Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 czerwca 2010 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Wilków: Na zalanych terenach brakuje rąk do pracy. Poszukiwani chętni do pomocy

0 10 A A

Organizacje pozarządowe szukają chętnych do pomocy przy usuwaniu skutków wielkiej wody. Pierwsi wolontariusze dotrą do gminy Wilków jeszcze w tym tygodniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ludzie wracają do zniszczonych domów i nie wiedzą za co się zabrać – mówi Zuzanna Lizis z inicjatywy "Razem Powodzianom”, która skupia kilkanaście organizacji pozarządowych, które prowadzą akcję pomocy ofiarom klęski. – Sami nie poradzą sobie z usunięciem zniszczeń. Potrzeba rąk do pracy – dodaje Lizis.

Stąd pomysł akcji "Weekend dla powodzian”, w ramach której poszukiwani są wolontariusze, chętni do pomocy w sprzątaniu. Zorganizowane grupy będą też pomagać w remontach zalanych budynków. Można wyjechać tylko na jeden dzień, choć mile widziane są osoby, gotowe poświęcić cały weekend. Zgłoszenia zbierane są pod nr tel. 0 801 112 112 i na stronie internetowej www.powodz.ngo.pl

– My zapewniamy ubezpieczenie i nocleg. O transport trzeba zadbać we własnym zakresie – dodaje Lizis. – Na zalanych terenach są nasi koordynatorzy. Sprawdzają, gdzie najbardziej potrzeba pomocy. Informacje zbieramy też za pośrednictwem gmin.

Akcja dopiero ruszyła, ale jest już spory odzew. Od początku tygodnia zgłosiło się ponad 80 osób.
– Wczoraj skontaktowały się z nami władze Zwolenia – dodaje Lizis. – Do gminy Wilków wyślą cały autokar urzędników. Pomogą też osoby zatrudnione przy robotach interwencyjnych. Na miejsce powinni dotrzeć w następną sobotę.

Organizatorzy akcji zapewniają, że na miejscu nie ma większego zagrożenia epidemiologicznego. Wystarczy zachować elementarne zasady higieny. - Można założyć podwójne rękawice. Wyjątkowo ostrożnym polecamy szczepionkę przeciw tężcowi – dodaje Lizis.

Pracy w gminie Wilków będzie coraz więcej, bo w wioskach położonych najbliżej Wisły woda opadła niedawno. Ludzie powoli wracają do swoich domów.

– Pomagają im strażacy, ale jest ich za mało – mówi Marek Daczka z Kątów. – Przede mną co najmniej miesiąc sprzątania. Dopiero potem będzie można myśleć o remoncie. Pracują ze mną synowie, więc sobie poradzimy. Jest jednak sporo osób, którym nie ma kto pomóc.

Do takich ludzi mają dotrzeć wolontariusze. Akcja "Weekend dla powodzian” potrwa do końca sierpnia. Jak deklarują organizatorzy, pomoc skoncentruje się na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pomorzak / 9 lipca 2010 o 05:55
Pomorzak napisał:
W Poznaniu jest organizacja wolontariacka Jeden Świat.
Organizacja pomaga polskim i światowym wolontariuszom przyjechać do wymienionej pracy !
Jeśliby Jeden Świat ogłosił nabór wolontariuszy ,to mielibyście młodych i oddanych ludzi do pracy i innej pomocy z całego świata !
Wolontariusze przyjeżdżają z całego świata;należy im zapewnić jakieś zakwaterowanie i posiłki.
Wplontariusze pracują cały rok-wg własnych dwcyzji .
Gmina lub osoba prywatna może w każdej chwili takich wolontariuszy mieć ,bez problemu !



Hallo,

do mojej powyższej wypowiedzi pragnę jeszcze dopisać adresy -wziąłem je z internetu .

projekty@jedenswiat.org.pl


www.jedenswiat.org.pl



Hallo,

do mojej powyższej wypowiedzi pragnę jeszcze dopisać adresy -wziąłem je z internetu .

projekty@jedenswiat.org.pl


www.jedenswiat.org.pl rozwiń
Avatar
Pomorzak / 9 lipca 2010 o 05:47
W Poznaniu jest organizacja wolontariacka Jeden Świat.
Organizacja pomaga polskim i światowym wolontariuszom przyjechać do wymienionej pracy !
Jeśliby Jeden Świat ogłosił nabór wolontariuszy ,to mielibyście młodych i oddanych ludzi do pracy i innej pomocy z całego świata !
Wolontariusze przyjeżdżają z całego świata;należy im zapewnić jakieś zakwaterowanie i posiłki.
Wplontariusze pracują cały rok-wg własnych dwcyzji .
Gmina lub osoba prywatna może w każdej chwili takich wolontariuszy mieć ,bez problemu !
Avatar
Wojak / 1 lipca 2010 o 14:49
pfff napisał:
dokladnie, jak wyzej napisal jeden internauta, moze wojsko zamiast siedziec i pierdziec w stolki w koszarach przydaloby sie na cos, w koncu biora pieniadze i to niemale, no ale pelo powie ze sie nie da i juz
Avatar
pfff / 1 lipca 2010 o 10:23
dokladnie, jak wyzej napisal jeden internauta, moze wojsko zamiast siedziec i pierdziec w stolki w koszarach przydaloby sie na cos, w koncu biora pieniadze i to niemale, no ale pelo powie ze sie nie da i juz
Avatar
k / 1 lipca 2010 o 10:17
Uważam że ludziom starszym trzeba pomóc. Ale na pewno nie tym którzy stoją po dary w każdym punkcie. Moi rodzice sami uporali się z naprawdę dużym bałaganem, nie czekając na pomoc miesiąc tylko na bieżąco sprzątali, wystarczą chęci. A dary niedługo się skończą, zresztą nie wiem po co komuś zapas proszku do prania na 5 lat no ale ludzie są łapczywi jak dają trzeba brać.
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 05:46
Urzędnicy się przebiorą w ciuchy robocze i będą sprzątać!
Avatar
ko / 30 czerwca 2010 o 23:53
pomocnik napisał:
Mam pomysł - może do pomocy skierowac wojsko, genialnie proste, że też rządzacy na to nie wpadli??, czy są aż tak ciemni???


