Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 sierpnia 2008 r.
18:06
Edytuj ten wpis

W niedzielę rolnicy podziękują za plony

0 10 A A

Na uroczyste dożynki warto się wybrać w niedzielę do Rozkoszówki w gminie Uchanie, Wierzbicy w powiecie chełmskim i Fajsławic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Impreza w Rozkoszówce rozpocznie się w samo południe na placu przy byłej podstawówce.

W programie m.in. prezentacja starostów dożynkowych, którymi będą Edyta Smyk z Woli Chańskiej i Robert Bodziacki z Rozkoszówki, a także msza święta. Później zaplanowano m.in. rozstrzygniecie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz festyn. Wystąpią m.in. orkiestra dęta, zespoły Nadzieja,

Ale Babki oraz zespól ludowy Staszicowiacy z kapelą. Czynne będą wystawy płodów rolnych, pieczywa oraz robótek ręcznych. - Ponadto oferujemy gry i zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne, stoiska handlowe, piwo i grochówkę dożynkową - informuje Anna Król, dyrektor GOK w Uchaniach.

Imprezę zakończy zabawa ludowa z zespołem Riders.
W Wierzbicy świętować będą rolnicy z powiatu chełmskiego. Uroczystości rozpocznie msza święta. Potem wszyscy przeniosą się na stadion.

Tu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i najlepiej wypieczony wiejski chleb. W części artystycznej wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Okszowiacy” i Zespół "Kłosy” z Siedliszcza. Potem zaplanowano "Biesiadę Polską” i "Dyskotekę czterdziestolatka”, którą poprowadzi zespół Stratosfera.

Podczas dożynek zostanie wybrany najsilniejszy mężczyzna. Około godz. 22 rozpocznie się zabawa ludowa.Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Milano”.
W niedzielę będą świętować również rolnicy z powiatu krasnostawskiego.

Uroczystości rozpoczną się w Fajsławicach od mszy św. w intencji rolników o godz. 11.30. Potem korowód dożynkowy przejdzie ulicami aż na stadion. Tam zaplanowano widowisko obrzędowe. W części artystycznej zaprezentuje się m.in. Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy”, Kapela Góralska "Chyrcoki” i kapela ludowa "Krasnostawiacy”.

Po raz pierwszy w historii powiatowych dożynek zostanie wybrany "Chłop roku”. O godz. 21 zaplanowano zabawę ludową z zespołem "Modeno”. Dożynkom będzie towarzyszyć wystawa twórczości ludowej i produktów rolnych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.
(lew) (moj)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AbouTe / 30 sierpnia 2008 o 23:59
Azaliż macie racje, te dożynki to święto dla wszelakiej maści polityków, działaczy, lokalnych prominentów, szych i "ważnych" ludzi, a nie dla tych, najważniejszych - rolników
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 21:44
DOŻYNKI - ODWRÓCENIE UWAGI OD PROBLEMÓW JAKIE SĄ W ROLNICTWIE.
ŻE TEŻ JESZCZE ROLNICY PRZEZYLE LAT DAJĄ SIĘ NA TO NABIERAĆ PRZEZ "SWOICH PSEUDOPRZYWÓDCÓW" Z PSL
ŻE TO ICH ŚWIĘTO.
CZY BĘDZIE WSPÓLNY STÓŁ GOŚCINNY DLA WSZYSTKICH, CZY TEŻ DZIAŁACZE ODDZIELNIE W SWOIM GRONIE,
A ROLNICY DOSTANĄ TRADYCYJNE BIGOS Z WKŁADKĄ Z NAJTAŃSZEJ KIEŁBASKI. A ZAPROSZENI GOŚCIE STÓŁ
OBFICIE ZASTAWIONY PLONAMI Z PÓL NA KTÓRYCH "DZIELNIE PRACOWALI".
Avatar
baca / 30 sierpnia 2008 o 20:55
Gość napisał:
W NIEDZIELĘ ROLNICZY PODZIEKUJĄ ZA PLONY?
K O M U ????????????????????????????????

POSŁOM ?????????????
STAROŚCIE ????????????????????
PSL ?????????????????????????

