niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Wszystko można zmienić

Dodano: 7 września 2001, 11:14

Weź sprawy w swoje ręce - udział kobiet w życiu publicznym - taki tytuł nosi program realizowany przez lubelską Fundację Nowy Staw. Jest on skierowany głównie do kobiet ze wsi i małych miasteczek, które chcą się angażować w życie społeczne i publiczne.

W programie wzięło udział 30 kobiet, w wieku od 20 do 32 lat, w większości bezrobotnych, ze średnim lub zawodowym wykształceniem. Zajęcia prowadzone były w formie warszatatów, dyskusji i prezentacji.
- Ważnym elementem takiego programu jest przełamanie barier, lęków i obaw kobiet z małych miast i wsi oraz budowanie wiary w siebie i chęci do działania. Nasz projekt, to próba przełamania stereotypu, że „nic nie można zmienić”. Warto podejmować próby uaktywniania potencjału, który tkwi w młodych kobietach. Chcemy dzięki naszej akcji rozpowszechniać i wspierać takie inicjatywy ponieważ mogą one w znaczny sposób wpłynąć na zmianę sytuacji życiowej ludzi mieszkających na wsiach i w małych miasteczkach - mówi Aneta Teterycz, koordynator programu.
Gośćmi zaproszonymi do Nasutowa były kobiety udzielające się na scenie politycznej, m.in. Jadwiga Mach, Maria Olszak-Winiarska, Beata Słowikowska-Postój. Panie dzieliły się swoimi doświadczeniami, które zdobyły na polu działalności politycznej i zawodowej.
- Inne warsztaty poświęcone były sytuacji kobiet na lubelskim rynku pracy i prowadzone przez Annę Turską, kierownika Wydziału Informacji i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Dzięki nim kobiety poznały dane statystyczne i procentowy udział kobiecej części społeczeństwa na rynku pracy oraz ranking zawodów, czyli zawody z zerową szansą zatrudnienia, oraz te, którym bezrobocie nie zagraża.
Druga część seminarium, planowana jest na 10 września. Dotyczyć będzie różnych aspektów aktywizacji kobiet z małych miejscowości. Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. techniki komunikacji, zasady konstruowania projektu i pisania aplikacji, sposóby pozyskiwania funduszy na działalność społeczną.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24