Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 stycznia 2013 r.
12:05
Edytuj ten wpis

Woj. lubelskie: Zaśnieżone drogi, wstrzymane autobusy PKS

Autor: Zdjęcie autora izi
0 22 A A
Zaśnieżona ul. Narutowicza (Łukasz Dudkoski [MoDO])
Zaśnieżona ul. Narutowicza (Łukasz Dudkoski [MoDO])

Na wielu ulicach zalega dziś gruba warstwa śniegu. Drogi krajowe są jednak przejezdne. Niestety, nie kursują autobusy spółki PKS Wschód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne – mówi pracownik Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. – Na wielu zalega błoto pośniegowe bądź cienka warstwa śniegu. Ale przy opadach, które trwają cały czas od godz. 22 nie można wszystkiego usunąć na bieżąco.

– Droga krajowa nr 17 od Hrebennego do Zamościa jest czarna, mokra. Od Zamościa do Izbicy jest również czarna i morka, miejscami występuje błoto pośniegowe – wylicza. – Nawierzchnia drogi nr 74 jest również czarna i morka, miejscami z błotem pośniegowym. Najtrudniejsze warunki są na drodze nr 82. Jest błoto pośniegowe i trzeba uważać. Od Puchaczowa do Włodawy zalega cienka, zajeżdżona warstwa śniegu.

Tak samo jest na drodze nr 63 na odcinku Radzyń Podlaski-Sławatycze. Na drodze nr 68 od Koroszczyna do Wólki Dobryńskiej oraz na drodze nr 19 z Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego nawierzchnia jest czarna, mokra. Podobnie na drodze nr 2 do Warszawy.

GDDKiA podaje, że na drogach krajowych pracują 34 pługi i 33 solarki, a dodatkowy sprzęt jest już uruchamiany.

– Niestety samochody ciężarowe mają problem z wyjazdem z Lublina do Lubartowa, na tzw. górce w Elizówce. Robimy, co możemy, ale przy tych warunkach powinny mieć łańcuchy na kołach – dodaje pracownik Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. - Ruch nie jest w tym miejscu zablokowany, ale odbywa się wolniej.

GDDKiA informuje również, że na niektórych przejściach granicznych pojazdy czekające na odprawę stoją w długich kolejkach. W Koroszczynie sznur samochodów sięga 5 km. Nieco krócej, bo w trzykilometrowej kolejce czekają tutaj samochody przewożące zwierzęta i szybko psujące się towary. Podobnie wygląda sytuacja na przejściu w Dorohusku. Tutaj kolejka sięga 4,5 km.

Gorzej niż na drogach, bywa na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Ta prowadząca nad Zalew Zemborzycki jest zasypana. – Może służby miejskie wysłałyby tam niewielki pług – sugeruje nasz Czytelnik. – Wystarczy jeśli odśnieżona zostanie połowa szerokości ścieżki rowerowej. Jest weekend i dużo ludzi korzysta z tego miejsca, biegają, spacerują, jeżdżą na rowerze. Dla wielu te dwa dni w tygodniu to jedyna okazja spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Duże rozczarowanie spotkało dziś także pasażerów spółki PKS "Wschód”. Przewoźnik poinformował na swojej stronie internetowej, że z przyczyn technicznych od 19 stycznia odwołuje komunikację pośpieszną oprócz linii Lublin-Wisła-Lublin oraz Lublin-Kawka-Lublin. Oprócz tego PKS "Wschód” zawiesił komunikację na trasie Lublin-Kawka-Lublin i zapowiedział, że w weekend nie będzie też realizował kursów komunikacji zwykłej.

Dyspozytor ruchu nie zgodził się wyjaśnić nam dokładniej, co zadecydowało o wstrzymaniu kursów.

Jak wygląda sytuacja u Was? Napiszcie w komentarzach, które drogi są nieodśnieżone

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 21 stycznia 2013 o 05:19
20 lat temu nie było opon zimowych i miałeś 7,5 tys. rocznie zabitych na drogach
Avatar
Kierowca Bombowca / 19 stycznia 2013 o 21:44
Albo jestem dziwny, albo mi też się lepiej jeździ po białym, niż po "rozciapanym" czarnym.
Opony zimowe co prawda mam (i to dobre), ale jak to już ktoś tu wcześniej zauważył, kiedyś nie było, a i tak się dało jeździć (inna sprawa, że Dębica D124, na której to jeździła wtedy większość osobówek w tym pięknym kraju, to nic innego jak licencyjna, wielosezonowa Michelin... a to bardzo udana konstrukcja była).

