Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 lutego 2009 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Uwaga kierowcy! Policja będzie łapać piratów na K-19

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

Takiej akcji jeszcze nie było. W najbliższy piątek i w niedzielę na 460-kilometrowej trasie od Kuźnicy Białostockiej, przez Lublin do Rzeszowa, co kilkanaście kilometrów na kierowców będzie czekać policyjny radar.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"19” jest jedną z najniebezpieczniejszych tras w Polsce. W ostatnich dwóch latach tylko na lubelskim odcinku zginęło kilkadziesiąt osób. Dlatego policjanci z trzech województw - lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego - wezmą się za piratów.

- Po 460-kilometrowej drodze będzie jeździć ponad 30 radiowozów vectra z wideorejestratorami. Do tego 14 przenośnych fotoradarów i kilkadziesiąt patroli z miernikami prędkości, tzw. suszarkami. I tak przez dwie doby - mówi Arkadiusz Delekta z lubelskiej drogówki.

Kierowcy są podzieleni. - Kontrole to nie wszystko. Trzeba także zadbać o jakość drogi. Z Lublina do Kraśnika samochody jadą po dużych koleinach, niektóre fragmenty, jak z Kraśnika do Modliborzyc, są bardzo wąskie. Nie można tylko kontrolować i karać - mówi Bolesław Radzik, kierowca z Janowa Lubelskiego.

Pan Roman z Lublina jest innego zdania. - Im więcej policjantów na drogach, szczególnie w srebrnych vectrach, tym bezpieczniejsi będą normalni użytkownicy dróg. Niech się martwią piraci, którzy nie dbają o bezpieczeństwo innych.
Policjanci będą także kontrolować sposób przewożenia dzieci w samochodach. - Sprawdzimy, czy jeżdżą w fotelikach i czy mają zapięte pasy - dodaje Arkadiusz Kalita z lubelskiej policji. - Ci, rodzice, którzy prawidłowo przewożą swoje pociechy, dostaną płyty CD z bajkami oraz plakietki odblaskowe. Tym, którzy nie przestrzegają przepisów, wlepimy mandacik - zapowiada Kalita.
Nasz odcinek "19”, od Łosic do Janowa Lubelskiego, będzie patrolować 7 policyjnych aut ze sprzętem wideo oraz kilkanaście patroli z "suszarkami”. Co jakiś czas będą przemieszczać się z miejsca na miejsce. - Plus 5 przenośnych fotoradarów, które ustawimy w punktach szczególnie zagrożonych wypadkami - mówi Kalita.

Kary za przekroczenie prędkości

• do 10 km/h] mandat do 50 zł
• 11-20 km/h od 50 do 100 zł
• 21-30 km/h od 100 do 200 zł
• 31-40 km/h od 200 do 300 zł
• 41-50 km/h od 300 do 400 zł
• ponad 51 km/h od 400 do 500 zł

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zxc / 7 lutego 2009 o 13:01
Kto w naszym kochanym kraju ma koncesje na stawianie i produkcje znakow, ile kosztuje taki słupek
a ile jego postawienie? Parzac na całe płoty znaczkow stawiane niewiadomo poco i byle gdzie mniemam ze ktos trzepie ładna kase.Co do pollicji ona słuzy nie do pomocy zwykłemu obywatelowi,
a do zastraszenia społeczenstwa, i łatania dziory budzetowej.
Avatar
Gość / 6 lutego 2009 o 16:17
a ja sie nie zgodze, sreberka lapie nawet pieszych tych ktorzy przechodza w niedozwolonym miejscu zamiast przez zebre a nawet tych ktorzy jezdza kierowcy bez waznej tablicy rej. (zoltej, czerwonej niemieckiej)
Avatar
Marcel / 6 lutego 2009 o 12:51
a napisał:
Niech łapią.

Jeszcze niech parę dowodów za dokładane ksenony poleci, to całkiem miodzio będzie.

Wierzysz w to ??!! Przecież im każą łapać tylko tych co przekraczaja prędkość wiec nic innego ich nie bedzie obchodziło. To jest własnie polska drogówka. Byle jak i byle szybciej.
Avatar
a / 6 lutego 2009 o 12:34
Niech łapią.

