wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Wszystko można zmienić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2001, 11:14

Weź sprawy w swoje ręce - udział kobiet w życiu publicznym - taki tytuł nosi program realizowany przez lubelską Fundację Nowy Staw. Jest on skierowany głównie do kobiet ze wsi i małych miasteczek, które chcą się angażować w życie społeczne i publiczne.

W programie wzięło udział 30 kobiet, w wieku od 20 do 32 lat, w większości bezrobotnych, ze średnim lub zawodowym wykształceniem. Zajęcia prowadzone były w formie warszatatów, dyskusji i prezentacji.
- Ważnym elementem takiego programu jest przełamanie barier, lęków i obaw kobiet z małych miast i wsi oraz budowanie wiary w siebie i chęci do działania. Nasz projekt, to próba przełamania stereotypu, że „nic nie można zmienić”. Warto podejmować próby uaktywniania potencjału, który tkwi w młodych kobietach. Chcemy dzięki naszej akcji rozpowszechniać i wspierać takie inicjatywy ponieważ mogą one w znaczny sposób wpłynąć na zmianę sytuacji życiowej ludzi mieszkających na wsiach i w małych miasteczkach - mówi Aneta Teterycz, koordynator programu.
Gośćmi zaproszonymi do Nasutowa były kobiety udzielające się na scenie politycznej, m.in. Jadwiga Mach, Maria Olszak-Winiarska, Beata Słowikowska-Postój. Panie dzieliły się swoimi doświadczeniami, które zdobyły na polu działalności politycznej i zawodowej.
- Inne warsztaty poświęcone były sytuacji kobiet na lubelskim rynku pracy i prowadzone przez Annę Turską, kierownika Wydziału Informacji i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Dzięki nim kobiety poznały dane statystyczne i procentowy udział kobiecej części społeczeństwa na rynku pracy oraz ranking zawodów, czyli zawody z zerową szansą zatrudnienia, oraz te, którym bezrobocie nie zagraża.
Druga część seminarium, planowana jest na 10 września. Dotyczyć będzie różnych aspektów aktywizacji kobiet z małych miejscowości. Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. techniki komunikacji, zasady konstruowania projektu i pisania aplikacji, sposóby pozyskiwania funduszy na działalność społeczną.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!