Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 lutego 2010 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Uwięziony w studni, przez tydzień skomlał o ratunek (wideo)

0 16 A A

Bezpański pies przeżył sześć dni na dnie wyschniętej studni. Skowyczące zwierzę słyszeli ludzie, ale dopiero po kilku dniach zawiadomili odpowiednie służby. Dziś ratownicy uwolnili kundelka. Na cześć swojego wyzwoliciela pies dostał imię Alpik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek informacja o psie w studni dotarła do Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. – Dowiedziałem się o całej sprawie i natychmiast do nich zadzwoniłem – mówi Stanisław Stachyra, mieszkaniec Romanówki. – Nie wiedziałem, ile ten pies jeszcze przeżyje, skoro siedział tam tak długo.

Przedstawiciele Straży natychmiast pojawili się na miejscu.

– Nie było szans, by od razu wyciągnąć zwierzaka – mówi Zdzisław Małysz z LSOZ. – Był osłabiony, więc podrzuciłem mu trochę mięsa. Wcześniej studnia musiała być przysypana śniegiem, a ten psiak pewnie wpadł tam przez przypadek. To bardzo niebezpieczne miejsce, może być także pułapką dla człowieka.
Strażnicy zorganizowali akcję ratowniczą. Wydobycia czworonoga podjął się Michał Nadulski z lubelskiego przedsiębiorstwa robót wysokościowych Alpik. Dziś po południu zjechał na dno studni. Zapakował zwierzę do worka i wyciągnął na powierzchnię.

– Zastanawiałem się, czy mnie nie ugryzie, ale zachowywał się bardzo przyjaźnie – mówi alpinista. – Na początku szarpał za linę, ale potem sam do mnie przyszedł. Okazało się, że na dole jest co najmniej 10 stopni powyżej zera. Pewnie dlatego pies przeżył. Nie mam na swoim koncie podobnych interwencji, ale to nic trudnego. W takiej sprawie trzeba pomóc.

Uratowany zwierzak trafił pod opiekę weterynarza i specjalistów z LSOZ. Jak zapowiedział Zdzisław Małysz, zostanie maskotką budowanego właśnie ośrodka rehabilitacji zwierząt w Romanówce. O otwartej studni powiadomiono już władze gminy w Wojciechowie. Samorządowcy mają zadbać o zabezpieczenie terenu.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
posiadaczka psinki / 18 lutego 2010 o 14:20
CodeZero napisał:
Bogu dziękujesz ? Aleś ty pusta...

Przypomniał mi się film o Korei Północnej, gdzie ludzie którym wyleczono jaskre dziękowali za wszystko Kim Song Li czy jak mu tam, zamiast lekarzowi...

Pusia lecz się na głowę i podziękuj swojemu "panu" za to że żyjesz na tym świecie
Nie przejmuj się chamskimi wpisami.Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.Cham to wziąłby na drut i powiesił.A ty o Korei jak nie masz pojęcia to pleć głupot ,bo nawet nie wiesz o kogo ci chodzi to ci napiszę KIM DŻONG IL.
Nie przejmuj się chamskimi wpisami.Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.Cham to wziąłby na drut i powiesił.A ty o Korei jak nie masz pojęcia to pleć głupot ,bo nawet nie wiesz o kogo ci chodzi to ci napiszę KIM DŻONG IL. rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 08:16
...i znowu SERCE ROSNIE
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 21:40
Dzielna psina... Musiał się nieźle zestresować przez ten tydzień. Myślę, że nie będzie miał problemu ze znalezieniem nowego domu. W końcu to gwiazda medialna.
Avatar
POLO4563 / 17 lutego 2010 o 21:35
hol napisał:
wiocha to wiocha ,dobrze ze chodzacy do koscioła wieśniacy nie rzucali cegłą z góry


Wiocha sam jesteś wiocha, ciekawe kto przygarnia i karmi te wyrzucone przez mieszczuchów pieski, kotki. Najpierw się kupuje niuniowi zwierzątko w prezencie ale jak nie ma się kto prezentem opiekować to chajda go na wieś a ci wieśniacy litują się nad nimi i mają niekiedy po 5 takich prezentów na podwórku. Zastanów się kretynie zanim coś napiszesz. A kto go dokarmiał jak nie ci wieśniacy a bali się służby wezwać bo za wszystko trzeba płacić a ty co myślisz że na wsi to kokosy są i ludzie nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić.