Jeszcze niech parę dowodów za dokładane ksenony poleci, to całkiem miodzio będzie.
Avatar
KOLOEWE22 / 6 lutego 2009 o 12:33
Marcel napisał:
Poniważ usunieto moja wypowiedz napisze jeszcze raz.
Pytam sie jakie to jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach?? Jak dla mnie takie akcje i codzienna działalnośc policji drogowej nie maja ni wspólnego z zapewnieniem bezpieczenstwa. Dlaczego? Ano dlatego że drogówke interesuje TYLKO I WYŁACZNIE PREDKOSĆ !! i nic wiecej. Zkąd to wiem? Od samej policji !! Kiedys miałem okazje zwrócić uwagę panu policjantowi na BMW jadace w pogodną noc z właczonymi przeciemgilenymi. W odpwoeidzi usłyszałem, że on ma tu tylko pilnować przekraczania predkosci i inne wykroczenia ich teraz nie interesują. Po prostu ręce mi odpadły !! Tak własnie policja drogowa dba o bezpieczenstwo na drogach. Koło patrolu można spokojnie przejechać z włączonymi światłami przeciemgielnymi (rażąc innych kierowców) w piekny dzień lub noc, skrajnym lewym pasem, oraz zmienić pas bez sygnalizacji tego manewru kierunkowskazem i nie zostanie sie zatrzymanym puki jedzie się z dozwoloną prędkością. Ponownie wiec pytam się gdzie tu dbanie o bzepieczeństwo ruchu?? Jak długo jeszcze policja będzie tolerowała łamanie prawa na jej oczach? Jak długo będzie swoim zachowaniem mówiła kierowcom, że mozna łamać wszytkie inne przepisy poza ograniczeniami prędkosci?? Jak długo będzie ustaiwała sie za znakami pozostałymi po remoncie drogi i łapała za przekroczenie prędkosci (znam dokładnie taki przypadek - droga z Lublina na Chełm odcinek tuz za obwodnicą Piask), zamiast krać drogowców za bezzasadne pozostawienie tych znaków? Jak długo jeszcze bedzie sie kierowcom wciskało kit, że to dla ich bezpieczenstwa (a olewanie innych wykroczen to też dla bezpieczeństwa tak?). Albo niech policja zacznie traktowac sowja pracę powaznie i faktycznie dążyc do zapewnienia bezpieczenstwa na drogach, albo powiedzmy sobie jasno że chodzi o kolejną daninę do budzetu państwa a nie żadno bezpieczenstwo.
P.S. Jażdżąc po krajach Unii europejskiej nie widziałem nigdzie tylu znaków ograniczenia prędkosci w tak bezsensownych miejscach jak w Polsce (np. przed wjazdem lub wyjazdem ze stacji benzynowej). Co wiecej jadąc np. po Hiszpanii widząc znak ograniczenia predkosci wie sie ze trzeba zwolnić bo jest NAPRAWDE niebzepiecznie. W Polsc eznak stoi ot tak sobie bo komuś sie cos zamaniło. W HIszpanii na trasie takiej jak np. Al. Witosa pzrechodzacej przez miasto jest ograniczenie do 100 km/h bo wiadomo że jest to bezpieczna przelotówka z bezkolizyjnymi skrzyzowaniami u nas ograniczenie do 70 km/h i kupę patroli policji. Poco pytam sie?? Czy nie lepiej patrolowac osiedlow euliczki gdzie faktycznie szybka jazda moze doprowdzić do nieszczęścia??

W POLSCE PANUJE ZASADA,STOSOWANA PRZEZ SŁUĄBY PAŃSTWA, POLITYKÓW, URZĘDNIKÓW, POLICJĘ I WIELE INNYCH,BY PROBLEM ZAWINĄC POD DYWAN!!JAK JEST ZNAK,NIE WAŻNE,CZY MA ON SENS TO ŁATWIEJ SIĘ BRONIĆ W RAZIE STŁUCZKI,WYPADKU I OFIAR!!MY A HISPZANIA TO JAK NY A AFRYKA!!COŚ TAKIEGO!!W NIEMCZECH NP. SA SPECJALNE ZEPOŁY TECHNIKÓ OD RUCHU DROGOWEGO,KTÓZY NIE SĄ PO TO BY BRAC KASĘ I OLEWAC TEMAT,TYLKO BY TAK ORGANIZOWAĆ RUCH BY BL ON I BEZPIECZNY I BEZKOLIZYJNY!!STĄD NA NIEMIECKIEJ AUTOSTRADZIE WEJSCIE W STRFĘ OGRANICZENIA CZY REMONTU JEST PŁYNNE(TAM KOREK OT JEST KOREK A NIE TAKIE BADZIEWIE JAK U NAS!!) ...ZRESZTĄ TRAKTOWANIE KIEROWCÓW JAK WROGÓW I PRZESTĘPCÓW W POLSCE,WESZŁO TAK W KREW URZĘDNIKOM I POLIJCI,ZE INACZEJ NIE POTRAFIĄ DZIAŁAĆ,BO POCO!!!KTOS PODSKOCZY POLICJI??U NAS URZĘDNIK TO ŚWIETA KROWA, BEZ KARNA!!

