poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wspomóż potrzebujących podczas Tygodnia Miłosierdzia

  Edytuj ten wpis
Autor: (aa)

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia
W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W kościołach na terenie archidiecezji lubelskiej będzie można składać ofiary do puszek na Fundusz Charytatywny. Za zebrane środki Caritas Archidiecezji Lubelskiej kupi m.in. żywność i środki czystości dla potrzebujących.

Zbiórka pieniędzy to jeden z elementów Tygodnia Miłosierdzia. – Głównym celem tych siedmiu wyjątkowych dni jest przypomnienie, że jedyną drogą, przez którą można osiągnąć zbawienie, jest miłosierdzie – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. – Tydzień Miłosierdzia służy więc temu, żeby każdy mógł zastanowić się nad tym, jak i czy w ogóle realizuje na co dzień przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Dyrektor Caritasu w Lublinie zaznacza również, że potrzebujący pomocy są obok nas. Trzeba ich wspierać, nawet w sytuacji, kiedy samemu niewiele się ma.

– Wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka bardzo łatwo zatracić, zwłaszcza jeśli samemu się cierpi. Tydzień Miłosierdzia jest okazją, żeby ją odbudować i pogłębić. To wezwanie skierowane jest szczególnie do wolontariuszy parafialnych zespołów i szkolnych kół Caritasu – podkreśla ks. Kosicki.

Do parafii trafiły już przygotowane specjalnie na Tydzień Miłosierdzia przez Komisję Charytatywną Episkopatu Polski i Caritas Polska m.in. propozycje katechez dla dzieci i młodzieży.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tacowy
jurek
ula
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tacowy
tacowy (6 października 2012 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.....Wspomóż potrzebujących.....
Cel zbożny,ale takie akcje NIGDY za pośrednictwem Caritasu.Caritas jeszcze NIGDY nie rozliczył się z zebranych darów i pieniędzy.Owszem,casami jakieś ochłapy wpadają na rzecz potrzebujących,ale to jest mikra kwota w stosunku do zebranych pieniędzy.
Caritas bardzo często się "podpina" pod różne akcje i udostępnia swoje konto bankowe.Jak zatem następuje rozliczenie?
Zdarza się,że telewizja,prasa czy jakaś inna firma (mająca swoje konta bankowe) zgadza się,aby pieniądze wpłacane na jakąś akcję wpływały na konto Caritasu.
Odnoszę wrażenie,że żadna instytucja kościelna nigdy nie rozlicza się uczciwie z zebranych pieniędzy (wpłaty na ratowanie stoczni,wpłaty na radio M,na telewizję Trwam,wpłaty na kościelny fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży,czy wreszcie wpłaty na budowę kościołów,wyposażania czy też składki na misje oraz dary do banków żywności).
Szcęść Boże-Bóg Zapłać darczyńcom
Rozwiń
jurek
jurek (6 października 2012 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest zbiórka publiczna. W jaki sposób dowiemy się ile zebrano pieniędzy, na co zotały wydane. Nigdy się nie dowiemy ile klecha zabrał do kieszeni, a ile faktycznie poszło na cel dobroczynny i dlatego wolę dac oficjalnie-dokonac wpłaty na jakąś fundacje, jak dawac pieniądze w kościele, który łamie prawo. Kościół szczególnie powinien by przykładem dla wiernych w kwestii respektowania,przestrzegania prawa. ZŁE PRAWO - ALE PRAWO.
Rozwiń
ula
ula (6 października 2012 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
biedny biednemu pomoże ale bogaty biednemu to już gorzej bo skąpy, mowię oTUSKU i jego bandzie, jakby oddali połowe swojej pensyjki dla biednych nie trzeba by było robić zbiórek, powinni sie dzielić , a nie wszystko sobie. a żeby ich pokarał bóg zato.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!