niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wójtowi Wólki Lubelskiej znowu się upiekło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2008, 18:17

Włodzimierz Hofa zostaje na stanowisku. Wprawdzie nie dostał absolutorium za wykonanie budżetu gminy, ale tyle samo radnych głosowało "za” co i "przeciw”.

Dlatego włos z głowy mu nie spadnie.

- Doszło do sytuacji patowej i uchwała o udzieleniu absolutorium nie została podjęta - mówi Krzysztof Więckowski, przewodniczący Rady Gminy w Wólce Lubelskiej. - Rok temu było tak samo, też był remis. I wójt znowu zostanie.
Wszystko zaczęło się od wniosku gminnej komisji rewizyjnej, w którym wytknęła wójtowi różne niedociągnięcia.

Oskarżyła go m.in. o nie egzekwowanie zaległości za używanie wody, o zawyżony plan dochodów, nierzetelne informacje o deficycie budżetu, niewłaściwe planowanie dochodów, przekroczenie wydatków, brak funduszy z Unii, sprzedaż działki bez uchwały Rady Gminy.

- Z grupą radnych znaleźliśmy uchybienia w gminnych dokumentach, i to przekonało nas, by nie udzielać wójtowi absolutorium. Te błędy pojawiały się od wielu lat, a teraz znowu zostały powtórzone. I ciągle dochodzą nowe - tłumaczy Edwin Gortat, przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Wólce. Ubolewa nad tym, że znalazła się grupa radnych, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium.

- Pewni ludzie chcą coś w gminie zmienić, inni nie. Wniosek o udzielenie absolutorium nie przeszedł i to daje do myślenia mieszkańcom, pracownikom urzędu i radnym - kwituje Gortat.

- To jest dla mnie przykre, bo robię co mogę, by gmina się rozwijała, a niektórzy rzucają mi kłody pod nogi. Te zarzuty są śmieszne, bo Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że wszystkie zadania zostały wykonane dobrze - podkreśla Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka Lubelska. - Nie ukrywam, że mam politycznych przeciwników, którzy kopią pode mną dołki. Mówią, że z Unii funduszy nie zdobyłem, a przecież w tamtym roku nie dawali. Ale dostałem pieniądze na drogi i kanalizację, na boisko "Orlik”. Ale tego już nie docenią.

- RIO ocenia wójta pod względem zgodności z prawem, a komisja rewizyjna pod względem celowości i gospodarności - ripostuje Gortat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
cztelnik
nauczyciel
nauczycielka
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cztelnik
cztelnik (13 maja 2008 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli wójt nie uzyskał absolutorium to moim zdaniem krok następny to referendum i tym winna zająć się rada gminy.
Rozwiń
nauczyciel
nauczyciel (12 maja 2008 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radnym z klubu proponuję nieodpłatne uczestnictwo w lekcjach czytania ze zrozumieniem. Czy zaprzestaliby wówczas mijania się z prawdą i zaczęli wreszcie odczytywać i rozumieć treści faktycznie zapisane.
Rozwiń
nauczycielka
nauczycielka (12 maja 2008 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
slonik napisał:
Nie wójt robi co chce tylko Pan Szajewski tak niektórym w głowach poprzewracał za przegrane wybory na wójta, że ciemny naród ( Gortat i spółka) nie potrafią mieć własnego zdania. Ci ludzie logicznie mysleć nie potrafią tylko powtarzają slowa które im Szajewski nawkładał. A redaktor piszący powyższy artykuł jest na ich usługach. To nie jest pierwszy artykuł z tej serii.
Rozwiń
hofman
hofman (12 maja 2008 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
..."a jak się coś chce zrobić to trzeba stąpać na granicy prawa"...- gratuluję pomysłowości, aż żal ściska po wypowiedzi tak dalece odpowiedzialnej, proponuję balansować na granicy prawa z własnym , domowym budżetem a nie środkami publicznymi bo najlepiej bawić się czyimiś pieniędzmi. po eksperymencie zapraszam do dalszej dyskusji już może bardziej fachowej i przemyślanej
Rozwiń
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC (12 maja 2008 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gonić wszystkich nierobów z rady Panie Wójcie, tylko kasy im mało i do koryta się pchają. Przecież wiadomo, że gmina jest prowadzono wzorcowo, a jak się coś chce zrobić to trzeba stąpać na granicy prawa. A dziennikarz i Dziennik już od dawna siedzą w kieszeni u politycznych nierobów z rady. Radni którzy popierają wójta... mieszkańcy was też popierają, wójt jest najlepszy od lat i niech tak zostanie, brońcie Go z całych sił.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!