KOMU MAJĄ ROLNICY DZIĘKOWAĆ ???????????????
MOŻE CI WYŻEJ WYMIENIENI PODZIĘKUJĄ ROLNIKOM ZA ICH TRUD I PRACĘ.
Rolnicy jak zwykle będą stali gdzieś na uboczu zaś grupa darmozjadów zajmie miejsca siedzące ,pozakłada ciemne okulary i będzie świętować to bardzo żełosne święto rolników nie dla nich
Rolnicy jak zwykle będą stali gdzieś na uboczu zaś grupa darmozjadów zajmie miejsca siedzące ,pozakłada ciemne okulary i będzie świętować to bardzo żełosne święto rolników nie dla nich rozwiń
Avatar
sss / 30 sierpnia 2008 o 20:46
[color="#FF0000"][size=5]Idiotyczne ....
Dziękować za swoją harówę .
Cóz nic dziwnego w moherolandzie[/size][/color]
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 20:21
W NIEDZIELĘ ROLNICZY PODZIEKUJĄ ZA PLONY?
K O M U ????????????????????????????????

POSŁOM ?????????????
STAROŚCIE ????????????????????
PSL ?????????????????????????

KOMU MAJĄ ROLNICY DZIĘKOWAĆ ???????????????
MOŻE CI WYŻEJ WYMIENIENI PODZIĘKUJĄ ROLNIKOM ZA ICH TRUD I PRACĘ.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 19:39
DOŻYNKI JUŻ JUTRO.
KOLEJNY TRYUMF ORGANIZACYJNY OCZYWIŚCIE STAROSTY BIALSKIEGO.
DOŻYNKI TO JEGO OCZKO W GŁOWIE.
NA TYM SIĘ RODZI LUDOWY POPULIZM.
LUD CHCE IGRZYSK.
Avatar
AbouTe / 30 sierpnia 2008 o 13:52
Nic mi do polityki... Sam nie znoszę skorumpowanych polityków i takich którzy nic nie robią dla swoich wspólmieszkańców.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 13:27
Gość napisał:
Heniek, były marszałek zaprasza wszystkich nieudaczników do wspólnego świętowania z chłopami!
Przybywajcie nie z wieńcami, a z taczkami, czas posprzątać po zażynkach ludowców...... , a tego śmiecia nazbierało się sporo. Podzielcie bochen, by nie zabrakło chleba dla nikogo. Szczęść Boże dla chłopskiego trudu.



CZY SKORUMPOWANY PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU BIALSKIEGO
TEŻ PRZYJEDZIE POCHWALIĆ SIE SWOIMI SUKCESAMI NA NIWIE POLITYKI!!!!!!



CZY SKORUMPOWANY PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU BIALSKIEGO
TEŻ PRZYJEDZIE POCHWALIĆ SIE SWOIMI SUKCESAMI NA NIWIE POLITYKI!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 13:19
AbouTe napisał:
Ani słowa o dożynkach powiatowych w Wisznicach. Rolnicy z powiatu bialskiego będą świętować w niedziele. Szczegóły na www.wisznice.pl

Heniek, były marszałek zaprasza wszystkich nieudaczników do wspólnego świętowania z chłopami!
Przybywajcie nie z wieńcami, a z taczkami, czas posprzątać po zażynkach ludowców...... , a tego śmiecia nazbierało się sporo. Podzielcie bochen, by nie zabrakło chleba dla nikogo. Szczęść Boże dla chłopskiego trudu.
Avatar
AbouTe / 30 sierpnia 2008 o 12:42
Ani słowa o dożynkach powiatowych w Wisznicach. Rolnicy z powiatu bialskiego będą świętować w niedziele. Szczegóły na www.wisznice.pl
Avatar
AbouTe / 30 sierpnia 2008 o 23:59
Azaliż macie racje, te dożynki to święto dla wszelakiej maści polityków, działaczy, lokalnych prominentów, szych i "ważnych" ludzi, a nie dla tych, najważniejszych - rolników
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 21:44
DOŻYNKI - ODWRÓCENIE UWAGI OD PROBLEMÓW JAKIE SĄ W ROLNICTWIE.
ŻE TEŻ JESZCZE ROLNICY PRZEZYLE LAT DAJĄ SIĘ NA TO NABIERAĆ PRZEZ "SWOICH PSEUDOPRZYWÓDCÓW" Z PSL
ŻE TO ICH ŚWIĘTO.
CZY BĘDZIE WSPÓLNY STÓŁ GOŚCINNY DLA WSZYSTKICH, CZY TEŻ DZIAŁACZE ODDZIELNIE W SWOIM GRONIE,
A ROLNICY DOSTANĄ TRADYCYJNE BIGOS Z WKŁADKĄ Z NAJTAŃSZEJ KIEŁBASKI. A ZAPROSZENI GOŚCIE STÓŁ
OBFICIE ZASTAWIONY PLONAMI Z PÓL NA KTÓRYCH "DZIELNIE PRACOWALI".
Avatar
baca / 30 sierpnia 2008 o 20:55
Gość napisał:
W NIEDZIELĘ ROLNICZY PODZIEKUJĄ ZA PLONY?
K O M U ????????????????????????????????

