poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wiosenne porządki. Bardzo potrzebna akcja w mieście

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2013, 20:19
Autor: aa, p.p

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Narzekasz na śmiecie? Zgłoś to. Narzekasz na śmiecie? Posprzątaj!

Kraśnik rozpoczął właśnie akcję Czyste Miasto. Została uruchomiona specjalna strona internetowa za pośrednictwem, której mieszkańcy miasta będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące porządku w mieście.

Urzędnicy zapewniają, że intensywne prace rozpoczęły już miejskie służby i firmy odpowiedzialne za utrzymanie porządku.

– Porządkowane są skwery i tereny parków jak też trawniki wzdłuż dróg – wylicza Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Obie dzielnice sprzątane są także przez ekipy Czystego Miasta, które doraźnie interweniują, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Burmistrz Kraśnika apeluje m.in. do właścicieli psów, aby sprzątali po swoich czworonogach. – Ważne jest, abyśmy sami dbali o czystość w parkach, na skwerach, chodnikach i podwórkach. Musimy o tym pamiętać, jeżeli chcemy mieszkać w czystym i zadbanym Kraśniku – podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Samorządowcy uruchomili również specjalną stronę internetową (www.czystemiasto.krasnik.eu). Za pośrednictwem Internetu mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi i pytania dotyczące spraw związanych utrzymaniem porządku w mieście.

Mieszkańcy miasta otrzymali również ulotki informacyjne dotyczące nowych zasad odbioru śmieci i ich zagospodarowania. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 lipca.

Tymczasem w Chełmie 5000 worków czeka na piątkową akcję i wolontariuszy. 26 kwietnia, dzieci i młodzież z chełmskich szkół będą porządkować miasto.

– Jest to element "Ogólnopolskiego dnia recyklingu” Ekipy pozbierają śmiecie m.in. w lesie Borek, w miejskich parkach, skwerach, na trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli – mówi Irena Żółkiewska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Chełm.

Do akcji dołączą także osadzeni w zakładzie karnym. – Od środy do piątku posprzątają cmentarz wojenny przy ul Młodowskiej, ul. 1 Pułku Szwoleżerów i Kolejową oraz cmentarz żydowski, i cmentarz wojenny w lesie Borek – dodaje dyrektor Żółkiewska.

Urzędnicy przygotowali jednorazowe rękawiczki i kolorowe worki. Do zielonych trafią odpady szklane, do żółtych frakcja sucha a do czarnych pozostałe nieczystości.

– Worki i rękawiczki będą wydawane uczestnikom akcji, zorganizowanym grupom 24 i 25 kwietnia, w godz. od 9 do 14, w siedzibie Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej, w pokoju nr. 26 – dodaje Żółkiewska.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do tej akcji mogą to zgłosić w Wydziale Ochrony Środowiska UM pod numerem telefonu 82 564 31 86.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Feliks
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 kwietnia 2013 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=6]w Chełmie syf na ulicach tony piachu, strach okno otworzyc jak wieje wiatr. Nikt nie spzrata , dziury po zimie żę koło połam nikt nie łata. Goraco pozdrawiam włodarzy jedźcie do Krasnegostawu tam sprz ataja i łatają az miło. [/size]
Rozwiń
Feliks
Feliks (22 kwietnia 2013 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę że do sprzątania można by zatrudnić osadzonych z ZK !
Większość z miła chęcią by na taką akcje poszło bo to zawsze jakaś odmiana od siedzenia w celi no i praca fizyczna dobrze robi na samopoczucie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!