Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 listopada 2014 r.
11:46
Edytuj ten wpis

W gminie Jastków pojawiły się paszkwile o kandydatach

62 193 A A

"Jestem największym awanturnikiem w Gminie Jastków. To fragment szkalującego Marka Kunę, kandydata do Rady Gminy Jastków ogłoszenia. W ten sposób, publicznie atakowani są też kontrkandydaci wójta Jastkowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To wszystko ma na celu zniechęcić kandydatów - przypuszcza Marek Kuna, który kandyduje o Rady Gminy Jastków. I dodaje: Jestem poważnym człowiekiem. Pracuję w Urzędzie Miasta w Lublinie, wcześniej w Urzędzie Wojewódzkim. Byłem też radnym w powiecie puławskim.

Kuna jest jedną z zaatakowanych w bardzo podobny sposób osób. Szlakujące kandydata KWW Roberta Żyśko - "Dobra przyszłość” ogłoszenia zostały rozwieszone m.in. w centrum Jastkowa na tablicy przy pawilonie handlowym.

- Z mojej ulotki, która była rozpowszechniana przez Pocztę Polską ktoś wyciął moje zdjęcie, imię i nazwisko - wskazuje Kuna.

Później zostały one przyklejone na białą kartkę razem z wydrukowaną informacją dotyczącą tego kandydata. "Marek Kuna. Jestem największym awanturnikiem w Gminie Jastków” - czytamy w spreparowanym ogłoszeniu. "Zablokowałem budowę kanalizacji w centrum Jastkowa. Razem 40 budynków. Obiecuję wszystko! Jak wygram wybory z Robertem Żyśko zablokujemy w gminie wszystko”.

- Nieudolność urzędników przy realizacji inwestycji gminnych próbuje się przykryć publikacją wyniku prowadzonego przez urząd "rankingu awanturnictwa” - komentuje Kuna. - Bo każdy świadomy swych praw w urzędzie Gminy Jastków jest szkalowany. Chcę dać innym przykład, żeby mieszkańcy przestali się bać wyrażać własne opinie. Ataki skierowane na osoby a nie na programy uważam za wysoce prymitywne i krzywdzące.

- Sprawę ataków personalnych zgłosiłem w piątek na komisariacie policji w gminie Niemce - mówi Robert Żyśko, radny z gminy Jastków, kandydat na wójt tej gminy. Także został zaatakowany.

Podobne paszkwile rozwieszane w różnych miejscowościach na terenie gminy dotyczą nie tylko tych dwóch kandydatów. Atakowani są też inni kontrkandydaci wójta gminy Jastków.

- Paszkwile na mój temat pojawiają się systematycznie - potwierdza Teresa Kot, kandydatka na wójta gminy Jastków (KWW Teresy Kot).

Przykłady można mnożyć. "Chłopi frajerzy nie musicie pracować! Załatwię wam fundusze unijne! A wasze pola zamienię na stadiony! Po co pole uprawiać jak Unia da wszystko”. To fragment kolejnego ogłoszenia. Dotyczy Kamila Ziółkowskiego, który jest kandydatem na wójta Jastkowa (KWW Lubię Jastków). Ziółkowski jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy.

- Ta informacja została umieszczona w Dębówce - precyzuje Ziółkowski. - Nie spodziewałem się, że ataki będą aż tak perfidne. I dodaje: Takie zachowanie jeszcze bardziej mobilizuje mnie do działania. Z tym trzeba walczyć.

Czy wójt także został zaatakowany? - Tego typu atakami się nie spotkałem do tej pory - przyznaje Zbigniew Samoń, wójt gminy Jastków. - Moje plakaty są jednak zrywane. 1 listopada do moim materiałów ktoś dokleił artykuł z gazety na mój temat (nie była to materiał korzystny dla wójta-red.).

Komentarze 193

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jastkowiak od urodzenia / 28 listopada 2014 o 21:59

Ano się czepiam, gdyż głosowałem na tego pana.

