciekać...?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 07:48
Polecam ośrodek natalia !
Avatar
wz crx / 8 kwietnia 2016 o 15:49

Na Chorwacje i do Bułgarii można smiało jechać. Polecam

Słusznie, poza tym to lato będzie najbardziej deszczowe w ciągu ostatnich 140 lat, chyba ,że ktoś woli siedzieć w pubach ,to może śmiało ruszać na pojezierze...!!

Avatar
we / 8 kwietnia 2016 o 15:37

Zgadzam się, Okuninka to latem spęd bydła. Kiedyś za małolata może miało to jakiś smak...namiot, koledzy i koleżanki. Teraz kiedy sam mam dziecko, pojechałem raz i pierdzielę więcej. Trochę czystej wody a bydła jak w na afrykańskiej sawannie przy jedynym niewyschniętym wodopoju. Poza tym brud, wszędobylskie puszki i butelki, przepełnione kosze, nie ma na [plażach gdzie się pójść odlać, chyba że w krzaki. Poza tym ceny całkiem z d**y. Za taką kasę jak tam sobie życzą, to ja już wolę jechać nad morze. W ogóle te wszystkie jeziorka na poj. Łęczyńsko-Włodawskim to takie poPRLowskie "kurorty" domki za koszmarne pieniądze wyglądające jak kible. Dziękuję za taki wypoczynek. W dodatku w oprawch dymu z grilli, rytmach disco polo i pokrzykiwaniach zerwanych ze smyczy gówniarzy przez bite 24/h.

Dobrze powiedziane 100% racji

Dobrze powiedziane 100% racji

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:47
Okuninka? tam więcej terrorystów niż winnych częściach świata.
Avatar
xor / 8 kwietnia 2016 o 13:42

He he dobrze powiedziane :) Nad morzem niepodzielnie panuje zachowanie i przekonanie że ten kto jest najgłośniejszy, najbardziej narąbany, najgłośniej słucha disco w polu i zwraca na siebie uwagę ten jest najbardziej cool i to jest przykre. A z kolei nad j białym narąbane małolaty taplające się w smrodzie, brudzie i ubóstwie tak jak świnie w błocie. Można się oburzać tym co piszę, można pluć jadem ale niestety taka jest prawda. Byłem, zobaczyłem, wróciłem tego samego dnia i udałem się jak kolega napisał w kierunku Węgier i Słowacji. Tam jest inny świat a tuż tuż obok nas

Zgadzam się, Okuninka to latem spęd bydła. Kiedyś za małolata może miało to jakiś smak...namiot, koledzy i koleżanki. Teraz kiedy sam mam dziecko, pojechałem raz i pierdzielę więcej. Trochę czystej wody a bydła jak w na afrykańskiej sawannie przy jedynym niewyschniętym wodopoju. Poza tym brud, wszędobylskie puszki i butelki, przepełnione kosze, nie ma na [plażach gdzie się pójść odlać, chyba że w krzaki. Poza tym ceny całkiem z d**y. Za taką kasę jak tam sobie życzą, to ja już wolę jechać nad morze. W ogóle te wszystkie jeziorka na poj. Łęczyńsko-Włodawskim to takie poPRLowskie "kurorty" domki za koszmarne pieniądze wyglądające jak kible. Dziękuję za taki wypoczynek. W dodatku w oprawch dymu z grilli, rytmach disco polo i pokrzykiwaniach zerwanych ze smyczy gówniarzy przez bite 24/h.

