piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Uczelnie wznawiają rekrutację na studia zamawiane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2008, 20:10

Lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Chełmska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczynają nową rekrutację

- Zapraszamy kandydatów na kierunki, które będą dofinansowane ze środków rządowych - czytamy na stronach internetowych uczelni. Najlepsi studenci tych kierunków dostaną stypendia: 1 tys. zł miesięcznie.

- Znaleźliśmy się wśród uczelni, które resort nauki wybrał do prowadzenia tzw. studiów zamawianych - wyjaśnia Marian Różański, kanclerz chełmskiej PWSZ. Chodzi o kierunki techniczne, matematyczne i przyrodnicze, ważne dla rozwoju kraju. Rząd chce zachęcić do ich studiowania… pieniędzmi.

Ministerstwo Nauki wybrało 47 uczelni, które będą prowadziły takie studia. Oprócz chełmskiej PWSZ są wśród nich trzy szkoły z Lublina: politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy i UMCS. Każdej rząd da pieniądze na prowadzenie zamawianych studiów, a najlepszym studentom stypendia: 1 tys. zł miesięcznie.

- U nas stypendia czekają na 30 studentów matematyki oraz 30 studentów mechaniki i budowy maszyn - zapowiada Różański. - Czekamy na kandydatów do 27 września.

Chętni na studia zamawiane na UMCS mogą się zgłaszać do 16 września. Uniwersytet ma 30 rządowych stypendiów dla studentów matematyki.
Dodatkowy nabór planuje także politechnika. Uczelnia rozda 30 stypendiów studentom elektrotechniki i inżynierii środowiska (po 15 na każdy z tych kierunków).

- Co prawda zamknęliśmy już nabór na inżynierię, ale jest bardzo prawdopodobne, że we wrześniu przeprowadzimy doda-tkową rekrutację na elektrotechnikę - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

(mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bad
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bad
bad (3 września 2008 o 06:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Idiotyzm z rozdawaniem stypendiów bez gwarancji. zamiast stypendiów powinny być kredyty poręczane przez uczelnię lub wydział na której studiuje student .Jeżeli wydział dobrze przygotował do wykonywania pracy kredyt umarzany a jeżeli to tylko wyprowadzenie funduszy z budżetu dla utrzymania kadry na wydziale , wydział powinien spłacać ten kredyt ze swojego funduszu płac. Takie działanie będzie dopingować do dobrego przygotowania studenta i przekazywania wiedzy przydatnej w jego pracy.Obecnie niektóre wydziały i katedry na uczelniach technicznych to tylko zaspokojenie ambicji w dziedzinie publikacji naukowych a nie konkretnych rozwiązań.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!