Avatar
j89 / 28 listopada 2014 o 20:26
A tam sie czepiasz p. Zyski. Jakby tobie stolek zaproponowali tez bys raz dwa poglady zmienil. Odnisnie MPK to jakos do tej pory p. Zysko slabo sie staral ze przez 4 lata nie udalo sie tego przepchnac.
Avatar
Jastkowiak od urodzenia / 28 listopada 2014 o 19:16

Dokładnie stołki rozdane p. Żyśko dogadał się z p. Samoniem i teraz już p. Samoń jest cacy. Panie Żyśko więcej stałości w poglądach a nie jak wiatr zawieje. No ale może stołek z-cy wójta jest tego wart. Proponowałbym też na przyszłość nie 'piać' jak to się pan wójt promuje w Gazecie Jastkowskiej za nasze pieniądze., bo śmiesznie to w obecnej sytuacji wygląda. Jeżeli Pan będzie jeszcze kiedykolwiek startował na wójta, to drugi raz nie popełnię tego błędu i swój głos oddam na innego kandydata.

Jakoś od 8 lat nie możemy się doprosić MKP w Jastkowie i nagle p. Samoń będzie to nam gwarantował - jak zobaczyłem taki plakat na Baraku to mało ze śmiechu szyby w samochodzie nie zaplułem. Pan Samoń szczyci, się tym, że ile on to nie zrobił w naszej gminie w porównaniu do poprzedniej ekipy - taką smieciową ulotkę wyjąłem dzisiaj, tylko jakoś nie wspomina, że wszystko co robi to jest dofinansowane z UE, a jakby nie było dofinansowania, to tak samo by pierdział jak za poprzedniej ekipy. Od 8 lat jakoś p. Samoń nie jest w stanie wyremontować pałacu, aby się nie musiał wsydzić przed znajomymi - wystarczy popatrzeć na pałac w Garbowie - wyremontowany dzięki dofinansowaniu z UE. U nas oczywiście trzeba pałac sprzedać, bo chyba jakoś nie do końca jest pomysł na jego zagospodarowanie - bo przecież zabytek i wszelkie prace remontowe trzeba ustalać z konserwatorem zabytków, a tak jak się sprzeda to w nowym budynku będzie można marmury walnąć lub co tam innego się umani, a tutaj się nie da.

Dokładnie stołki rozdane p. Żyśko dogadał się z p. Samoniem i teraz już p. Samoń jest cacy. Panie Żyśko więcej stałości w poglądach a nie jak wiatr zawieje. No ale może stołek z-cy wójta jest tego wart. Proponowałbym też na przyszłość nie 'piać' jak to się pan wójt promuje w Gazecie Jastkowskiej za nasze pieniądze., bo śmiesznie to w obecnej sytuacji wygląda. Jeżeli Pan będzie jeszcze kiedykolwiek startował na wójta, to drugi raz nie popełnię tego błędu i swój głos oddam na innego kandydata.

Jakoś od 8 lat nie możemy się doprosić ... rozwiń

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 23:47

To ja wszystkim mieszkańcom dyktuję. I co mi zrobisz przybłędo przybłędo z Psiej Wólki? 

Avatar
miejscowy / 24 listopada 2014 o 19:56

a to ciekawe - najbardziej na wygranej p. kot zależy tym, którzy nie mogą na nią zagłosować ponieważ tu nie mieszkają. Najpierw ziółkowski, teraz życzliwy. A wracając do ziółkowskiego - mam nowe hasło dla pana - Lubię Jastków więc głosuję na kot! heheheheh  :lol:

stolki czekaja, juz nie moga sie doczekac by posadzic swoje cztery litery

Avatar
życzliwy / 24 listopada 2014 o 19:53

czytając "życzliwego" zebrało mi się na wymioty, ciekawe kto Ci podsunął ten tekst do przepisania

Nie dziwię się. Prawda nie tylko w oczy kole. Działa też na żołądek. Proponuję krople - jakiekolwiek. Mogą być i z procentami. Zdrówka życzę, podobnie jak jeszcze urzędującemu wójtowi. Życzliwość to moja specjalność.

P.S. Tekst napisałem sam, z własnej woli. Ciekawe, kto wam dyktuje treść "donosów" na P. Teresę. Bo że sami nie piszecie, tego jestem pewien. Miłego wieczoru. 

Nie dziwię się. Prawda nie tylko w oczy kole. Działa też na żołądek. Proponuję krople - jakiekolwiek. Mogą być i z procentami. Zdrówka życzę, podobnie jak jeszcze urzędującemu wójtowi. Życzliwość to moja specjalność.