Zgadzam się, Okuninka to latem spęd bydła. Kiedyś za małolata może miało to jakiś smak...namiot, koledzy i koleżanki. Teraz kiedy sam mam dziecko, pojechałem raz i pierdzielę więcej. Trochę czystej wody a bydła jak w na afrykańskiej sawannie przy jedynym niewyschniętym wodopoju. Poza tym brud, wszędobylskie puszki i butelki, przepełnione kosze, nie ma na [plażach gdzie się pójść odlać, chyba że w krzaki. Poza tym ceny całkiem z d**y. Za taką kasę jak tam sobie życzą, to ja już wolę jechać nad morze. W ogóle te wszystkie jez... rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 13:13
Na Chorwacje i do Bułgarii można smiało jechać. Polecam
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 13:01
Jak masz względnie sprawny samochód, namiot i trochę odłożonej kasy, to jedź na południe Europy. Nie rezerwuj nic, tylko jedź. To będą najlepsze Twoje wakacje.
Avatar
xor / 8 kwietnia 2016 o 12:39

I gitara,wakacje na poludniu beda jeszcze tansze i za taka Bulgarie zaplace polowe tego co za wakacje nad zimnym Baltykiem w towarzystwie bialych czapek i rytmow disko polo rodem z remizy. A jadac nad jez. Biale w sezonie to mozna odniesc wrazenie,ze uchodzcy juz rozbili tam oboz przejsciowy.

z tą bułgarią to się tak nie napalaj, bo wcale nie jest tanio, a wręcz przeciwnie. W związku z tym że odpadły niektóre popularne kierunki, Bułgaria cieszy się spora popularnością a i ceny nie są najniższe. za tygodniowy pobyt all w 4* hotelu szykuj koło dwóch patoli za łebka.

z tą bułgarią to się tak nie napalaj, bo wcale nie jest tanio, a wręcz przeciwnie. W związku z tym że odpadły niektóre popularne kierunki, Bułgaria cieszy się spora popularnością a i ceny nie są najniższe. za tygodniowy pobyt all w 4* hotelu szykuj koło dwóch patoli za łebka.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 14:10
Spoko lipiec w ubiegłym roku spędziłem właśnie nad Białym. Wynająłem domek wczasowy od pana Krzysztofa strona domeknadbialym eu Słuchajcie rewelacja słońce całe dwa tygodnie dawało niesamowicie. woda bardzo blisko i cicho. Same zalety jeziora Białego.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 00:24
Jestem ciekaw co z Helikopterem którego wrzucono??????? Już sprawa ucichła? Może poczekamy aż się zacznie rozkładać i ludzie sami po przebytych chorobach zaczną uciekać...?
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2016 o 07:48
Polecam ośrodek natalia !
Avatar
wz crx / 8 kwietnia 2016 o 15:49

Na Chorwacje i do Bułgarii można smiało jechać. Polecam

Słusznie, poza tym to lato będzie najbardziej deszczowe w ciągu ostatnich 140 lat, chyba ,że ktoś woli siedzieć w pubach ,to może śmiało ruszać na pojezierze...!!

Avatar
we / 8 kwietnia 2016 o 15:37

Zgadzam się, Okuninka to latem spęd bydła. Kiedyś za małolata może miało to jakiś smak...namiot, koledzy i koleżanki. Teraz kiedy sam mam dziecko, pojechałem raz i pierdzielę więcej. Trochę czystej wody a bydła jak w na afrykańskiej sawannie przy jedynym niewyschniętym wodopoju. Poza tym brud, wszędobylskie puszki i butelki, przepełnione kosze, nie ma na [plażach gdzie się pójść odlać, chyba że w krzaki. Poza tym ceny całkiem z d**y. Za taką kasę jak tam sobie życzą, to ja już wolę jechać nad morze. W ogóle te wszystkie jeziorka na poj. Łęczyńsko-Włodawskim to takie poPRLowskie "kurorty" domki za koszmarne pieniądze wyglądające jak kible. Dziękuję za taki wypoczynek. W dodatku w oprawch dymu z grilli, rytmach disco polo i pokrzykiwaniach zerwanych ze smyczy gówniarzy przez bite 24/h.

