poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Wszystkie szpitale podpisały kontrakty z NFZ

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2010, 13:08
Autor: tom

Koniec sporu o kontrakty. Wszystkie szpitale województwa zgodziły się na warunki Narodowego Funduszu Zdrowia

– Dzisiaj zostały zakończone negocjacje ze szpitalami – przekazał Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ. Szpitale zgodziły się na warunki stawiane przez fundusz. Kontrakty na ten rok będą miały taką samą wartość jak 30 czerwca 2009 roku.

– Nie byliśmy w stanie wywalczyć więcej – mówi Paweł Pikula, starosta lubelski i przewodniczący Konwentu Powiatów Lubelszczyzny, który walczył o zwiększenie środków na leczenie szpitalne.

Przypomnijmy. W listopadzie ubiegłego roku, plan finansowy NFZ zakładał zmniejszenie środków na leczenie szpitalne o około 15 procent. Rozpoczął się bój szpitali z funduszem. NFZ uległ i dokonując przesunięć w budżecie zwiększył środki tak, aby nie były one niższe, niż w roku ubiegłym.

Jak twierdzili wtedy dyrektorzy szpitali jeśli środki byłyby faktycznie mniejsze o 15 procent to szpitalom groziłoby zamknięcie i wstrzymanie przyjęć już w połowie roku.

– Udało się po naszych protestach na wywalczenie tych pieniędzy – mówi Pikula. – Niestety ciąży nad nami piętno złego finansowania i podziału pieniędzy między województwa. Teraz nawet zmieniony algorytm, dzięki któremu sprawiedliwiej będą dzielone pieniądze zacznie działać dopiero co najmniej w przyszłym roku.

Na dzisiejszym spotkaniu ostatniej szansy spotkali się dyrektorzy siedmiu szpitali powiatowych, które do tej pory nie godziły się na warunki NFZ. – Liczymy, że w połowie roku będziemy mogli negocjować większe pieniądze na leczenie – dodaje Pikula.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fly
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fly
fly (26 stycznia 2010 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
"Szpitale zgodziły się na warunki stawiane przez fundusz."

Czy to oznacza, że to nie lekarze decydują o metodach ratowania naszego zdrowia tylko urzędnicy?

Jeżeli chociaż trochę potrafisz kumać, to powinieneś zauważyć że każdego roku szpitale podnoszą krzyk o kontrakty. Zawsze twierdzą że jest za mało pieniędzy a potem cichutko je podpisują. W tym szaleństwie jest metoda, wyrwać jak najwięcej. A mnie się zdaje że dyrektorzy naszych szpitali to na prowadzeniu tego interesu znają się jak wilk na gwiazdach. Przeważnie są to lekarze. A cały pic polega na tym żeby koledzy mogli dobrze zarobić. Koleżanki pielęgniarki jakby trochę mniej ich obchodzą. Chorzy służą jako sztuki do przeliczenia należnej kasy. I tak w koło Macieju. Jak w Krośnie dyrektor chciał ewidencjonować godziny pracy lekarzy to przy pomocy gawiedzi panowie lekarze wywalili Go. Poczekajmy do następnego roku i zobaczymy czy mylę się.
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2010 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Szpitale zgodziły się na warunki stawiane przez fundusz."

Czy to oznacza, że to nie lekarze decydują o metodach ratowania naszego zdrowia tylko urzędnicy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!