sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Uczniowie czekają na wyniki egzaminu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2002, 19:41
Autor: Ewa Dziadosz

Uczniowie i szkoły nie mogą się doczekać na indywidualne wyniki egzaminu gimnazjalnego, które idą pocztą. Nie ma ich także pod
wskazanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną adresem internetowym. A termin ich dostarczenia mija w piątek.

Na razie wiadomo, że statystyczny uczeń z Lubelszczyzzny podczas egzaminu gimnazjalnego uzyskał średnio 58,8 punktu. A średnia krajowa? 30 punktów z części humanistycznej i 29 z matematyczno-przyrodniczej, czyli 59 punktów na 100 możliwych. Wyniki są niezwykle ważne dla gimnazjalistów, one zdecydują czy dostaną się do wymarzonych szkół średnich.
Z informacji Biuletynu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie wynika też, że najczęstszym wynikiem w części humanistycznej były 34 punkty, a w części matematyczno-przyrodniczej 28 punktów. OKE informuje również, że wyniki dostępne są też w internetowym serwisie SIEMA pod adresem www.oke.krakow.pl/siema. Jeżeli dyrektor gimnazjum wpisze numery PESEL uczniów klas III (www.oke.krakow.pl/pesel), to każdy z uczniów także będzie mógł skorzystać z serwisu SIEMA.
Ale w szkołach można usłyszeć co innego. - Od kilku dni sprawdzam serwis i nadal nie ma tam wprowadzonych wyników - mówi Jadwiga Żaczek, dyr. Gimnazjum nr 10 w Lublinie. - Bardzo się denerwujemy, chociaż ostateczny termin przesłania wyników wypada w piątek. Po jesiennej próbie otrzymaliśmy wyniki innej szkoły, ale teraz nie byłoby już czasu na czekanie na poprawne i na wpisanie ich na świadectwa. Od tego zależy przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.
- Z niecierpliwością czekam na wyniki egzaminu - mówi Ela Kasprzak z Gimnazjum nr 1 w Świdniku. - W przyszłym tygodniu (od 21 czerwca szkoły przyjmują świadectwa - red.) trzeba zanieść świadectwo do liceum, a wciąż nie wiem, czy będę miała wystarczająco dużo punktów.
Wyników nie otrzymały również inne szkoły w Lublinie i poza Lublinem, do których wczoraj dotarliśmy. Jedyną, która dostała je wczoraj w południe było Gimnazjum nr 16 w Lublinie.
- Jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni i nauczyciele, i uczniowie - mówiła dyr. Barbara Warda. - Nasze gimnazjum plasuje się znacznie powyżej średniej województwa i gminy.
Pani dyrektor podkreśla, że jej szkoła miała największą w woj. liczbę laureatów konkursów przedmiotowych, którzy byli zwolnieni z egzaminu. Na dobry wynik pracowali więc pozostali, a wielu z nich otrzymało powyżej 90 punktów.
- Nadal nie wiem na jakim poziomie ustalimy punktowy limit przyjęć - mówi Zbigniew Jakuszko, dyr. V LO w Lublinie, w którym o 288 miejsc ubiega się 1195 kandydatów. Wszystko będzie zależało od sumy punktów z egzaminu i przeliczenia ocen na świadectwie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!