sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Więźniowie ratują ośrodek "Muminków”

Dodano: 7 maja 2002, 15:50

Więźniowie z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej pomagają w ratowaniu przed likwidacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu na Podlasiu. Wczoraj odbyła się licytacja rzeźb, obrazów i innych wytworów rękodzieła, z której pieniądze przeznaczono na dalszy remont obiektów ośrodka.
Chcąc uchronić ośrodek przed likwidacją i przeniesieniem niepełnosprawnych dzieci do Domu Pomocy Społecznej w Kozuli, kadra pedagogiczna ośrodka w Zalutyniu poprosiła o pomoc w pracach remontowo-porządkowych dyrektora Zakładu Karnego. Wyraził on zgodę na nieodpłatne wykonywanie prac przez pięciu najlepiej sprawujących się więźniów. - Skazani budując ogrodzenie i drogę przy okazji dostrzegli potrzeby niepełnosprawnych dzieci. Cieszą się, że mogą pomóc. Dostrzegają wychowanków potrzebujących opieki. Jest to dobra resocjalizacja - mówi ppłk Bogusław Woźnica, dyrektor Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej.
Więźniowie wykonali schody, ławeczki, chodnik oraz ogrodzenia. Dyrektor zapowiada, że w maju nadal będzie pracowało 5 więźniów.
- Mam troje własnych dzieci. Chciałem pomóc niepełnosprawnym. Czułem się jak w domu, tylko rodzina była większa - mówi skazany Andrzej Ruciński.
Podobnie swój urlop na prace społeczne poświęcił inny więzień Mariusz P. Cieszyło go, że spotkał się z życzliwością wychowanków SOSW potrzebujących ciepła. - Lgną do mnie jak muchy. Najlepszy kontakt mam z Krzysiem. Niestety, nie będę mógł tu przyjeżdżać, gdyż w ZK otrzymałem stałą pracę w pralni - tłumaczył Mariusz P.
Wczoraj odbyła się licytacja rzeźb, obrazów i innych rzeczy wykonanych przez więźniów, mająca na celu pozyskanie funduszy na dalszy remont obiektów SOSW. Przed kilkoma dniami zostało zarejestrowane Stowarzyszenie "Żyć Godnie”, które zabiega o ratowanie tej placówki. Lubelski kurator oświaty Waldemar Godlewski zaniechał ostatecznie przygotowań do likwidacji ośrodka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24