POSŁOM ?????????????
STAROŚCIE ????????????????????
PSL ?????????????????????????

KOMU MAJĄ ROLNICY DZIĘKOWAĆ ???????????????
MOŻE CI WYŻEJ WYMIENIENI PODZIĘKUJĄ ROLNIKOM ZA ICH TRUD I PRACĘ.
Rolnicy jak zwykle będą stali gdzieś na uboczu zaś grupa darmozjadów zajmie miejsca siedzące ,pozakłada ciemne okulary i będzie świętować to bardzo żełosne święto rolników nie dla nich
Rolnicy jak zwykle będą stali gdzieś na uboczu zaś grupa darmozjadów zajmie miejsca siedzące ,pozakłada ciemne okulary i będzie świętować to bardzo żełosne święto rolników nie dla nich rozwiń
Avatar
sss / 30 sierpnia 2008 o 20:46
[color="#FF0000"][size=5]Idiotyczne ....
Dziękować za swoją harówę .
Cóz nic dziwnego w moherolandzie[/size][/color]
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 20:21
W NIEDZIELĘ ROLNICZY PODZIEKUJĄ ZA PLONY?
K O M U ????????????????????????????????

POSŁOM ?????????????
STAROŚCIE ????????????????????
PSL ?????????????????????????

KOMU MAJĄ ROLNICY DZIĘKOWAĆ ???????????????
MOŻE CI WYŻEJ WYMIENIENI PODZIĘKUJĄ ROLNIKOM ZA ICH TRUD I PRACĘ.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 19:39
DOŻYNKI JUŻ JUTRO.
KOLEJNY TRYUMF ORGANIZACYJNY OCZYWIŚCIE STAROSTY BIALSKIEGO.
DOŻYNKI TO JEGO OCZKO W GŁOWIE.
NA TYM SIĘ RODZI LUDOWY POPULIZM.
LUD CHCE IGRZYSK.
Avatar
AbouTe / 30 sierpnia 2008 o 13:52
Nic mi do polityki... Sam nie znoszę skorumpowanych polityków i takich którzy nic nie robią dla swoich wspólmieszkańców.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 13:27
Gość napisał:
Heniek, były marszałek zaprasza wszystkich nieudaczników do wspólnego świętowania z chłopami!
Przybywajcie nie z wieńcami, a z taczkami, czas posprzątać po zażynkach ludowców...... , a tego śmiecia nazbierało się sporo. Podzielcie bochen, by nie zabrakło chleba dla nikogo. Szczęść Boże dla chłopskiego trudu.



CZY SKORUMPOWANY PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU BIALSKIEGO
TEŻ PRZYJEDZIE POCHWALIĆ SIE SWOIMI SUKCESAMI NA NIWIE POLITYKI!!!!!!



CZY SKORUMPOWANY PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU BIALSKIEGO
TEŻ PRZYJEDZIE POCHWALIĆ SIE SWOIMI SUKCESAMI NA NIWIE POLITYKI!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2008 o 13:19
AbouTe napisał:
Ani słowa o dożynkach powiatowych w Wisznicach. Rolnicy z powiatu bialskiego będą świętować w niedziele. Szczegóły na www.wisznice.pl

Heniek, były marszałek zaprasza wszystkich nieudaczników do wspólnego świętowania z chłopami!
Przybywajcie nie z wieńcami, a z taczkami, czas posprzątać po zażynkach ludowców...... , a tego śmiecia nazbierało się sporo. Podzielcie bochen, by nie zabrakło chleba dla nikogo. Szczęść Boże dla chłopskiego trudu.
Avatar
AbouTe / 30 sierpnia 2008 o 12:42
Ani słowa o dożynkach powiatowych w Wisznicach. Rolnicy z powiatu bialskiego będą świętować w niedziele. Szczegóły na www.wisznice.pl
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 32 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 413 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!