piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Wszystkie szpitale podpisały kontrakty z NFZ

Dodano: 26 stycznia 2010, 13:08
Autor: tom

Koniec sporu o kontrakty. Wszystkie szpitale województwa zgodziły się na warunki Narodowego Funduszu Zdrowia

– Dzisiaj zostały zakończone negocjacje ze szpitalami – przekazał Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ. Szpitale zgodziły się na warunki stawiane przez fundusz. Kontrakty na ten rok będą miały taką samą wartość jak 30 czerwca 2009 roku.

– Nie byliśmy w stanie wywalczyć więcej – mówi Paweł Pikula, starosta lubelski i przewodniczący Konwentu Powiatów Lubelszczyzny, który walczył o zwiększenie środków na leczenie szpitalne.

Przypomnijmy. W listopadzie ubiegłego roku, plan finansowy NFZ zakładał zmniejszenie środków na leczenie szpitalne o około 15 procent. Rozpoczął się bój szpitali z funduszem. NFZ uległ i dokonując przesunięć w budżecie zwiększył środki tak, aby nie były one niższe, niż w roku ubiegłym.

Jak twierdzili wtedy dyrektorzy szpitali jeśli środki byłyby faktycznie mniejsze o 15 procent to szpitalom groziłoby zamknięcie i wstrzymanie przyjęć już w połowie roku.

– Udało się po naszych protestach na wywalczenie tych pieniędzy – mówi Pikula. – Niestety ciąży nad nami piętno złego finansowania i podziału pieniędzy między województwa. Teraz nawet zmieniony algorytm, dzięki któremu sprawiedliwiej będą dzielone pieniądze zacznie działać dopiero co najmniej w przyszłym roku.

Na dzisiejszym spotkaniu ostatniej szansy spotkali się dyrektorzy siedmiu szpitali powiatowych, które do tej pory nie godziły się na warunki NFZ. – Liczymy, że w połowie roku będziemy mogli negocjować większe pieniądze na leczenie – dodaje Pikula.


Czytaj więcej o:
fly
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fly
fly (26 stycznia 2010 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
"Szpitale zgodziły się na warunki stawiane przez fundusz."

Czy to oznacza, że to nie lekarze decydują o metodach ratowania naszego zdrowia tylko urzędnicy?

Jeżeli chociaż trochę potrafisz kumać, to powinieneś zauważyć że każdego roku szpitale podnoszą krzyk o kontrakty. Zawsze twierdzą że jest za mało pieniędzy a potem cichutko je podpisują. W tym szaleństwie jest metoda, wyrwać jak najwięcej. A mnie się zdaje że dyrektorzy naszych szpitali to na prowadzeniu tego interesu znają się jak wilk na gwiazdach. Przeważnie są to lekarze. A cały pic polega na tym żeby koledzy mogli dobrze zarobić. Koleżanki pielęgniarki jakby trochę mniej ich obchodzą. Chorzy służą jako sztuki do przeliczenia należnej kasy. I tak w koło Macieju. Jak w Krośnie dyrektor chciał ewidencjonować godziny pracy lekarzy to przy pomocy gawiedzi panowie lekarze wywalili Go. Poczekajmy do następnego roku i zobaczymy czy mylę się.
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2010 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Szpitale zgodziły się na warunki stawiane przez fundusz."

Czy to oznacza, że to nie lekarze decydują o metodach ratowania naszego zdrowia tylko urzędnicy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!