środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Via Carpatia coraz bliżej. Rząd podniósł limit finansowy

Dodano: 22 czerwca 2017, 08:07
Autor: TOMA

Rząd podniósł limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych ze 107 do 135 mld złotych. To dobra wiadomość w kontekście planów zbudowania szlaku Via Carpatia, który powstanie w ciągu mającej przebiegać przez województwo lubelskie trasy S 19.

– Dodatkowe pieniądze będą pochodzić z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek (głównie od międzynarodowych instytucji finansowych), obligacji oraz opłaty elektronicznej. Wzrost tych środków jest niezbędny ze względu na konieczność podjęcia wzmożonych działań inwestycyjnych na terenie wschodniej Polski – przez realizację brakujących odcinków szlaku Via Carpatia w ciągu S19 – informuje rząd.

– Według aktualnych deklaracji całą trasą będzie można przejechać do 2024 roku. Na terenie naszego regionu najbardziej zaawansowane są prace przy odcinku od południowej granicy województwa do Kraśnika. Zakładamy, że we wrześniu uda się podpisać umowę z wykonawcą. Prawdopodobnie w tym roku zostanie wyłoniona firma, która wybuduje fragment trasy od Kraśnika do Lublina, w takim wypadku prace mogłyby tam ruszyć w przyszłym roku – mówi nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Bielecki.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślał, że „Via Carpatia to sukces rządu Beaty Szydło”.

– Często jest tak, że jedni przygotowują inwestycje, a inni przecinają wstęgi – komentuje poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Żmijan. – To w czasie naszych wspólnych rządów z Polskim Stronnictwem Ludowym rozpoczęliśmy prace przygotowawcze, uzyskaliśmy wszystkie decyzje środowiskowe dla całego przebiegu trasy S 19.

Czytaj więcej o: S19 Via Carpatia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 marca 2018 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Reklamy będziemy zawsze blokować na waszej g.wno stronie
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2017 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta Via Carpatia się zkorkowatia w m. NIEMCE, gdzie się odbywał odpust, z jednej strony korek sięgał Lubartowa, z drugiej, Ciecierzyna i co można na takiej Via powywijać
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2017 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niech to będzie "2+1" czyli drogi gorszego sortu dla Polski wschodniej to ani PiS ani PO nie dostana mojego głosu. Bo albo za dużo zabrali najpierw Polsce wschodniej dla zbudowania ekspresówek i autostrad na zachodzie a teraz nie mają za co zbudować na wschodzie pełnych dróg albo chcą zabrać wschodowi aby coś jescze wybudować na zachodzie. na zachodzie Polski są też rejony gdzie mała gęstość zaludnienia a drogi budują a mała gęstość zaludnienia na wschodzie to gorszy sort?
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Via Carpatia powinna mieć standard autostrady!
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taa, via carpatia 2+1
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!