He he he a skąd je wziąść jak większa część siedzi w Afganistanie?
A reszta co została to wyższe stopnie oficerskie
Avatar
bober / 30 czerwca 2010 o 22:27
NIE MA KTO SPRZĄTAĆ BO PRAWIE WSZYSCY WYDZIERAJĄ SOBIE DARY I CZEKAJĄ NA FRAJERÓW
Avatar
~max~ / 30 czerwca 2010 o 21:57
Na co ci urzędnicy tam potrzeba rąk do pracy,a nie stado urzędasów.Urzędnicy są od papierkowej roboty,a papier się tylko przyda do wycierania t...ka.
Avatar
pomocnik / 30 czerwca 2010 o 21:44
Mam pomysł - może do pomocy skierowac wojsko, genialnie proste, że też rządzacy na to nie wpadli??, czy są aż tak ciemni???
Avatar
Pomorzak / 9 lipca 2010 o 05:55
Pomorzak napisał:
W Poznaniu jest organizacja wolontariacka Jeden Świat.
Organizacja pomaga polskim i światowym wolontariuszom przyjechać do wymienionej pracy !
Jeśliby Jeden Świat ogłosił nabór wolontariuszy ,to mielibyście młodych i oddanych ludzi do pracy i innej pomocy z całego świata !
Wolontariusze przyjeżdżają z całego świata;należy im zapewnić jakieś zakwaterowanie i posiłki.
Wplontariusze pracują cały rok-wg własnych dwcyzji .
Gmina lub osoba prywatna może w każdej chwili takich wolontariuszy mieć ,bez problemu !



Hallo,

do mojej powyższej wypowiedzi pragnę jeszcze dopisać adresy -wziąłem je z internetu .

projekty@jedenswiat.org.pl


www.jedenswiat.org.pl



Hallo,

do mojej powyższej wypowiedzi pragnę jeszcze dopisać adresy -wziąłem je z internetu .

projekty@jedenswiat.org.pl


www.jedenswiat.org.pl rozwiń
Avatar
Pomorzak / 9 lipca 2010 o 05:47
W Poznaniu jest organizacja wolontariacka Jeden Świat.
Organizacja pomaga polskim i światowym wolontariuszom przyjechać do wymienionej pracy !
Jeśliby Jeden Świat ogłosił nabór wolontariuszy ,to mielibyście młodych i oddanych ludzi do pracy i innej pomocy z całego świata !
Wolontariusze przyjeżdżają z całego świata;należy im zapewnić jakieś zakwaterowanie i posiłki.
Wplontariusze pracują cały rok-wg własnych dwcyzji .
Gmina lub osoba prywatna może w każdej chwili takich wolontariuszy mieć ,bez problemu !
Avatar
Wojak / 1 lipca 2010 o 14:49
pfff napisał:
dokladnie, jak wyzej napisal jeden internauta, moze wojsko zamiast siedziec i pierdziec w stolki w koszarach przydaloby sie na cos, w koncu biora pieniadze i to niemale, no ale pelo powie ze sie nie da i juz
Avatar
pfff / 1 lipca 2010 o 10:23
dokladnie, jak wyzej napisal jeden internauta, moze wojsko zamiast siedziec i pierdziec w stolki w koszarach przydaloby sie na cos, w koncu biora pieniadze i to niemale, no ale pelo powie ze sie nie da i juz
Avatar
k / 1 lipca 2010 o 10:17
Uważam że ludziom starszym trzeba pomóc. Ale na pewno nie tym którzy stoją po dary w każdym punkcie. Moi rodzice sami uporali się z naprawdę dużym bałaganem, nie czekając na pomoc miesiąc tylko na bieżąco sprzątali, wystarczą chęci. A dary niedługo się skończą, zresztą nie wiem po co komuś zapas proszku do prania na 5 lat no ale ludzie są łapczywi jak dają trzeba brać.
Avatar
Gość / 1 lipca 2010 o 05:46
Urzędnicy się przebiorą w ciuchy robocze i będą sprzątać!
Avatar
ko / 30 czerwca 2010 o 23:53
pomocnik napisał:
Mam pomysł - może do pomocy skierowac wojsko, genialnie proste, że też rządzacy na to nie wpadli??, czy są aż tak ciemni???


He he he a skąd je wziąść jak większa część siedzi w Afganistanie?
A reszta co została to wyższe stopnie oficerskie
Avatar
bober / 30 czerwca 2010 o 22:27
NIE MA KTO SPRZĄTAĆ BO PRAWIE WSZYSCY WYDZIERAJĄ SOBIE DARY I CZEKAJĄ NA FRAJERÓW
Avatar
~max~ / 30 czerwca 2010 o 21:57
Na co ci urzędnicy tam potrzeba rąk do pracy,a nie stado urzędasów.Urzędnicy są od papierkowej roboty,a papier się tylko przyda do wycierania t...ka.
Avatar
pomocnik / 30 czerwca 2010 o 21:44
Mam pomysł - może do pomocy skierowac wojsko, genialnie proste, że też rządzacy na to nie wpadli??, czy są aż tak ciemni???
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?