W POLSCE PANUJE ZASADA,STOSOWANA PRZEZ SŁUĄBY PAŃSTWA, POLITYKÓW, URZĘDNIKÓW, POLICJĘ I WIELE INNYCH,BY PROBLEM ZAWINĄC POD DYWAN!!JAK JEST ZNAK,NIE WAŻNE,CZY MA ON SENS TO ŁATWIEJ SIĘ BRONIĆ W RAZIE STŁUCZKI,WYPADKU I OFIAR!!MY A HISPZANIA TO JAK NY A AFRYKA!!COŚ TAKIEGO!!W NIEMCZECH NP. SA SPECJALNE ZEPOŁY TECHNIKÓ OD RUCHU DROGOWEGO,KTÓZY NIE SĄ PO TO BY BRAC KASĘ I OLEWAC TEMAT,TYLKO BY TAK ORGANIZOWAĆ RUCH BY BL ON I BEZPIECZNY I BEZKOLIZYJNY!!STĄD NA NIEMIECKIEJ AUTOSTRADZIE W... rozwiń
Avatar
KK / 6 lutego 2009 o 11:02
ŻEBY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO TRZEBA W POLSCE SIECI NOWOCZESNYCH DRÓG, CI CO RZĄDZĄ SĄ WIDAĆ NA TO ZA CIEMNI.W STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ W LATACH 30 XX WIEKU A WIĘC 90 LAT TEMU FUNKCJONOWAŁO TAKIE HASŁO ,, BUDUJEMY JESZCE JEDNĄ DROGĘ DLA TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA " POLSKA A W SZCZEGÓLNOŚCI ŚCIANA WSCHODNIA TO ZAŚCIANEK NOWOCZESNEJ EUROPY,NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ JAK TU RZĄDZI PSL I INNE TAKIE ŚMIESZNE ORGANIZACJE ZE SPOSOBEM MYŚLENIA OPISANYM W CHŁOPACH REYMONTA .CI LUDZIE DBAJĄ O TO ŻEBY SIĘ NACHAPAĆ A NIE ŻEBY COŚ ZROBIĆ.A WYSYŁANIE POLICJI I ZMASOWANE KONTROLE NIC TU STATYSTYK NIE POPRAWIĄ JAK TU NIE MA JEDNEGO KAWAŁKA PORZĄDNEJ SZOSY.
ŻEBY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO TRZEBA W POLSCE SIECI NOWOCZESNYCH DRÓG, CI CO RZĄDZĄ SĄ WIDAĆ NA TO ZA CIEMNI.W STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ W LATACH 30 XX WIEKU A WIĘC 90 LAT TEMU FUNKCJONOWAŁO TAKIE HASŁO ,, BUDUJEMY JESZCE JEDNĄ DROGĘ DLA TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA " POLSKA A W SZCZEGÓLNOŚCI ŚCIANA WSCHODNIA TO ZAŚCIANEK NOWOCZESNEJ EUROPY,NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ JAK TU RZĄDZI PSL I INNE TAKIE ŚMIESZNE ORGANIZACJE ZE SPOSOBEM MYŚLENIA OPISANYM W CHŁOPACH REYMONTA .CI LUDZIE DBAJĄ O TO ŻEBY SIĘ NACHAPAĆ A NIE ŻEBY COŚ ZROBIĆ.A WYSY... rozwiń
Avatar
Marcel / 6 lutego 2009 o 10:09
Poniważ usunieto moja wypowiedz napisze jeszcze raz.
Pytam sie jakie to jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach?? Jak dla mnie takie akcje i codzienna działalnośc policji drogowej nie maja ni wspólnego z zapewnieniem bezpieczenstwa. Dlaczego? Ano dlatego że drogówke interesuje TYLKO I WYŁACZNIE PREDKOSĆ !! i nic wiecej. Zkąd to wiem? Od samej policji !! Kiedys miałem okazje zwrócić uwagę panu policjantowi na BMW jadace w pogodną noc z właczonymi przeciemgilenymi. W odpwoeidzi usłyszałem, że on ma tu tylko pilnować przekraczania predkosci i inne wykroczenia ich teraz nie interesują. Po prostu ręce mi odpadły !! Tak własnie policja drogowa dba o bezpieczenstwo na drogach. Koło patrolu można spokojnie przejechać z włączonymi światłami przeciemgielnymi (rażąc innych kierowców) w piekny dzień lub noc, skrajnym lewym pasem, oraz zmienić pas bez sygnalizacji tego manewru kierunkowskazem i nie zostanie sie zatrzymanym puki jedzie się z dozwoloną prędkością. Ponownie wiec pytam się gdzie tu dbanie o bzepieczeństwo ruchu?? Jak długo jeszcze policja będzie tolerowała łamanie prawa na jej oczach? Jak długo będzie swoim zachowaniem mówiła kierowcom, że mozna łamać wszytkie inne przepisy poza ograniczeniami prędkosci?? Jak długo będzie ustaiwała sie za znakami pozostałymi po remoncie drogi i łapała za przekroczenie prędkosci (znam dokładnie taki przypadek - droga z Lublina na Chełm odcinek tuz za obwodnicą Piask), zamiast krać drogowców za bezzasadne pozostawienie tych znaków? Jak długo jeszcze bedzie sie kierowcom wciskało kit, że to dla ich bezpieczenstwa (a olewanie innych wykroczen to też dla bezpieczeństwa tak?). Albo niech policja zacznie traktowac sowja pracę powaznie i faktycznie dążyc do zapewnienia bezpieczenstwa na drogach, albo powiedzmy sobie jasno że chodzi o kolejną daninę do budzetu państwa a nie żadno bezpieczenstwo.
P.S. Jażdżąc po krajach Unii europejskiej nie widziałem nigdzie tylu znaków ograniczenia prędkosci w tak bezsensownych miejscach jak w Polsce (np. przed wjazdem lub wyjazdem ze stacji benzynowej). Co wiecej jadąc np. po Hiszpanii widząc znak ograniczenia predkosci wie sie ze trzeba zwolnić bo jest NAPRAWDE niebzepiecznie. W Polsc eznak stoi ot tak sobie bo komuś sie cos zamaniło. W HIszpanii na trasie takiej jak np. Al. Witosa pzrechodzacej przez miasto jest ograniczenie do 100 km/h bo wiadomo że jest to bezpieczna przelotówka z bezkolizyjnymi skrzyzowaniami u nas ograniczenie do 70 km/h i kupę patroli policji. Poco pytam sie?? Czy nie lepiej patrolowac osiedlow euliczki gdzie faktycznie szybka jazda moze doprowdzić do nieszczęścia??
Poniważ usunieto moja wypowiedz napisze jeszcze raz.
Pytam sie jakie to jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach?? Jak dla mnie takie akcje i codzienna działalnośc policji drogowej nie maja ni wspólnego z zapewnieniem bezpieczenstwa. Dlaczego? Ano dlatego że drogówke interesuje TYLKO I WYŁACZNIE PREDKOSĆ !! i nic wiecej. Zkąd to wiem? Od samej policji !! Kiedys miałem okazje zwrócić uwagę panu policjantowi na BMW jadace w pogodną noc z właczonymi przeciemgilenymi. W odpwoeidzi usłyszałem, że on ma tu tylko pilnować przek... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 6 lutego 2009 o 09:42
I bardzo dobrze, po 1 tys za durne wyprzedzanie na trzeciego, bo się małolatowi śpieszy, by przed pierwszą lekcją fajkę przed szkołą zapalić. A na światłach spokojnie się do takiego dojeżdża - eh... Ludzie - to my giniemy na tych drogach przez baranów gnających nie wiadomo po co i gdzie.