Mnie "białe" jeszcze jednym, jako kierowcę, pozytywnie zawsze zaskakuje - po pół dnia "białego" na jezdni znikają z ulic te wszystkie cioty, jeżdżące po 20km/h po kopnym śniegu i w końcu da się jeździć.
Albo jestem dziwny, albo mi też się lepiej jeździ po białym, niż po "rozciapanym" czarnym.
Opony zimowe co prawda mam (i to dobre), ale jak to już ktoś tu wcześniej zauważył, kiedyś nie było, a i tak się dało jeździć (inna sprawa, że Dębica D124, na której to jeździła wtedy większość osobówek w tym pięknym kraju, to nic innego jak licencyjna, wielosezonowa Michelin... a to bardzo udana konstrukcja była).

Mnie "białe" jeszcze jednym, jako kierowcę, pozytywnie zawsze zaskakuje - po pół dnia "białego&... rozwiń
Avatar
Artur / 19 stycznia 2013 o 19:13
Znajomy dostał od "drogówki" stówę za brudną tablicę przy ostatnich opadach. To nic, że odśnieżanie z roku na rok gorsze. Jak pada nie jedź,albo murzyn na masce czyszczący tablicę. Szczególnie pilnujcie się na 82 od Łęcznej do Włodawy, codzienne polowania z przypier...się do drobiazgów.
Avatar
Ja / 19 stycznia 2013 o 18:47
[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[/quote]

[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[/quote]
Jakbyś miał trochę lat pod czapko maską to byś wiedział że kilkanaście lat temu nie było opon zimowych i dało się jeździć osobówkami, ciężarówkami jak i autobusami. Pamiętam czasy jak na wieś nawet autobusy jeździły po zaśnieżonej drodze z odśnieżonymi zaspami na wysokość autobusu. Nie jestem przeciwnikiem usuwania śniegu, takie są warunki i trzeba się do nich dostosować a nie pienić. Choć biało wszędzie to cały urok prawdziwej zimy a nie czarne syfiaste z błotem pośniegowym jezdnie.
[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[/quote]

[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka ni... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2013 o 18:37
do czasu kiedy będzie prezesem królikowska to żaden projekt nie ma racji bytu!!!!
najpierw musi odejśc ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o ekonomii!!!!
wyrazy współczucia dla jej najbliższych i tej firmy!!!
Avatar
ula / 19 stycznia 2013 o 17:15
Święta racja 100 razy lepiej jedzie się po ubitym śniegu jak niby czarnej ciapie.Johanowi zawadzi nawet płatek śniegu jak tej baletnicy. Kultury też u niego 1/1000 promila - kupa ryja.
Avatar
Wpisz swoje imię / 19 stycznia 2013 o 17:10
[quote name='Ja' timestamp='1358602919' post='722604']
Ma człowiek racje nie umiesz jeździć to sie przesiądź do autobusu taki urok zimy, nie pasi siedź w domu. Jeździłem od g. 7:30 wszystkie drogi białe a na dodatek jeździłem też firmowym autem na letnich oponach i jakoś nie miałem problemu.
[/quote]

Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[quote name='Ja' timestamp='1358602919' post='722604']
Ma człowiek racje nie umiesz jeździć to sie przesiądź do autobusu taki urok zimy, nie pasi siedź w domu. Jeździłem od g. 7:30 wszystkie drogi białe a na dodatek jeździłem też firmowym autem na letnich oponach i jakoś nie miałem problemu.
[/quote]

Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś... rozwiń
Avatar
ja / 19 stycznia 2013 o 16:00
Tak jak mówisz.
U nas natomiast chcą każdą drogę, nawet gminną, doprowadzić do czarnego, ale gdy jest odwilż i zalega mnóstwo błota, to zamiast zgarnąć tę breję czekają aż zamarznie i znowu zasypują solą. Dzięi temu nic nie jest udrożnione jak należy.
Myślę, że rozumiesz bezsens takich działań.
Avatar
pmwd / 19 stycznia 2013 o 15:39
[quote name='ja' timestamp='1358603869' post='722611']
Ja to się od bardzo dawna zastanawiam, kto wymyślił odśnieżanie "do czarnego". Na tak "odśnieżonej" drodze jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż na ubitym śniegu pokrytym żwirem lub piaskiem (bez soli).
Zwiedzałem skandynawię i dużo lepiej jeździ się po białych, ale równych drogach niż po polskich "czarnych" i dziurawych, na których najmniejszy mróz tworzy zabójczą ślizgawkę.
[/quote]
Chyba masz na myśli drogi lokalne,bo te główne nawet w Skandynawii (Szwecja) są odśniezane "do czarnego". I to nie żwirkiem,tylko środkiem w płynie. Do tego w Szwecji dochodzi OBOWIĄZEK zmiany opon na zimowe i to nie zimowe z nazwy,tylko takie z kolcami,zabronione u nas.
[quote name='ja' timestamp='1358603869' post='722611']
Ja to się od bardzo dawna zastanawiam, kto wymyślił odśnieżanie "do czarnego". Na tak "odśnieżonej" drodze jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż na ubitym śniegu pokrytym żwirem lub piaskiem (bez soli).
Zwiedzałem skandynawię i dużo lepiej jeździ się po białych, ale równych drogach niż po polskich "czarnych" i dziurawych, na których najmniejszy mróz tworzy zabójczą ślizgawkę.
[/quote]
Chyba masz na myśli dro... rozwiń
Avatar
ja / 19 stycznia 2013 o 14:57
Ja to się od bardzo dawna zastanawiam, kto wymyślił odśnieżanie "do czarnego". Na tak "odśnieżonej" drodze jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż na ubitym śniegu pokrytym żwirem lub piaskiem (bez soli).
Zwiedzałem skandynawię i dużo lepiej jeździ się po białych, ale równych drogach niż po polskich "czarnych" i dziurawych, na których najmniejszy mróz tworzy zabójczą ślizgawkę.
Avatar
aron / 21 stycznia 2013 o 05:19
20 lat temu nie było opon zimowych i miałeś 7,5 tys. rocznie zabitych na drogach
Avatar
Kierowca Bombowca / 19 stycznia 2013 o 21:44
Albo jestem dziwny, albo mi też się lepiej jeździ po białym, niż po "rozciapanym" czarnym.
Opony zimowe co prawda mam (i to dobre), ale jak to już ktoś tu wcześniej zauważył, kiedyś nie było, a i tak się dało jeździć (inna sprawa, że Dębica D124, na której to jeździła wtedy większość osobówek w tym pięknym kraju, to nic innego jak licencyjna, wielosezonowa Michelin... a to bardzo udana konstrukcja była).

Mnie "białe" jeszcze jednym, jako kierowcę, pozytywnie zawsze zaskakuje - po pół dnia "białego" na jezdni znikają z ulic te wszystkie cioty, jeżdżące po 20km/h po kopnym śniegu i w końcu da się jeździć.
Albo jestem dziwny, albo mi też się lepiej jeździ po białym, niż po "rozciapanym" czarnym.
Opony zimowe co prawda mam (i to dobre), ale jak to już ktoś tu wcześniej zauważył, kiedyś nie było, a i tak się dało jeździć (inna sprawa, że Dębica D124, na której to jeździła wtedy większość osobówek w tym pięknym kraju, to nic innego jak licencyjna, wielosezonowa Michelin... a to bardzo udana konstrukcja była).

Mnie "białe" jeszcze jednym, jako kierowcę, pozytywnie zawsze zaskakuje - po pół dnia "białego&... rozwiń
Avatar
Artur / 19 stycznia 2013 o 19:13
Znajomy dostał od "drogówki" stówę za brudną tablicę przy ostatnich opadach. To nic, że odśnieżanie z roku na rok gorsze. Jak pada nie jedź,albo murzyn na masce czyszczący tablicę. Szczególnie pilnujcie się na 82 od Łęcznej do Włodawy, codzienne polowania z przypier...się do drobiazgów.
Avatar
Ja / 19 stycznia 2013 o 18:47
[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[/quote]

[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[/quote]
Jakbyś miał trochę lat pod czapko maską to byś wiedział że kilkanaście lat temu nie było opon zimowych i dało się jeździć osobówkami, ciężarówkami jak i autobusami. Pamiętam czasy jak na wieś nawet autobusy jeździły po zaśnieżonej drodze z odśnieżonymi zaspami na wysokość autobusu. Nie jestem przeciwnikiem usuwania śniegu, takie są warunki i trzeba się do nich dostosować a nie pienić. Choć biało wszędzie to cały urok prawdziwej zimy a nie czarne syfiaste z błotem pośniegowym jezdnie.
[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[/quote]

