niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

W marcu podwyżka emerytur. O ile wzrośnie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2014, 09:45
Autor: Paweł Puzio

Około pół miliona emerytów i rencistów z naszego regionu dostanie podwyżkę. Niestety, będzie niższa niż rok temu.

Na komunikat o waloryzacji czeka rzesza ludzi. W ubiegłym roku każda renta i emerytura zwiększyła się o 71 zł. W tym roku, jak wyliczyła Gazeta Wyborcza, nie będzie już tak dobrze. Najbiedniejsi emeryci mogą liczyć na… 13 zł podwyżki. Ci lepiej uposażeni, pobierający 2000 zł, mogą spodziewać się dodatkowo ok. 32 zł. - Każdy grosz się liczy. Żyjemy praktycznie z mojej emerytury, to nieco ponad 1800 zł. Mąż nie ma jeszcze praw emerytalnych, jest bezrobotny, pracuje dorywczo. Nawet parę złotych więcej się przyda - mówi pani Barbara ze Świdnika. Podwyżka ma charakter procentowy i zależy od różnych wskaźników ekonomicznych, m.in. inflacji. Od czego zależy? - Jej wyliczenie polega na pomnożeniu kwoty świadczenia przez procentowy wskaźnik waloryzacji. Nie ma jeszcze oficjalnego wskaźnika waloryzacji na 2014 rok. Ogłosi go minister pracy i polityki społecznej - mówi Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS. Komunika jest spodziewany na przełomie stycznia i lutego. Podwyżki będą doliczane do świadczeń wpłacanych w marcu. ZUS waloryzuje świadczenia co roku. - Tegoroczna podwyżka obejmie wszystkie świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, które zostały lub zostaną przyznane do końca lutego 2014 roku - dodaje Małgorzata Korba. To emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, a także dodatki do tych świadczeń (np. pielęgnacyjny czy dla sierot). - Wzrosną też świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renta socjalna oraz inne świadczenia pieniężne przysługujące na podstawie odrębnych przepisów. Np. świadczenie pieniężne dla pracowników przymusowych III Rzeszy i ZSRR - wyjaśnia rzecznik. Podwyżka obejmuje także świadczenia mundurowe, wypłacane przez KRUS i przedemerytalne np. dla górników, nauczycieli i pielęgniarek.

Średnio 1562 złote Przeciętna emerytura i renta w Lubelskim wynosiła w ub. roku 1562 zł brutto. Pod tym względem gorzej jest tylko na Podkarpaciu. Średnia nie uwzględnia byłych pracowników służb mundurowych. Jeśli doliczmy ich świadczenia, statystyczna emerytura wzrośnie do blisko 1700 zł. Średnie świadczenie w KRUS to około 1049 zł. W naszym regionie ZUS wypłaca świadczenia dla 384 117 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: ZUS emerytura
jo emerytka
gaga
Mirabelka
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jo emerytka
jo emerytka (20 lutego 2014 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czy to nie jest ponizanie czlowieka 12 zl na rok podwyzki?to jest druga Ukraina!!!

Komuchy francowate chyba sobie jaja z nas robią !! jak za to żyć !!  jak Tusku żyć  !!!

Rozwiń
gaga
gaga (20 lutego 2014 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czy to nie jest ponizanie czlowieka 12 zl na rok podwyzki?to jest druga Ukraina!!!

Rozwiń
Mirabelka
Mirabelka (6 lutego 2014 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O inflację.

Rozwiń
gosc
gosc (5 lutego 2014 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nie jest podwyżka tylko waloryzacja!

Rozwiń
emerytka
emerytka (22 stycznia 2014 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dlaczego żeruje się tak mocno na najbiedniejszych? Najlepiej wszystkich emerytów i rencistów podać euntanazji, bo to za ile większośc musi żyć to kpina.W rządzie rozrzutność publicznymi pieniążkami, co się ostanie to kler wyciągnie. Panie Tusk nie tą drogą!!!! 

Obecna żydokomuna żeruje na najbiedniejszych i najsłabszych bo łatwiej tym czerwonym sQrwysynom walczyć z tym ludżmi bo są bezbronni wobec nich,są najłatwiejsi do bicia.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!