Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 grudnia 2007 r.
17:50
Edytuj ten wpis

W Wigilię dajcie nam wolne!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Pracują do nocy i po nocach przygotowują świąteczne potrawy. Na wigilijną wieczerzę wpadną w ostatniej chwili.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pracownicy marketów mają już dość przedświątecznej gorączki zakupów.

- Przygotowaniami do świąt muszę zajmować się w nocy - wzdycha Grażyna Przysiężniak, pracownica lubelskiego marketu Real. - Ostatnio położyłam się o drugiej w nocy i wstałam już o szóstej, żeby zabrać się za gotowanie. Nie wiem, kiedy się ze wszystkim wyrobię, bo kuchenka ma przecież tylko cztery palniki.
Market, w którym pracuje pani Grażyna, w tym tygodniu czynny jest do godz. 23. - Pracę kończymy tuż przed północą. Najgorzej będzie w Wigilię, kiedy mamy teoretycznie pracować do godz. 16. Jak zwykle wielu klientów wbiegnie tuż przed zamknięciem i będziemy siedzieć, póki ich nie obsłużymy - mówi pani Grażyna.
Co na to Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”? - Apelujemy do pracodawców, żeby umożliwili pracownikom spędzenie Wigilii z rodzinami - mówi jej przewodniczący Marian Król.
- Handlujemy w takich godzinach, żeby nasi pracownicy mogli spędzić Wigilię w domach. Z punktu widzenia klientów, jest to czas, w którym wielu ludzi musi jeszcze zrobić zakupy. Godziny otwarcia dostosowaliśmy i do pracowników, i do naszych klientów - twierdzi Agnieszka Łukiewicz-Stachera, rzecznik sieci Real. Podobnie będzie w lubelskim Leclercu przy Zana, który także ma pracować do godz. 16.
- To nas nie urządza - żalą się sprzedawcy. - I tak na kolację wigilijną wpadniemy w ostatniej chwili.
Jeszcze dłużej, bo do godz. 17, otwarty będzie w Wigilię lubelski hipermarket Tesco. - Nie będę w tym roku robiła świątecznej kolacji. Sama nie zdążę jej przygotować. A mąż lepiej, żeby się do tego nie dotykał. Pojedziemy do teściów - mówi anonimowo jedna z pracownic Tesco.
Z otwarcia sklepów nie rezygnują też rodzime firmy. - Nasze placówki spożywcze będą czynne do godz. 15, a przemysłowe o godzinę krócej - zapowiada Stanisława Prożogo, wiceprezes Lubelskiej Spółdzielni Spożywców "Społem”. - Nie ma jednak mowy o jakimś dodatkowym wynagradzaniu pracowników za ten dzień, bo jest to normalny dzień pracy.
Pracownicy sklepów rozkładają bezradnie ręce. - Bo niby co możemy zrobić - mówi Przysiężniak. - Wigilia to w sumie normalny dzień pracy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fan-r / 10 stycznia 2008 o 11:38
Ta pani P. z reala niech nie przesadza, ze po nocach robi kolacje wigilijna. Powinna sie bardziej zorganizowac. Nie chce mi sie wierzyc, ze pracuje tam po calych dniach i nocach. Bez przesady!!! Z tego co wiem w takich marketach pracuje sie po 6-8h. Niech lepiej sie wezma za firmy prowadzone przez "Polskich Biznesmenów". Tam to sie dopiero dzieje. Bywaja przypadki, ze dzien wolny przypada raz na dwa tygodnie, a o urlopie to nie ma mowy. I co jak chcesz pracowac i utrzymac rodzine to HARUJ!!!
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 12:00
Nesquik napisał:
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines.


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines. rozwiń
Avatar
Nesquik / 21 grudnia 2007 o 11:28
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2007 o 10:07
Dokładnie, każdy tylko o handlu trabi, tylko handel ma mieć dane wolne. A co np. z TP S.A. tam też pracuje się i w Wigilię i 25 i 26, każdy codziennie musi iść do pracy.Dodam,że są to w większości tzw.pracownicy tymczasowi,którzy niby mają prawo sami sobie wybrać,ile godzin będa dyspozycyjni w danym miesiącu, a i tak się okazuje,że mają przydzielone po 1-12 godzin codziennie i zero urlopu.A rząd trąbi,jak to się bezrobocie zmniejsza i ile takie adecco, manpowery ,worservice i inne activejety dają super pracy! G..prawda!
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2007 o 08:14
Infolinie sieci komórkowych pracują nawet w święta: Boże Narodzenie, Szczepana, Nowy Rok. Jeśli wzajemnie będziemy się szanować, czyli nie wpadać do sklepu przed zamknięciem, nie kłucić się z kasjerką, nie dzwonić w święta do Biura Obsługi- z konfiguracją telefonu z pod choinki (można poczekać do 27.12) będzie się nam żyło lepiej.
Avatar
~lolek~ / 21 grudnia 2007 o 08:05
... kurde w handlu luzik. Ja ma dyżur przez całe święta i co mam pracę zmienić ? Może w handlu się sprawdzę, tam pracują tylko do 16-17 i wooolne ! - tam to mają dobrze...
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 06:30
Biedactwa uciśnione!!! Każda praca ma swoje blaski i cienie. Czy tylko handel jest pokrzywdzony?! Wigilii i Świąt nie spędzą z rodzinami: drogowcy, radiowcy, gazownicy, energetycy, służba zdrowia, policja, łącznościowcy, wodociągi, pracownicy telekomunikacji, telewizji, kolejarze, transport, służby mundurowe, lotnicy itp. itd. dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy pracują, by cywilizacja mogła funkcjonować. Nie demonizujmy handlu, on także służy innym i od tego jest, jak tyłek od siedzenia.
Avatar
fan-r / 10 stycznia 2008 o 11:38
Ta pani P. z reala niech nie przesadza, ze po nocach robi kolacje wigilijna. Powinna sie bardziej zorganizowac. Nie chce mi sie wierzyc, ze pracuje tam po calych dniach i nocach. Bez przesady!!! Z tego co wiem w takich marketach pracuje sie po 6-8h. Niech lepiej sie wezma za firmy prowadzone przez "Polskich Biznesmenów". Tam to sie dopiero dzieje. Bywaja przypadki, ze dzien wolny przypada raz na dwa tygodnie, a o urlopie to nie ma mowy. I co jak chcesz pracowac i utrzymac rodzine to HARUJ!!!
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 12:00
Nesquik napisał:
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines.


