sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Spośród 47 pasażerów polskiego autokaru, który w niedzielę uległ wypadkowi w Rumunii, jeszcze 15 przebywało wczoraj po południu w rumuńskich szpitalach. Do kraju wróciło już 23 dzieci, które przyleciały wraz z rządową delegacją. Wśród nich były dzieci z województwa lubelskiego: jedno z Chełma i jedno Nałęczowa. Na kolonie wyruszyło także dwoje dzieci z Zamościa i jeszcze dwójka z Chełma. - Wszyscy powinni wrócić dziś do polski. Być może jedno z nich zostanie w rumuńskim szpitalu jeden dzień dłużej. Dwójka, która powróciła w niedziele, jest już w Lublinie - wyjaśnia Henryk Zesserling, dyrektor lubelskiego oddziału Natura Tour. - Wszystkie nasze dzieci czują się dobrze.
Rumuńska policja podała, że cztery osoby zginęły na miejscu, a jedna w drodze do szpitala. - 15 osób jest hospitalizowanych, a stan czterech uczestników kolonii określa się jako ciężki - mówi Leszek Kowalski, naczelnik wydziału opiekli konsularnej w MSZ.
Wczoraj do Rumunii wystartował kolejny samolot. Były problemy z jego odlotem, ponieważ trzeba było czekać na krew. - Poprosiła o to strona rumuńska - wyjaśnia Leszek Kowalski. - Chodziło głównie o jednego z chłopców. Został ciężko ranny, przeszedł ciężką operację i amputowano mu rękę. Wieczorem wróciła nim kolejna grupa dzieci.
Rumuńska policja prowadząca śledztwo w sprawie wypadku polskiego autobusu, który uległ wypadkowi w niedzielę rano, przyjmuje, że sprawcą wypadku był polski kierowca. Prowadzący sprawę oficer Daniel Lazar podał, że autobus na prostym odcinku drogi jechał 97 km/godz. Wyjaśnił, że dopuszczalna prędkość dla autobusów na takiej drodze wynosi 80 km/godz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!