Trzymajcie się Panowie Policjanci - oby więcej takich akcji.
Avatar
SDE444 / 6 lutego 2009 o 09:24
TO PRAWIE JAK ŁAPANKI ZA HITLERA,CHA,CHA..W POLSCE ZACZYNA BYĆ POWSZECHNA PSYCHOZA STRACHU BYCIA KIEROWCĄ:RADARY, FOTORADARY, WYSKAKUJACY Z KRZAKÓW PSIAK,VIDEOREJESTRATORY,POGOŃ ZA KIEROWCĄ!!....A DROGI I OZNAKOWANIE??,PO CO BY SIĘ KTOŚ TYM ZAJMOWAŁ!!TO NAS RÓŻNI OD KRAJÓW CYWILOZWANYCH(POLSKA NIESTETY NIM DALEJ NIE JEST,JA MAM TAKIE ODCZUCIA I WIELU KIEROWCÓW!!),ŻE WŁADZA LOKALNA,CENTRALNA, NAJPIERW WYMAGA OD SIEBIE A POTEM OD OBYWATELI!!ALE TAM NIE MA SPACZENIA KOMUNIZMEM I PAŃSTWEM POLICYJNYM!!!TAM POLICJA,URZĘDNIK NIE TRAKTUJE OBYWATELA JAK ŚMIECIA I INTRUZA,KTÓEGO PAŁKĄ I MANDATEM TYLKO JAK RÓWNOPRAWNEGO UCZESTNIKA ŻYCIA SPOŁECZNEGO!!!POLSKA=BANANNOWA REPUBLIKA,GDZIE PRAWO JEST DLA GŁUPICH(CZYTAJ OBYWATELI!!) A CI KÓRZY UCHWALAJĄ TE BUBLE, MAJĄ JE W GŁĘBOKIM POWAŻANIU,BO WIEDZOM,ŻE NIC IM NIE GROZI!!!AMEN!!TRZEBA BĘDZIE CHYBA ROWER KUPIĆ I DO TEŚCIÓW 170 KM POMYKAĆ,CHA,CHA!!
TO PRAWIE JAK ŁAPANKI ZA HITLERA,CHA,CHA..W POLSCE ZACZYNA BYĆ POWSZECHNA PSYCHOZA STRACHU BYCIA KIEROWCĄ:RADARY, FOTORADARY, WYSKAKUJACY Z KRZAKÓW PSIAK,VIDEOREJESTRATORY,POGOŃ ZA KIEROWCĄ!!....A DROGI I OZNAKOWANIE??,PO CO BY SIĘ KTOŚ TYM ZAJMOWAŁ!!TO NAS RÓŻNI OD KRAJÓW CYWILOZWANYCH(POLSKA NIESTETY NIM DALEJ NIE JEST,JA MAM TAKIE ODCZUCIA I WIELU KIEROWCÓW!!),ŻE WŁADZA LOKALNA,CENTRALNA, NAJPIERW WYMAGA OD SIEBIE A POTEM OD OBYWATELI!!ALE TAM NIE MA SPACZENIA KOMUNIZMEM I PAŃSTWEM POLICYJNYM!!!... rozwiń
Avatar
Logik / 6 lutego 2009 o 09:03
BANIA napisał:
ZASTANAWIAM SIĘ PO CO O TYM INFORMOWAĆ LUDZI JEŚLI CHCĄ ZEBY AKCJA MIAŁA JAKIŚ SKUTEK.


