piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Wszystkie mapy Lubelskiego na jednej stronie. Portal za 14 mln zł powstawał 6 lat

Dodano: 16 czerwca 2016, 18:13
Autor: pp

Tak na portalu widać osiedle Borek w gm. Wólka i otaczające go działki. Z lewej – przebieg obwodnicy Lublina
Tak na portalu widać osiedle Borek w gm. Wólka i otaczające go działki. Z lewej – przebieg obwodnicy Lublina

Jak wygląda plan zagospodarowania przestrzennego, którędy przebiegają drogi, a gdzie jest punkt zbiórki zużytych baterii – tego można się dowiedzieć z portalu mapowego woj. lubelskiego. Kosztował 14 milionów złotych, prawie 6 lat pracy i jest pierwszy w Polsce.

Program nazywa się Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej. – Pod tak skomplikowaną nazwą kryje się możliwość swobodnego wyszukiwania i przeglądania różnego rodzaju map. Informacje o działkach, przebiegu dróg, ścieżek rowerowych, lokalizacji inwestycji czy punktach zbiórki zużytych baterii są zgromadzone w jednym miejscu. Już nie trzeba ich szukać w różnych instytucjach – mówi Joanna Łagoźny, wojewódzki geodeta.

Te informacje mają ułatwić życie firmom lub ludziom planującym np. kupno działki. Na portalu mapowym, bez potrzeby biegania po urzędach, można sprawdzić, jak nieruchomość została ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego, o ile gmina już go uchwaliła, którędy przebiegają drogi i co jest w sąsiedztwie.

– Przeglądanie portalu mapowego jest bezpłatne. Jednak wygenerowanie konkretnej mapy z określonymi danymi jest już płatne. Cena zależy od wyceny zlecenia – dodaje Joanna Łagoźny. Dzięki portalowi mapowemu można uzyskać materiały z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Portal nie zastąpi geodety. – Podział czy wyrys nadal będą robione przez gminnych geodetów – dodaje Łagoźny. System kosztował Urząd Marszałkowski 14 mln zł, ale w 85 proc. inwestycja została dofinansowana z Unii Europejskiej.

Dostęp do portalu mapowego jest możliwy na stronie www.gis.lubelskie.pl

Czytaj więcej o: Lublin lubelskie mapy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 maja 2017 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
geodeta Świdwin: ***geodeta-swidwin.pl
Rozwiń
Gość
Gość (3 maja 2017 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
geodezja portal geodezyjny dla geodetów: ***geodezja24.pl
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przede wszystkim ten geoportal jest zacofany technologicznie i używa martwych technologi (GWT zamknięte przez Google w 2014), Smartclient GWT upadł jeszcze wcześniej. Już niedługo trzeba będzie robić wszystko od nowa bo zaczną się problemy z przedglądarkami, błędy i luki w zabezpieczniach. SmartClient dodatkowo jest strasznie powolny. Brawo! ;)
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2016 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bubel i jeszcze raz bubel. Moooocno nie aktualny. Nic się nie zgadza ze stanem faktycznym. Plan nie nadąża za już zrealizowanymi inwestycjami. WTF.
Rozwiń
Cc
Cc (20 czerwca 2016 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wdrożenie nie zmieniło prawa!!!! . Dysponeci danych są odpowiedzialni za aktualność danych a nie marszałek!!!!!!. Marszałek integruje te dane i udostępnianie w jednym miejscu. dziennikarzom proponuje napisać sprostowanie bo to kompromitacja waszej dziennikarskiej rzetelności.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!