P.S. Tekst napisałem sam, z własnej woli. Ciekawe, kto wam dyktuje treść "donosów" na P. Teresę. Bo że sami nie piszecie, tego jestem pewien. Miłego wieczoru. 

rozwiń
Avatar
ziom / 24 listopada 2014 o 19:37

a to ciekawe - najbardziej na wygranej p. kot zależy tym, którzy nie mogą na nią zagłosować ponieważ tu nie mieszkają. Najpierw ziółkowski, teraz życzliwy. A wracając do ziółkowskiego - mam nowe hasło dla pana - Lubię Jastków więc głosuję na kot! heheheheh  :lol:

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 18:14

czytając "życzliwego" zebrało mi się na wymioty, ciekawe kto Ci podsunął ten tekst do przepisania

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 17:14

uważam, że wanda jednak ma rację w każdym calu:-)

Avatar
życzliwy / 24 listopada 2014 o 16:09

Szanowni mieszkańcy gminy Jastków! Nie jestem z waszej gminy, ale tak się składa, że znam oboje kandydatów. Nie mogę zrozumieć, jak mieszkańcy gminy położonej tak blisko dużego miasta, w większości ludzie światli, wykształceni, mający jakieś wyobrażenie sprawiedliwości, przyzwoitości też, mogą popierać p. Samonia, na którym ciążą prokuratorskie zarzuty?! Dodam, że to nie wredna opozycja poskarżyła się na działania wójta, ale niezawisły sąd, który nie pozostał obojętny na ewidentne łamanie prawa! P. Samoń to człowiek zawzięty, lubujący się w procesach, oskarżający chętnie innych o naruszenie przepisów prawa, nękający pozwami tych zwłaszcza, co mieli nieszczęście wejść mu w drogę. Tymczasem nikt z oskarżanych i skarżonych przez niego nie został skazany, nikomu nie postawiono zarzutów, nie słyszeliśmy, by jakiś sąd udowodnił komuś przestępstwo. Kiedy się pracuje, zawsze jakieś niedociągnięcia czy błędy się zdarzają, popełniane nie ze złej woli. A p. Samoń, owszem, z własnej woli, działając złośliwie i przez dłuższy czas, naruszał i prawa pracownicze, i godność swej podwładnej. Tak uzasadnia swój wniosek o ukaranie prokuratura. Czy ktoś taki może sprawować władzę? Czy może być autorytetem dla innych? 

P. Kot z kolei to osoba kompetentna, przygotowana do pełnienia funkcji wójta jak żaden z waszych kandydatów. Nie jest ścigana, jak p. Samoń. Być może popełniła jakieś błędy w swej pracy, wszyscy je popełniamy, ale nikt jej nie skazał, nie siedziała na ławie oskarżonych, nie udowodniono jej żadnego przestępstwa. Od wielu lat obserwuję jej pracę i jestem pełen uznania. Wiedza, umiejętności, kultura osobista (prawdziwa - odmienna od p. Samonia) gwarantują, że nie przyniesie wstydu waszej gminie i nie zawiedzie. Boleję nad tym, że zwolennicy obecnego wójta, chcąc pognębić konkurentkę, grają nie fair, publikując, oczywiście anonimowo, brednie na temat p. Teresy, zapominając o tym, czym "pachnie" ich "idol". Najgorsze jest to, że wielu usiłuje bronić i usprawiedliwiać p. Samonia, mimo ewidentnie stwierdzonych naruszeń prawa.

Pani Tereso, powodzenia! Trzymam za Panią kciuki. A p. Samoniowi życzę zdrówka, bo czytałem gdzieś, że ostatnio zaniemógł nieco. 

Szanowni mieszkańcy gminy Jastków! Nie jestem z waszej gminy, ale tak się składa, że znam oboje kandydatów. Nie mogę zrozumieć, jak mieszkańcy gminy położonej tak blisko dużego miasta, w większości ludzie światli, wykształceni, mający jakieś wyobrażenie sprawiedliwości, przyzwoitości też, mogą popierać p. Samonia, na którym ciążą prokuratorskie zarzuty?! Dodam, że to nie wredna opozycja poskarżyła się na działania wójta, ale niezawisły sąd, który nie pozostał obojętny na ewidentne łamanie prawa! P. Samoń to człowiek zawzięty, lubujący się... rozwiń

Avatar
Jastkowiak od urodzenia / 28 listopada 2014 o 21:59

Ano się czepiam, gdyż głosowałem na tego pana.