Oj BANIA, BANIN, to nie jest łapanka tylko akcja, która ma zmusić kierowców do bezpiecznej jazdy. Jedziesz, wiesz, że wwzmożone kontrole, na logikę jedziesz wolniej. A kto ma towszystko gdzieś - płaci mandat, bo ....
Avatar
zxc / 7 lutego 2009 o 13:01
Kto w naszym kochanym kraju ma koncesje na stawianie i produkcje znakow, ile kosztuje taki słupek
a ile jego postawienie? Parzac na całe płoty znaczkow stawiane niewiadomo poco i byle gdzie mniemam ze ktos trzepie ładna kase.Co do pollicji ona słuzy nie do pomocy zwykłemu obywatelowi,
a do zastraszenia społeczenstwa, i łatania dziory budzetowej.
Avatar
Gość / 6 lutego 2009 o 16:17
a ja sie nie zgodze, sreberka lapie nawet pieszych tych ktorzy przechodza w niedozwolonym miejscu zamiast przez zebre a nawet tych ktorzy jezdza kierowcy bez waznej tablicy rej. (zoltej, czerwonej niemieckiej)
Avatar
Marcel / 6 lutego 2009 o 12:51
a napisał:
Niech łapią.

Jeszcze niech parę dowodów za dokładane ksenony poleci, to całkiem miodzio będzie.

Wierzysz w to ??!! Przecież im każą łapać tylko tych co przekraczaja prędkość wiec nic innego ich nie bedzie obchodziło. To jest własnie polska drogówka. Byle jak i byle szybciej.
Avatar
a / 6 lutego 2009 o 12:34
Niech łapią.

Jeszcze niech parę dowodów za dokładane ksenony poleci, to całkiem miodzio będzie.
Avatar
KOLOEWE22 / 6 lutego 2009 o 12:33
Marcel napisał:
Poniważ usunieto moja wypowiedz napisze jeszcze raz.
Pytam sie jakie to jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach?? Jak dla mnie takie akcje i codzienna działalnośc policji drogowej nie maja ni wspólnego z zapewnieniem bezpieczenstwa. Dlaczego? Ano dlatego że drogówke interesuje TYLKO I WYŁACZNIE PREDKOSĆ !! i nic wiecej. Zkąd to wiem? Od samej policji !! Kiedys miałem okazje zwrócić uwagę panu policjantowi na BMW jadace w pogodną noc z właczonymi przeciemgilenymi. W odpwoeidzi usłyszałem, że on ma tu tylko pilnować przekraczania predkosci i inne wykroczenia ich teraz nie interesują. Po prostu ręce mi odpadły !! Tak własnie policja drogowa dba o bezpieczenstwo na drogach. Koło patrolu można spokojnie przejechać z włączonymi światłami przeciemgielnymi (rażąc innych kierowców) w piekny dzień lub noc, skrajnym lewym pasem, oraz zmienić pas bez sygnalizacji tego manewru kierunkowskazem i nie zostanie sie zatrzymanym puki jedzie się z dozwoloną prędkością. Ponownie wiec pytam się gdzie tu dbanie o bzepieczeństwo ruchu?? Jak długo jeszcze policja będzie tolerowała łamanie prawa na jej oczach? Jak długo będzie swoim zachowaniem mówiła kierowcom, że mozna łamać wszytkie inne przepisy poza ograniczeniami prędkosci?? Jak długo będzie ustaiwała sie za znakami pozostałymi po remoncie drogi i łapała za przekroczenie prędkosci (znam dokładnie taki przypadek - droga z Lublina na Chełm odcinek tuz za obwodnicą Piask), zamiast krać drogowców za bezzasadne pozostawienie tych znaków? Jak długo jeszcze bedzie sie kierowcom wciskało kit, że to dla ich bezpieczenstwa (a olewanie innych wykroczen to też dla bezpieczeństwa tak?). Albo niech policja zacznie traktowac sowja pracę powaznie i faktycznie dążyc do zapewnienia bezpieczenstwa na drogach, albo powiedzmy sobie jasno że chodzi o kolejną daninę do budzetu państwa a nie żadno bezpieczenstwo.
P.S. Jażdżąc po krajach Unii europejskiej nie widziałem nigdzie tylu znaków ograniczenia prędkosci w tak bezsensownych miejscach jak w Polsce (np. przed wjazdem lub wyjazdem ze stacji benzynowej). Co wiecej jadąc np. po Hiszpanii widząc znak ograniczenia predkosci wie sie ze trzeba zwolnić bo jest NAPRAWDE niebzepiecznie. W Polsc eznak stoi ot tak sobie bo komuś sie cos zamaniło. W HIszpanii na trasie takiej jak np. Al. Witosa pzrechodzacej przez miasto jest ograniczenie do 100 km/h bo wiadomo że jest to bezpieczna przelotówka z bezkolizyjnymi skrzyzowaniami u nas ograniczenie do 70 km/h i kupę patroli policji. Poco pytam sie?? Czy nie lepiej patrolowac osiedlow euliczki gdzie faktycznie szybka jazda moze doprowdzić do nieszczęścia??