Wiocha sam jesteś wiocha, ciekawe kto przygarnia i karmi te wyrzucone przez mieszczuchów pieski, kotki. Najpierw się kupuje niuniowi zwierzątko w prezencie ale jak nie ma się kto prezentem opiekować to chajda go na wieś a ci wieśniacy litują się nad nimi i mają niekiedy po 5 takich prezentów na podwórku. Zastanów się kretynie zanim coś napiszesz. A kto go dokarmiał jak nie ci wieśniacy a bali się służby wezwać bo za wszystko trzeba płacić a ty co myślisz że na wsi to kokosy są i ludzie nie wiedzą co z pieniędzmi z... rozwiń
Avatar
mario / 17 lutego 2010 o 20:58
Witam
Czy może ktoś podać personalia pseudo lek.wet który odmówił pomocy? Na nich tez jest bat. Przecież on doskonale był i jest poinformowany że zgłosić to powinien przynajmniej do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Najzwyklej tylko kasę za wizyty potrafi liczyć. Wie ktoś czy to "stara" czy "młoda" "gwardia"?
Avatar
~chlopakZsasiedztwa~ / 17 lutego 2010 o 20:50
CodeZero napisał:
Bogu dziękujesz ? Aleś ty pusta...

Przypomniał mi się film o Korei Północnej, gdzie ludzie którym wyleczono jaskre dziękowali za wszystko Kim Song Li czy jak mu tam, zamiast lekarzowi...

Pusia lecz się na głowę i podziękuj swojemu "panu" za to że żyjesz na tym świecie



Faktycznie - zero w głowie (zresztą sam się do tego przyznajesz)

A tak na marginesie - na wsi zawsze była znieczulica, jeśli chodzi o zwierzęta. Szkoda, że zwierzak musiał czekać na ratunek aż tydzień :|



Faktycznie - zero w głowie (zresztą sam się do tego przyznajesz)

A tak na marginesie - na wsi zawsze była znieczulica, jeśli chodzi o zwierzęta. Szkoda, że zwierzak musiał czekać na ratunek aż tydzień :| rozwiń
Avatar
hol / 17 lutego 2010 o 20:31
wiocha to wiocha ,dobrze ze chodzacy do koscioła wieśniacy nie rzucali cegłą z góry
Avatar
CodeZero / 17 lutego 2010 o 20:11
Pusia napisał:
Bogu dzięki, że stworzonko przeżyło, tylko czemu tak długo musiało czekać na ratunek?


Bogu dziękujesz ? Aleś ty pusta...

Przypomniał mi się film o Korei Północnej, gdzie ludzie którym wyleczono jaskre dziękowali za wszystko Kim Song Li czy jak mu tam, zamiast lekarzowi...

Pusia lecz się na głowę i podziękuj swojemu "panu" za to że żyjesz na tym świecie
Avatar
fafik / 17 lutego 2010 o 20:00
napisal pies o psie
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:44
Ładny piesek ale ta blondyna jest niesamowita,jak to oglądałem to pewien organ zaczął mnie uwierać.
Avatar
posiadaczka psinki / 18 lutego 2010 o 14:20
CodeZero napisał:
Bogu dziękujesz ? Aleś ty pusta...

Przypomniał mi się film o Korei Północnej, gdzie ludzie którym wyleczono jaskre dziękowali za wszystko Kim Song Li czy jak mu tam, zamiast lekarzowi...

Pusia lecz się na głowę i podziękuj swojemu "panu" za to że żyjesz na tym świecie
Nie przejmuj się chamskimi wpisami.Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.Cham to wziąłby na drut i powiesił.A ty o Korei jak nie masz pojęcia to pleć głupot ,bo nawet nie wiesz o kogo ci chodzi to ci napiszę KIM DŻONG IL.
Nie przejmuj się chamskimi wpisami.Stosunek do zwierząt jest miernikiem człowieczeństwa.Cham to wziąłby na drut i powiesił.A ty o Korei jak nie masz pojęcia to pleć głupot ,bo nawet nie wiesz o kogo ci chodzi to ci napiszę KIM DŻONG IL. rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 08:16
...i znowu SERCE ROSNIE
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 21:40
Dzielna psina... Musiał się nieźle zestresować przez ten tydzień. Myślę, że nie będzie miał problemu ze znalezieniem nowego domu. W końcu to gwiazda medialna.
Avatar
POLO4563 / 17 lutego 2010 o 21:35
hol napisał:
wiocha to wiocha ,dobrze ze chodzacy do koscioła wieśniacy nie rzucali cegłą z góry