Avatar
j89 / 28 listopada 2014 o 20:26
A tam sie czepiasz p. Zyski. Jakby tobie stolek zaproponowali tez bys raz dwa poglady zmienil. Odnisnie MPK to jakos do tej pory p. Zysko slabo sie staral ze przez 4 lata nie udalo sie tego przepchnac.
Avatar
Jastkowiak od urodzenia / 28 listopada 2014 o 19:16

Dokładnie stołki rozdane p. Żyśko dogadał się z p. Samoniem i teraz już p. Samoń jest cacy. Panie Żyśko więcej stałości w poglądach a nie jak wiatr zawieje. No ale może stołek z-cy wójta jest tego wart. Proponowałbym też na przyszłość nie 'piać' jak to się pan wójt promuje w Gazecie Jastkowskiej za nasze pieniądze., bo śmiesznie to w obecnej sytuacji wygląda. Jeżeli Pan będzie jeszcze kiedykolwiek startował na wójta, to drugi raz nie popełnię tego błędu i swój głos oddam na innego kandydata.

Jakoś od 8 lat nie możemy się doprosić MKP w Jastkowie i nagle p. Samoń będzie to nam gwarantował - jak zobaczyłem taki plakat na Baraku to mało ze śmiechu szyby w samochodzie nie zaplułem. Pan Samoń szczyci, się tym, że ile on to nie zrobił w naszej gminie w porównaniu do poprzedniej ekipy - taką smieciową ulotkę wyjąłem dzisiaj, tylko jakoś nie wspomina, że wszystko co robi to jest dofinansowane z UE, a jakby nie było dofinansowania, to tak samo by pierdział jak za poprzedniej ekipy. Od 8 lat jakoś p. Samoń nie jest w stanie wyremontować pałacu, aby się nie musiał wsydzić przed znajomymi - wystarczy popatrzeć na pałac w Garbowie - wyremontowany dzięki dofinansowaniu z UE. U nas oczywiście trzeba pałac sprzedać, bo chyba jakoś nie do końca jest pomysł na jego zagospodarowanie - bo przecież zabytek i wszelkie prace remontowe trzeba ustalać z konserwatorem zabytków, a tak jak się sprzeda to w nowym budynku będzie można marmury walnąć lub co tam innego się umani, a tutaj się nie da.

Dokładnie stołki rozdane p. Żyśko dogadał się z p. Samoniem i teraz już p. Samoń jest cacy. Panie Żyśko więcej stałości w poglądach a nie jak wiatr zawieje. No ale może stołek z-cy wójta jest tego wart. Proponowałbym też na przyszłość nie 'piać' jak to się pan wójt promuje w Gazecie Jastkowskiej za nasze pieniądze., bo śmiesznie to w obecnej sytuacji wygląda. Jeżeli Pan będzie jeszcze kiedykolwiek startował na wójta, to drugi raz nie popełnię tego błędu i swój głos oddam na innego kandydata.

Jakoś od 8 lat nie możemy się doprosić ... rozwiń

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 23:47

To ja wszystkim mieszkańcom dyktuję. I co mi zrobisz przybłędo przybłędo z Psiej Wólki? 

Avatar
miejscowy / 24 listopada 2014 o 19:56

a to ciekawe - najbardziej na wygranej p. kot zależy tym, którzy nie mogą na nią zagłosować ponieważ tu nie mieszkają. Najpierw ziółkowski, teraz życzliwy. A wracając do ziółkowskiego - mam nowe hasło dla pana - Lubię Jastków więc głosuję na kot! heheheheh  :lol:

stolki czekaja, juz nie moga sie doczekac by posadzic swoje cztery litery

Avatar
życzliwy / 24 listopada 2014 o 19:53

czytając "życzliwego" zebrało mi się na wymioty, ciekawe kto Ci podsunął ten tekst do przepisania

Nie dziwię się. Prawda nie tylko w oczy kole. Działa też na żołądek. Proponuję krople - jakiekolwiek. Mogą być i z procentami. Zdrówka życzę, podobnie jak jeszcze urzędującemu wójtowi. Życzliwość to moja specjalność.

P.S. Tekst napisałem sam, z własnej woli. Ciekawe, kto wam dyktuje treść "donosów" na P. Teresę. Bo że sami nie piszecie, tego jestem pewien. Miłego wieczoru. 

Nie dziwię się. Prawda nie tylko w oczy kole. Działa też na żołądek. Proponuję krople - jakiekolwiek. Mogą być i z procentami. Zdrówka życzę, podobnie jak jeszcze urzędującemu wójtowi. Życzliwość to moja specjalność.