W POLSCE PANUJE ZASADA,STOSOWANA PRZEZ SŁUĄBY PAŃSTWA, POLITYKÓW, URZĘDNIKÓW, POLICJĘ I WIELE INNYCH,BY PROBLEM ZAWINĄC POD DYWAN!!JAK JEST ZNAK,NIE WAŻNE,CZY MA ON SENS TO ŁATWIEJ SIĘ BRONIĆ W RAZIE STŁUCZKI,WYPADKU I OFIAR!!MY A HISPZANIA TO JAK NY A AFRYKA!!COŚ TAKIEGO!!W NIEMCZECH NP. SA SPECJALNE ZEPOŁY TECHNIKÓ OD RUCHU DROGOWEGO,KTÓZY NIE SĄ PO TO BY BRAC KASĘ I OLEWAC TEMAT,TYLKO BY TAK ORGANIZOWAĆ RUCH BY BL ON I BEZPIECZNY I BEZKOLIZYJNY!!STĄD NA NIEMIECKIEJ AUTOSTRADZIE WEJSCIE W STRFĘ OGRANICZENIA CZY REMONTU JEST PŁYNNE(TAM KOREK OT JEST KOREK A NIE TAKIE BADZIEWIE JAK U NAS!!) ...ZRESZTĄ TRAKTOWANIE KIEROWCÓW JAK WROGÓW I PRZESTĘPCÓW W POLSCE,WESZŁO TAK W KREW URZĘDNIKOM I POLIJCI,ZE INACZEJ NIE POTRAFIĄ DZIAŁAĆ,BO POCO!!!KTOS PODSKOCZY POLICJI??U NAS URZĘDNIK TO ŚWIETA KROWA, BEZ KARNA!!

