niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Wólka postawiła na drogi. Nowy wyjazd z os. Borek

Dodano: 3 stycznia 2016, 19:04
Autor: p.p.

Wśród zrealizowanych inwestycji jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców była budowa drogi stanowiącej alternatywny wyjazd z osiedla Borek (fot. UG Wólka)
Wśród zrealizowanych inwestycji jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców była budowa drogi stanowiącej alternatywny wyjazd z osiedla Borek (fot. UG Wólka)

Podlubelska gmina Wólka w mijającym roku zbudowała lub zmodernizowała ok. 10 km dróg gminnych. Jest to jeden z lepszych wyników w województwie.

Na rozbudowę nowej infrastruktury drogowej z budżetu gminy w tym roku przeznaczono ponad 6 milionów zł. – Do użytku mieszkańców oddaliśmy drogi w 12 miejscowościach na terenie naszej gminy – mówi Edwin Gortat, wójt Wólki.

Wśród zrealizowanych inwestycji jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców była budowa drogi stanowiącej alternatywny wyjazd z osiedla Borek. – Tę inwestycję oddaliśmy do użytku tuż przed świętami, 20 grudnia. Dzięki tej drodze mieszkańcy 5-tysięcznego osiedla mogą dojechać do drogi na terenie powiatu świdnickiego i ominąć zwykle zatłoczoną trasę łączącą Łęczną z Lublinem – dodaje wójt. Nowa droga ma 1,6 km długości przebiega przez miejscowości Turka os. Borek, Długie, Biskupie Kolonia, Świdniczek.

Warto też przypomnieć, że w Świdniku Dużym we wrześniu tego roku oddano drogę przy lotnisku. 3,5-kilometrowy odcinek pozwala na szybkie dojechanie do Lublina z kierunku Mełgwi. Poza tym w listopadzie gmina otworzyła dla kierowców 330 metrów nowej drogi w Turce i nieco ponad 2 kilometry zmodernizowanych traktów w miejscowościach Kolonia Pliszczyn, Pliszczyn i Łysaków oraz kilometr w Świdniczku.

Na razie wójt nie precyzuje planów na 2016 rok. – Inwestycje drogowe będą zależne od poziomu pozyskanych środków zewnętrznych. Niektóre konkursy zostały dopiero ogłoszone. Nie możemy wskazywać konkretnych dróg, które zrealizujemy w 2016 roku – dodaje wójt.

Gość
gość
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto przykład głupoty kościoła, który daje wodzić się za nos różnej maści politykom, szczególnie gminnym i powiatowym dla potwierdzenia ich lokalnej wartości i wielkości. Są tacy, którzy święcą bez wyjątku wszystko: drogi, mosty, ławki, huśtawki, chodniki, krawężniki, wyremontowane sale, pomalowane wyborcze lokale i tylko patrzeć, jak codziennością stanie się zwyczaj święcenia nowo przyjmowanych pracowników i montowanie w każdym urzędzie naczynia z wodą święconą.
Rozwiń
gość
gość (4 stycznia 2016 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale foto !cała wadza w ręce......

Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jedenastu nierobów stoi na środku drogi i blokuje drogę pożarową. Gdzie jest policja?
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile poborów dostali Ci w sukienkach? W jakiej formie został wystawiony rachunek? Kto za to zapłacił? Po co ich aż trzech? Gdzie jest krzyż?
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Narzekacze jak zawsze w tym kraju ....:(((( dramat
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!