sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Wpadli w dziurę

Dodano: 12 marca 2002, 13:36

Nie będzie nam się lepiej jeździć w tym roku po lubelskich drogach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie dostał o 10 mln zł mniejszą subwencję niż w roku ubiegłym. - Pieniędzy wystarczy raptem na niezbędne remonty i wymianę oznakowania - mówi Feliks Celiński, dyrektor ZDW.

Finanse drogowców pogorszyła też ostra zima. Odśnieżanie zawianych dróg kosztowało znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Dlatego w tym roku nie będzie poważniejszych remontów. Na wszystkie, przeprowadzane na drogach wojewódzkich, są niecałe 3 mln zł.
Mniejsze zadania będą realizowane wspólnie z gminami. Chodzi głównie o budowę chodników, gdzie 30 proc. wydatków pokrywa budżet wojewódzki, a resztę gminy.
W ZDW liczą, że uda się otrzymać refundację kosztów poniesionych na odbudowę przerwanej przez wodę drogi w Kamieniu nad Wisłą. Z kolei w Szczekarkowie, na trasie Lubartów - Parczew, kontynuowana będzie budowa mostu.
Jest też szansa na modernizację tzw. nadbużanki. Chodzi o 20-kilometrowy odcinek drogi nr 699 z Terespola do Janowa Podlaskiego. Remont miałby być finansowany z kontraktu regionalnego, a w przyszłym roku ze środków PHARE. (s-ów)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24