Dobrze powiedziane 100% racji

Dobrze powiedziane 100% racji

rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 14:47
Okuninka? tam więcej terrorystów niż winnych częściach świata.
Avatar
xor / 8 kwietnia 2016 o 13:42

He he dobrze powiedziane :) Nad morzem niepodzielnie panuje zachowanie i przekonanie że ten kto jest najgłośniejszy, najbardziej narąbany, najgłośniej słucha disco w polu i zwraca na siebie uwagę ten jest najbardziej cool i to jest przykre. A z kolei nad j białym narąbane małolaty taplające się w smrodzie, brudzie i ubóstwie tak jak świnie w błocie. Można się oburzać tym co piszę, można pluć jadem ale niestety taka jest prawda. Byłem, zobaczyłem, wróciłem tego samego dnia i udałem się jak kolega napisał w kierunku Węgier i Słowacji. Tam jest inny świat a tuż tuż obok nas

Zgadzam się, Okuninka to latem spęd bydła. Kiedyś za małolata może miało to jakiś smak...namiot, koledzy i koleżanki. Teraz kiedy sam mam dziecko, pojechałem raz i pierdzielę więcej. Trochę czystej wody a bydła jak w na afrykańskiej sawannie przy jedynym niewyschniętym wodopoju. Poza tym brud, wszędobylskie puszki i butelki, przepełnione kosze, nie ma na [plażach gdzie się pójść odlać, chyba że w krzaki. Poza tym ceny całkiem z d**y. Za taką kasę jak tam sobie życzą, to ja już wolę jechać nad morze. W ogóle te wszystkie jeziorka na poj. Łęczyńsko-Włodawskim to takie poPRLowskie "kurorty" domki za koszmarne pieniądze wyglądające jak kible. Dziękuję za taki wypoczynek. W dodatku w oprawch dymu z grilli, rytmach disco polo i pokrzykiwaniach zerwanych ze smyczy gówniarzy przez bite 24/h.

Zgadzam się, Okuninka to latem spęd bydła. Kiedyś za małolata może miało to jakiś smak...namiot, koledzy i koleżanki. Teraz kiedy sam mam dziecko, pojechałem raz i pierdzielę więcej. Trochę czystej wody a bydła jak w na afrykańskiej sawannie przy jedynym niewyschniętym wodopoju. Poza tym brud, wszędobylskie puszki i butelki, przepełnione kosze, nie ma na [plażach gdzie się pójść odlać, chyba że w krzaki. Poza tym ceny całkiem z d**y. Za taką kasę jak tam sobie życzą, to ja już wolę jechać nad morze. W ogóle te wszystkie jez... rozwiń

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 13:13
Na Chorwacje i do Bułgarii można smiało jechać. Polecam
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2016 o 13:01
Jak masz względnie sprawny samochód, namiot i trochę odłożonej kasy, to jedź na południe Europy. Nie rezerwuj nic, tylko jedź. To będą najlepsze Twoje wakacje.
Avatar
xor / 8 kwietnia 2016 o 12:39

I gitara,wakacje na poludniu beda jeszcze tansze i za taka Bulgarie zaplace polowe tego co za wakacje nad zimnym Baltykiem w towarzystwie bialych czapek i rytmow disko polo rodem z remizy. A jadac nad jez. Biale w sezonie to mozna odniesc wrazenie,ze uchodzcy juz rozbili tam oboz przejsciowy.

z tą bułgarią to się tak nie napalaj, bo wcale nie jest tanio, a wręcz przeciwnie. W związku z tym że odpadły niektóre popularne kierunki, Bułgaria cieszy się spora popularnością a i ceny nie są najniższe. za tygodniowy pobyt all w 4* hotelu szykuj koło dwóch patoli za łebka.

z tą bułgarią to się tak nie napalaj, bo wcale nie jest tanio, a wręcz przeciwnie. W związku z tym że odpadły niektóre popularne kierunki, Bułgaria cieszy się spora popularnością a i ceny nie są najniższe. za tygodniowy pobyt all w 4* hotelu szykuj koło dwóch patoli za łebka.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 411 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!