piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Urzędnik poklika za przedsiębiorcę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2006, 17:57
Autor: (fp)

Urząd Miejski w Kraśniku przygotowuje się do uruchomienia biuletynu przetargów urzędów z terenu województwa lubelskiego. Będzie to zbiór ogłaszanych przetargów przez samorządy terytorialne z całej Lubelszczyzny.


Urzędnicy kraśnickiego magistratu będą przeszukiwać biuletyn informacji publicznej, a zamieszczane tam informacje o przetargach kierować do zainteresowanych lokalnych przedsiębiorców.
– Tylko w ten sposób możemy pomóc naszym przedsiębiorcom. Każda złotówka przez nich zarobiona to jakaś potencjalna inwestycja. Jeszcze chyba żaden samorząd w Polsce na to nie wpadł. Na razie pomysł jest w fazie budowy, być może poszerzymy go jeszcze o porady prawne – podkreśla burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński.
Przedsiębiorcy do pomysłu podchodzą jednak dość ostrożnie. – Jeżeli to będzie bezpłatne, to tylko przyklasnąć. Na pewno się nam przyda i pomoże. Byleby nie wiązało się to z rozbudowaniem administracji samorządowej. Do tego przecież potrzeba ludzi – podkreśla Lech Burakowski, prezes kraśnickiej Izby Gospodarczej. I dodaje, że takie usługi oferują już prywatne firmy.
Burakowski najczęściej korzysta z informacji o przetargach zawartej na stronie internetowej www.przetargi.pl. Jednak są to informacje płatne.
Miasto ma robić to bezpłatnie, a każdy przedsiębiorca będzie dostawał informacje z interesującej go dziedziny drogą elektroniczną lub pocztową. – Uruchomienie takiego serwisu nie będzie wiązało się ze wzrostem zatrudnienia – dodaje Czubiński.
Zainteresowani przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do biura burmistrza osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro.burmistrza@krasnik.um.gov.pl do 15 maja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!