[quote name='Wpisz swoje imię' timestamp='1358611837' post='722655']
Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka ni... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2013 o 18:37
do czasu kiedy będzie prezesem królikowska to żaden projekt nie ma racji bytu!!!!
najpierw musi odejśc ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o ekonomii!!!!
wyrazy współczucia dla jej najbliższych i tej firmy!!!
Avatar
ula / 19 stycznia 2013 o 17:15
Święta racja 100 razy lepiej jedzie się po ubitym śniegu jak niby czarnej ciapie.Johanowi zawadzi nawet płatek śniegu jak tej baletnicy. Kultury też u niego 1/1000 promila - kupa ryja.
Avatar
Wpisz swoje imię / 19 stycznia 2013 o 17:10
[quote name='Ja' timestamp='1358602919' post='722604']
Ma człowiek racje nie umiesz jeździć to sie przesiądź do autobusu taki urok zimy, nie pasi siedź w domu. Jeździłem od g. 7:30 wszystkie drogi białe a na dodatek jeździłem też firmowym autem na letnich oponach i jakoś nie miałem problemu.
[/quote]

Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś pod czapką, a nie tylko pod maską.
[quote name='Ja' timestamp='1358602919' post='722604']
Ma człowiek racje nie umiesz jeździć to sie przesiądź do autobusu taki urok zimy, nie pasi siedź w domu. Jeździłem od g. 7:30 wszystkie drogi białe a na dodatek jeździłem też firmowym autem na letnich oponach i jakoś nie miałem problemu.
[/quote]

Miszczowie prostej jak ten tu i kilku innych nie czają, że ani autobus, ani ciężarówka nie pojadą po śniegu, a jak pojadą, to może to się skończyć tragicznie.
Żeby to zaczaić trzeba mieć coś... rozwiń
Avatar
ja / 19 stycznia 2013 o 16:00
Tak jak mówisz.
U nas natomiast chcą każdą drogę, nawet gminną, doprowadzić do czarnego, ale gdy jest odwilż i zalega mnóstwo błota, to zamiast zgarnąć tę breję czekają aż zamarznie i znowu zasypują solą. Dzięi temu nic nie jest udrożnione jak należy.
Myślę, że rozumiesz bezsens takich działań.
Avatar
pmwd / 19 stycznia 2013 o 15:39
[quote name='ja' timestamp='1358603869' post='722611']
Ja to się od bardzo dawna zastanawiam, kto wymyślił odśnieżanie "do czarnego". Na tak "odśnieżonej" drodze jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż na ubitym śniegu pokrytym żwirem lub piaskiem (bez soli).
Zwiedzałem skandynawię i dużo lepiej jeździ się po białych, ale równych drogach niż po polskich "czarnych" i dziurawych, na których najmniejszy mróz tworzy zabójczą ślizgawkę.
[/quote]
Chyba masz na myśli drogi lokalne,bo te główne nawet w Skandynawii (Szwecja) są odśniezane "do czarnego". I to nie żwirkiem,tylko środkiem w płynie. Do tego w Szwecji dochodzi OBOWIĄZEK zmiany opon na zimowe i to nie zimowe z nazwy,tylko takie z kolcami,zabronione u nas.
[quote name='ja' timestamp='1358603869' post='722611']
Ja to się od bardzo dawna zastanawiam, kto wymyślił odśnieżanie "do czarnego". Na tak "odśnieżonej" drodze jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż na ubitym śniegu pokrytym żwirem lub piaskiem (bez soli).
Zwiedzałem skandynawię i dużo lepiej jeździ się po białych, ale równych drogach niż po polskich "czarnych" i dziurawych, na których najmniejszy mróz tworzy zabójczą ślizgawkę.
[/quote]
Chyba masz na myśli dro... rozwiń
Avatar
ja / 19 stycznia 2013 o 14:57
Ja to się od bardzo dawna zastanawiam, kto wymyślił odśnieżanie "do czarnego". Na tak "odśnieżonej" drodze jest o wiele bardziej niebezpiecznie niż na ubitym śniegu pokrytym żwirem lub piaskiem (bez soli).
Zwiedzałem skandynawię i dużo lepiej jeździ się po białych, ale równych drogach niż po polskich "czarnych" i dziurawych, na których najmniejszy mróz tworzy zabójczą ślizgawkę.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 24

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!