W POLSCE PANUJE ZASADA,STOSOWANA PRZEZ SŁUĄBY PAŃSTWA, POLITYKÓW, URZĘDNIKÓW, POLICJĘ I WIELE INNYCH,BY PROBLEM ZAWINĄC POD DYWAN!!JAK JEST ZNAK,NIE WAŻNE,CZY MA ON SENS TO ŁATWIEJ SIĘ BRONIĆ W RAZIE STŁUCZKI,WYPADKU I OFIAR!!MY A HISPZANIA TO JAK NY A AFRYKA!!COŚ TAKIEGO!!W NIEMCZECH NP. SA SPECJALNE ZEPOŁY TECHNIKÓ OD RUCHU DROGOWEGO,KTÓZY NIE SĄ PO TO BY BRAC KASĘ I OLEWAC TEMAT,TYLKO BY TAK ORGANIZOWAĆ RUCH BY BL ON I BEZPIECZNY I BEZKOLIZYJNY!!STĄD NA NIEMIECKIEJ AUTOSTRADZIE W... rozwiń
Avatar
KK / 6 lutego 2009 o 11:02
ŻEBY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO TRZEBA W POLSCE SIECI NOWOCZESNYCH DRÓG, CI CO RZĄDZĄ SĄ WIDAĆ NA TO ZA CIEMNI.W STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ W LATACH 30 XX WIEKU A WIĘC 90 LAT TEMU FUNKCJONOWAŁO TAKIE HASŁO ,, BUDUJEMY JESZCE JEDNĄ DROGĘ DLA TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA " POLSKA A W SZCZEGÓLNOŚCI ŚCIANA WSCHODNIA TO ZAŚCIANEK NOWOCZESNEJ EUROPY,NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ JAK TU RZĄDZI PSL I INNE TAKIE ŚMIESZNE ORGANIZACJE ZE SPOSOBEM MYŚLENIA OPISANYM W CHŁOPACH REYMONTA .CI LUDZIE DBAJĄ O TO ŻEBY SIĘ NACHAPAĆ A NIE ŻEBY COŚ ZROBIĆ.A WYSYŁANIE POLICJI I ZMASOWANE KONTROLE NIC TU STATYSTYK NIE POPRAWIĄ JAK TU NIE MA JEDNEGO KAWAŁKA PORZĄDNEJ SZOSY.
ŻEBY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO TRZEBA W POLSCE SIECI NOWOCZESNYCH DRÓG, CI CO RZĄDZĄ SĄ WIDAĆ NA TO ZA CIEMNI.W STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI PÓŁNOCNEJ W LATACH 30 XX WIEKU A WIĘC 90 LAT TEMU FUNKCJONOWAŁO TAKIE HASŁO ,, BUDUJEMY JESZCE JEDNĄ DROGĘ DLA TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA " POLSKA A W SZCZEGÓLNOŚCI ŚCIANA WSCHODNIA TO ZAŚCIANEK NOWOCZESNEJ EUROPY,NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ JAK TU RZĄDZI PSL I INNE TAKIE ŚMIESZNE ORGANIZACJE ZE SPOSOBEM MYŚLENIA OPISANYM W CHŁOPACH REYMONTA .CI LUDZIE DBAJĄ O TO ŻEBY SIĘ NACHAPAĆ A NIE ŻEBY COŚ ZROBIĆ.A WYSY... rozwiń
Avatar
Marcel / 6 lutego 2009 o 10:09
Poniważ usunieto moja wypowiedz napisze jeszcze raz.
Pytam sie jakie to jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach?? Jak dla mnie takie akcje i codzienna działalnośc policji drogowej nie maja ni wspólnego z zapewnieniem bezpieczenstwa. Dlaczego? Ano dlatego że drogówke interesuje TYLKO I WYŁACZNIE PREDKOSĆ !! i nic wiecej. Zkąd to wiem? Od samej policji !! Kiedys miałem okazje zwrócić uwagę panu policjantowi na BMW jadace w pogodną noc z właczonymi przeciemgilenymi. W odpwoeidzi usłyszałem, że on ma tu tylko pilnować przekraczania predkosci i inne wykroczenia ich teraz nie interesują. Po prostu ręce mi odpadły !! Tak własnie policja drogowa dba o bezpieczenstwo na drogach. Koło patrolu można spokojnie przejechać z włączonymi światłami przeciemgielnymi (rażąc innych kierowców) w piekny dzień lub noc, skrajnym lewym pasem, oraz zmienić pas bez sygnalizacji tego manewru kierunkowskazem i nie zostanie sie zatrzymanym puki jedzie się z dozwoloną prędkością. Ponownie wiec pytam się gdzie tu dbanie o bzepieczeństwo ruchu?? Jak długo jeszcze policja będzie tolerowała łamanie prawa na jej oczach? Jak długo będzie swoim zachowaniem mówiła kierowcom, że mozna łamać wszytkie inne przepisy poza ograniczeniami prędkosci?? Jak długo będzie ustaiwała sie za znakami pozostałymi po remoncie drogi i łapała za przekroczenie prędkosci (znam dokładnie taki przypadek - droga z Lublina na Chełm odcinek tuz za obwodnicą Piask), zamiast krać drogowców za bezzasadne pozostawienie tych znaków? Jak długo jeszcze bedzie sie kierowcom wciskało kit, że to dla ich bezpieczenstwa (a olewanie innych wykroczen to też dla bezpieczeństwa tak?). Albo niech policja zacznie traktowac sowja pracę powaznie i faktycznie dążyc do zapewnienia bezpieczenstwa na drogach, albo powiedzmy sobie jasno że chodzi o kolejną daninę do budzetu państwa a nie żadno bezpieczenstwo.
P.S. Jażdżąc po krajach Unii europejskiej nie widziałem nigdzie tylu znaków ograniczenia prędkosci w tak bezsensownych miejscach jak w Polsce (np. przed wjazdem lub wyjazdem ze stacji benzynowej). Co wiecej jadąc np. po Hiszpanii widząc znak ograniczenia predkosci wie sie ze trzeba zwolnić bo jest NAPRAWDE niebzepiecznie. W Polsc eznak stoi ot tak sobie bo komuś sie cos zamaniło. W HIszpanii na trasie takiej jak np. Al. Witosa pzrechodzacej przez miasto jest ograniczenie do 100 km/h bo wiadomo że jest to bezpieczna przelotówka z bezkolizyjnymi skrzyzowaniami u nas ograniczenie do 70 km/h i kupę patroli policji. Poco pytam sie?? Czy nie lepiej patrolowac osiedlow euliczki gdzie faktycznie szybka jazda moze doprowdzić do nieszczęścia??
Poniważ usunieto moja wypowiedz napisze jeszcze raz.
Pytam sie jakie to jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach?? Jak dla mnie takie akcje i codzienna działalnośc policji drogowej nie maja ni wspólnego z zapewnieniem bezpieczenstwa. Dlaczego? Ano dlatego że drogówke interesuje TYLKO I WYŁACZNIE PREDKOSĆ !! i nic wiecej. Zkąd to wiem? Od samej policji !! Kiedys miałem okazje zwrócić uwagę panu policjantowi na BMW jadace w pogodną noc z właczonymi przeciemgilenymi. W odpwoeidzi usłyszałem, że on ma tu tylko pilnować przek... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 6 lutego 2009 o 09:42
I bardzo dobrze, po 1 tys za durne wyprzedzanie na trzeciego, bo się małolatowi śpieszy, by przed pierwszą lekcją fajkę przed szkołą zapalić. A na światłach spokojnie się do takiego dojeżdża - eh... Ludzie - to my giniemy na tych drogach przez baranów gnających nie wiadomo po co i gdzie.

