środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Wybieramy Poniatowiankę Roku 2008

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2009, 18:24

Znane są już nazwiska dwóch pań, które powalczą o tytuł. Zuzanna Goliszek
od 26 lat prowadzi zespół estradowy "Nadzieja”, a Zofia Zasempa już trzecią kadencję jest sołtysem Leśniczówki.

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej ogłosiło plebiscyt Poniatowianka Roku 2008. Organizatorzy długo nie czekali na odzew.

Zuzannę Goliszek, szefową zespołu estradowego "Nadzieja”, który działa przy Centrum Kultury, zgłosił prezes poniatowskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

- Dlatego, że od 26 lat jest członkinią zespołu i sama go prowadzi, pisze piosenki i przez to promuje naszą gminę - argumentuje prezes Jan Wójcik.

Pani Zuzanna jest nominowana w kategorii kultura. - Jestem bardzo wzruszona i szczęśliwa, że ktoś docenia moją pracę. To dla mnie duże wyróżnienie - nie kryje radości Zuzanna Goliszek. W listopadzie jej zespół estradowy wyśpiewał trzecią nagrodę podczas IX Finału Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie.

Natomiast przewodnicząca Rady Gminy nominowała Zofię Zasempę, sołtysa Leśniczówki.

- W całej gminie mamy tylko dwie kobiety na tym stanowisku. Pani Zofia jest już trzecią kadencję prawdziwym sołtysem społecznikiem. Umie rozmawiać z ludźmi i przekonać ich do wspólnych przedsięwzięć.

To dzięki jej wytrwałości powstał gazociąg, wodociąg czy droga asfaltowa - uzasadnia przewodnicząca Krystyna Zielińska. Podkreśla też, że to pani sołtys zmobilizowała mieszkańców do zakupu pojemników na śmieci i podpisania umów na odbiór odpadów komunalnych.

- To ona wyprosiła bezpłatny dowóz dzieci do szkoły w Poniatowej. O niej mówi się tylko dobrze - dodaje pani Krystyna.

Pani Zofia startuje w kategorii społecznej. - Jestem bardzo zaskoczona, tym bardziej że to nie tylko moja zasługa, że udało mi się kilka rzeczy wywalczyć dla sołectwa. Nie zrobiłabym tego bez pomocy mieszkańców i firm z naszego terenu - mówi Zofia Zasempa.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!