wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Lubelskie

W strefie znajdziesz zatrudnienie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2006, 17:50

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców a dla mieszkańców nowe miejsca pracy. Już wkrótce Puławy mają dostać gospodarczego kopa, bo jest szansa, na to że zostaną włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Mielecka strefa ekonomiczna była pierwszą, która powstała w Polsce. Utworzono ją rozporządzeniem Rady Ministrów w 1995 r. W tej chwili na terenie SSE Euro-Park oprócz Mielca znajduje się jeszcze sześć miejscowości: Gorlice, Dębica, Leżajsk, Sanok, Jarosław i Pustków. Przez 10 lat działalności na terenie całej strefy otworzono ponad 11 tys. nowych miejsc pracy i zainwestowano ok. 2,5 mld. zł.
Teraz pojawiła się szansa na to, że do tych siedmiu miejscowości dołączą także Puławy. - Otrzymaliśmy właśnie odpowiedź na naszą propozycję. Jesteśmy dobrej myśli, że sprawę uda się niedługo sfinalizować - uważa Adam Gębal, wiceprezydent Puław.
Puławy przedstawiły trzy lokalizacje terenów, które mogą wejść w skład SSE Euro-Park. Chodzi o działki obok oczyszczalni ścieków przy ul. Komunalnej, po byłej fabryce żelatyny przy ul. Dęblińskiej oraz na terenie Zakładów Azotowych. W sumie ok. 100 ha atrakcyjnych terenów.
Co czeka na przedsiębiorców, którzy zechcą zainwestować w puławskiej strefie? Małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły odzyskać aż do 65 proc. poniesionych wydatków na inwestycje. Z kolei duże firmy mogą odzyskać do 50 proc. tych wydatków. - Dlatego otworzenie działalności gospodarczej w strefie jest tak bardzo atrakcyjne - tłumaczy Ingmar Wyczałek, z mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza SSE.
Przystąpienie do obszaru objętego ulgami nie jest jednak tak proste. Ostateczna decyzja należy do Ministerstwa Gospodarki. A wszystko zależy od tego, czy na działalność na puławskim terenie strefy znajdą się chętni inwestorzy. - Dlatego teraz zabieramy się za poszukiwanie przedsiębiorców - mówi wiceprezydent Gębal.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!