P.S. Tekst napisałem sam, z własnej woli. Ciekawe, kto wam dyktuje treść "donosów" na P. Teresę. Bo że sami nie piszecie, tego jestem pewien. Miłego wieczoru. 

rozwiń
Avatar
ziom / 24 listopada 2014 o 19:37

a to ciekawe - najbardziej na wygranej p. kot zależy tym, którzy nie mogą na nią zagłosować ponieważ tu nie mieszkają. Najpierw ziółkowski, teraz życzliwy. A wracając do ziółkowskiego - mam nowe hasło dla pana - Lubię Jastków więc głosuję na kot! heheheheh  :lol:

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 18:14

czytając "życzliwego" zebrało mi się na wymioty, ciekawe kto Ci podsunął ten tekst do przepisania

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 17:14

uważam, że wanda jednak ma rację w każdym calu:-)

Avatar
życzliwy / 24 listopada 2014 o 16:09

Szanowni mieszkańcy gminy Jastków! Nie jestem z waszej gminy, ale tak się składa, że znam oboje kandydatów. Nie mogę zrozumieć, jak mieszkańcy gminy położonej tak blisko dużego miasta, w większości ludzie światli, wykształceni, mający jakieś wyobrażenie sprawiedliwości, przyzwoitości też, mogą popierać p. Samonia, na którym ciążą prokuratorskie zarzuty?! Dodam, że to nie wredna opozycja poskarżyła się na działania wójta, ale niezawisły sąd, który nie pozostał obojętny na ewidentne łamanie prawa! P. Samoń to człowiek zawzięty, lubujący się w procesach, oskarżający chętnie innych o naruszenie przepisów prawa, nękający pozwami tych zwłaszcza, co mieli nieszczęście wejść mu w drogę. Tymczasem nikt z oskarżanych i skarżonych przez niego nie został skazany, nikomu nie postawiono zarzutów, nie słyszeliśmy, by jakiś sąd udowodnił komuś przestępstwo. Kiedy się pracuje, zawsze jakieś niedociągnięcia czy błędy się zdarzają, popełniane nie ze złej woli. A p. Samoń, owszem, z własnej woli, działając złośliwie i przez dłuższy czas, naruszał i prawa pracownicze, i godność swej podwładnej. Tak uzasadnia swój wniosek o ukaranie prokuratura. Czy ktoś taki może sprawować władzę? Czy może być autorytetem dla innych? 

P. Kot z kolei to osoba kompetentna, przygotowana do pełnienia funkcji wójta jak żaden z waszych kandydatów. Nie jest ścigana, jak p. Samoń. Być może popełniła jakieś błędy w swej pracy, wszyscy je popełniamy, ale nikt jej nie skazał, nie siedziała na ławie oskarżonych, nie udowodniono jej żadnego przestępstwa. Od wielu lat obserwuję jej pracę i jestem pełen uznania. Wiedza, umiejętności, kultura osobista (prawdziwa - odmienna od p. Samonia) gwarantują, że nie przyniesie wstydu waszej gminie i nie zawiedzie. Boleję nad tym, że zwolennicy obecnego wójta, chcąc pognębić konkurentkę, grają nie fair, publikując, oczywiście anonimowo, brednie na temat p. Teresy, zapominając o tym, czym "pachnie" ich "idol". Najgorsze jest to, że wielu usiłuje bronić i usprawiedliwiać p. Samonia, mimo ewidentnie stwierdzonych naruszeń prawa.

Pani Tereso, powodzenia! Trzymam za Panią kciuki. A p. Samoniowi życzę zdrówka, bo czytałem gdzieś, że ostatnio zaniemógł nieco. 

Szanowni mieszkańcy gminy Jastków! Nie jestem z waszej gminy, ale tak się składa, że znam oboje kandydatów. Nie mogę zrozumieć, jak mieszkańcy gminy położonej tak blisko dużego miasta, w większości ludzie światli, wykształceni, mający jakieś wyobrażenie sprawiedliwości, przyzwoitości też, mogą popierać p. Samonia, na którym ciążą prokuratorskie zarzuty?! Dodam, że to nie wredna opozycja poskarżyła się na działania wójta, ale niezawisły sąd, który nie pozostał obojętny na ewidentne łamanie prawa! P. Samoń to człowiek zawzięty, lubujący się... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 193

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.