Wiocha sam jesteś wiocha, ciekawe kto przygarnia i karmi te wyrzucone przez mieszczuchów pieski, kotki. Najpierw się kupuje niuniowi zwierzątko w prezencie ale jak nie ma się kto prezentem opiekować to chajda go na wieś a ci wieśniacy litują się nad nimi i mają niekiedy po 5 takich prezentów na podwórku. Zastanów się kretynie zanim coś napiszesz. A kto go dokarmiał jak nie ci wieśniacy a bali się służby wezwać bo za wszystko trzeba płacić a ty co myślisz że na wsi to kokosy są i ludzie nie wiedzą co z pieniędzmi zrobić.


Wiocha sam jesteś wiocha, ciekawe kto przygarnia i karmi te wyrzucone przez mieszczuchów pieski, kotki. Najpierw się kupuje niuniowi zwierzątko w prezencie ale jak nie ma się kto prezentem opiekować to chajda go na wieś a ci wieśniacy litują się nad nimi i mają niekiedy po 5 takich prezentów na podwórku. Zastanów się kretynie zanim coś napiszesz. A kto go dokarmiał jak nie ci wieśniacy a bali się służby wezwać bo za wszystko trzeba płacić a ty co myślisz że na wsi to kokosy są i ludzie nie wiedzą co z pieniędzmi z... rozwiń
Avatar
mario / 17 lutego 2010 o 20:58
Witam
Czy może ktoś podać personalia pseudo lek.wet który odmówił pomocy? Na nich tez jest bat. Przecież on doskonale był i jest poinformowany że zgłosić to powinien przynajmniej do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Najzwyklej tylko kasę za wizyty potrafi liczyć. Wie ktoś czy to "stara" czy "młoda" "gwardia"?
Avatar
~chlopakZsasiedztwa~ / 17 lutego 2010 o 20:50
CodeZero napisał:
Bogu dziękujesz ? Aleś ty pusta...

Przypomniał mi się film o Korei Północnej, gdzie ludzie którym wyleczono jaskre dziękowali za wszystko Kim Song Li czy jak mu tam, zamiast lekarzowi...

Pusia lecz się na głowę i podziękuj swojemu "panu" za to że żyjesz na tym świecie



Faktycznie - zero w głowie (zresztą sam się do tego przyznajesz)

A tak na marginesie - na wsi zawsze była znieczulica, jeśli chodzi o zwierzęta. Szkoda, że zwierzak musiał czekać na ratunek aż tydzień :|



Faktycznie - zero w głowie (zresztą sam się do tego przyznajesz)

A tak na marginesie - na wsi zawsze była znieczulica, jeśli chodzi o zwierzęta. Szkoda, że zwierzak musiał czekać na ratunek aż tydzień :| rozwiń
Avatar
hol / 17 lutego 2010 o 20:31
wiocha to wiocha ,dobrze ze chodzacy do koscioła wieśniacy nie rzucali cegłą z góry
Avatar
CodeZero / 17 lutego 2010 o 20:11
Pusia napisał:
Bogu dzięki, że stworzonko przeżyło, tylko czemu tak długo musiało czekać na ratunek?


Bogu dziękujesz ? Aleś ty pusta...

Przypomniał mi się film o Korei Północnej, gdzie ludzie którym wyleczono jaskre dziękowali za wszystko Kim Song Li czy jak mu tam, zamiast lekarzowi...

Pusia lecz się na głowę i podziękuj swojemu "panu" za to że żyjesz na tym świecie
Avatar
fafik / 17 lutego 2010 o 20:00
napisal pies o psie
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 19:44
Ładny piesek ale ta blondyna jest niesamowita,jak to oglądałem to pewien organ zaczął mnie uwierać.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 0 2

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 18

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 30

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!