Chrzanisz - podlicz cały ruch ciągły, markwty to margines. rozwiń
Avatar
Nesquik / 21 grudnia 2007 o 11:28
to sobie policz ile jest osób takich jak Ty co pracują w Swięta, a ile jest osób co pracują w markecie na hali czy na kasie na pewno jest po min 150 osób i doliczyć ile jest marketów w np Lublinie i ci wyjdzie sumka co? A takich ludzi co maja dyzury to jest garstka, a na pewno wczesniej maja dzień wolny. W Hipermarkecie to ci dadzą dzień wolny za sobotę i niedziele w poniedziąłek albo we wtorek(czyli na początku tyg.)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2007 o 10:07
Dokładnie, każdy tylko o handlu trabi, tylko handel ma mieć dane wolne. A co np. z TP S.A. tam też pracuje się i w Wigilię i 25 i 26, każdy codziennie musi iść do pracy.Dodam,że są to w większości tzw.pracownicy tymczasowi,którzy niby mają prawo sami sobie wybrać,ile godzin będa dyspozycyjni w danym miesiącu, a i tak się okazuje,że mają przydzielone po 1-12 godzin codziennie i zero urlopu.A rząd trąbi,jak to się bezrobocie zmniejsza i ile takie adecco, manpowery ,worservice i inne activejety dają super pracy! G..prawda!
Avatar
Kasia / 21 grudnia 2007 o 08:14
Infolinie sieci komórkowych pracują nawet w święta: Boże Narodzenie, Szczepana, Nowy Rok. Jeśli wzajemnie będziemy się szanować, czyli nie wpadać do sklepu przed zamknięciem, nie kłucić się z kasjerką, nie dzwonić w święta do Biura Obsługi- z konfiguracją telefonu z pod choinki (można poczekać do 27.12) będzie się nam żyło lepiej.
Avatar
~lolek~ / 21 grudnia 2007 o 08:05
... kurde w handlu luzik. Ja ma dyżur przez całe święta i co mam pracę zmienić ? Może w handlu się sprawdzę, tam pracują tylko do 16-17 i wooolne ! - tam to mają dobrze...
Avatar
ZygZag / 21 grudnia 2007 o 06:30
Biedactwa uciśnione!!! Każda praca ma swoje blaski i cienie. Czy tylko handel jest pokrzywdzony?! Wigilii i Świąt nie spędzą z rodzinami: drogowcy, radiowcy, gazownicy, energetycy, służba zdrowia, policja, łącznościowcy, wodociągi, pracownicy telekomunikacji, telewizji, kolejarze, transport, służby mundurowe, lotnicy itp. itd. dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy pracują, by cywilizacja mogła funkcjonować. Nie demonizujmy handlu, on także służy innym i od tego jest, jak tyłek od siedzenia.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 0 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 2 0

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 2

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”

Wymienią nawierzchnię i most na Wieprzu. Wkrótce remont drogi z Parczewa do Lubartowa

Wymienią nawierzchnię i most na Wieprzu. Wkrótce remont drogi z Parczewa do Lubartowa 1 1

Jeszcze przed wakacjami ruszy gruntowna przebudowa drogi wojewódzkiej numer 815. Chodzi o 36-kilometrowy odcinek Parczew–Lubartów

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył?

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył? 4 1

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Hrubieszowie.

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja?

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja? 7 2

Rolnicy, którzy w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) zrezygnowali z hodowli, szukają alternatywnych źródeł dochodu. Marszałek województwa lubelskiego proponuje im m.in. hodowlę bydła

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać?

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać? 2 2

Władze Lublina biorą się za liczenie pasażerów w podmiejskich autobusach. Zaczęły od linii do Świdnika. Po co? – Żeby sprawdzić zapotrzebowanie na kursy – mówią miejscy urzędnicy od komunikacji. Już teraz wiadomo, że od 7 maja więcej będzie kursów linii 55 między Lublinem a Świdnikiem

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur
galeria

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur 19 0

O godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie Wielkie Otwarcie Wielokranu Browaru Zakładowego. Zajrzeliśmy za kulisy.

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 4 4

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 3 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 3 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 9

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!