Trzymajcie się Panowie Policjanci - oby więcej takich akcji.
Avatar
SDE444 / 6 lutego 2009 o 09:24
TO PRAWIE JAK ŁAPANKI ZA HITLERA,CHA,CHA..W POLSCE ZACZYNA BYĆ POWSZECHNA PSYCHOZA STRACHU BYCIA KIEROWCĄ:RADARY, FOTORADARY, WYSKAKUJACY Z KRZAKÓW PSIAK,VIDEOREJESTRATORY,POGOŃ ZA KIEROWCĄ!!....A DROGI I OZNAKOWANIE??,PO CO BY SIĘ KTOŚ TYM ZAJMOWAŁ!!TO NAS RÓŻNI OD KRAJÓW CYWILOZWANYCH(POLSKA NIESTETY NIM DALEJ NIE JEST,JA MAM TAKIE ODCZUCIA I WIELU KIEROWCÓW!!),ŻE WŁADZA LOKALNA,CENTRALNA, NAJPIERW WYMAGA OD SIEBIE A POTEM OD OBYWATELI!!ALE TAM NIE MA SPACZENIA KOMUNIZMEM I PAŃSTWEM POLICYJNYM!!!TAM POLICJA,URZĘDNIK NIE TRAKTUJE OBYWATELA JAK ŚMIECIA I INTRUZA,KTÓEGO PAŁKĄ I MANDATEM TYLKO JAK RÓWNOPRAWNEGO UCZESTNIKA ŻYCIA SPOŁECZNEGO!!!POLSKA=BANANNOWA REPUBLIKA,GDZIE PRAWO JEST DLA GŁUPICH(CZYTAJ OBYWATELI!!) A CI KÓRZY UCHWALAJĄ TE BUBLE, MAJĄ JE W GŁĘBOKIM POWAŻANIU,BO WIEDZOM,ŻE NIC IM NIE GROZI!!!AMEN!!TRZEBA BĘDZIE CHYBA ROWER KUPIĆ I DO TEŚCIÓW 170 KM POMYKAĆ,CHA,CHA!!
TO PRAWIE JAK ŁAPANKI ZA HITLERA,CHA,CHA..W POLSCE ZACZYNA BYĆ POWSZECHNA PSYCHOZA STRACHU BYCIA KIEROWCĄ:RADARY, FOTORADARY, WYSKAKUJACY Z KRZAKÓW PSIAK,VIDEOREJESTRATORY,POGOŃ ZA KIEROWCĄ!!....A DROGI I OZNAKOWANIE??,PO CO BY SIĘ KTOŚ TYM ZAJMOWAŁ!!TO NAS RÓŻNI OD KRAJÓW CYWILOZWANYCH(POLSKA NIESTETY NIM DALEJ NIE JEST,JA MAM TAKIE ODCZUCIA I WIELU KIEROWCÓW!!),ŻE WŁADZA LOKALNA,CENTRALNA, NAJPIERW WYMAGA OD SIEBIE A POTEM OD OBYWATELI!!ALE TAM NIE MA SPACZENIA KOMUNIZMEM I PAŃSTWEM POLICYJNYM!!!... rozwiń
Avatar
Logik / 6 lutego 2009 o 09:03
BANIA napisał:
ZASTANAWIAM SIĘ PO CO O TYM INFORMOWAĆ LUDZI JEŚLI CHCĄ ZEBY AKCJA MIAŁA JAKIŚ SKUTEK.


Oj BANIA, BANIN, to nie jest łapanka tylko akcja, która ma zmusić kierowców do bezpiecznej jazdy. Jedziesz, wiesz, że wwzmożone kontrole, na logikę jedziesz wolniej. A kto ma towszystko gdzieś - płaci mandat, bo ....
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 29 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 40 35

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 11

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!