niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Wybory 2010: Chętni do fotela prezydenta i burmistrza kokietują wyborców

  Edytuj ten wpis

Kandydaci prześcigają się w obietnicach. W Lublinie i Kraśniku deklarowali, co zrobią, jak zostaną wybrani do rządzenia miastem.

Drogi jednokierunkowe, pasy jazdy wyłącznie dla autobusów, estakada nad ulicą Głęboką – m.in. takie reformy zapowiedział dziennikarzom poseł Lech Sprawka (PiS), jeśli mieszkańcy wybiorą go na prezydenta Lublina.

Polityk mówił o tym, że trzeba uwolnić miasto od korków, m.in. wybudować estakadę nad Głęboką, a w przyszłości wybudować tunel pod Al. Racławickimi. Sprawka ma też pomysł, jak zapewnić dobry dojazd do przyszłej obwodnicy dla jadących z Biłgoraja i Przemyśla.

Sprawka chce siąść do negocjacji z Echo Investment w sprawie inwestycji na górkach czechowskich, żeby rozwiązać problem ze skrzyżowaniem Północna–Solidarności–Sikorskiego. Planuje utworzenie bezpłatnych parkingów na obrzeżach miasta, dobrze połączonych z centrum komunikacją publiczną. Sprawka proponuje utworzenie buspasów.

O inwestycjach drogowych mówił również Zbigniew Wojciechowski, niezależny kandydat na prezydenta Lublina. Proponuje: przedłużyć ulicę Wyścigową do Wrotkowskiej, wybudować most na Bystrzycy i połączyć ulicę Muzyczną z Trasą Zieloną, wybudować estakadę nad Głęboką, a zamiast tunelu pod Racławickimi wiadukt lub wykop.

Wojciechowski planuje budowę parkingów. Jest również zwolennikiem satelitarnego sterowania sygnalizacją świetlną, zorganizowanie głównego dworca PKS przy ul. Młyńskiej i przesiadkowego w okolicach Zamku Lubelskiego.

Dariusz Wójcik, były poseł, a teraz współpracownik Wojciechowskiego przedstawił szczątkowe wyniki badań przeprowadzonych dwukrotnie, telefonicznie na próbie 400 osób (szczegółów nie podał). – Nasz kandydat ma w pierwszej turze drugie miejsce po Izabelli Sierakowskiej. W drugiej turze wygrywa z każdym – mówi Wójcik.

Przedwyborcze spotkania odbyły się także w Kraśniku. O fotel burmistrza na pewno powalczą Mirosław Włodarczyk – jeden z radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości oraz obecny burmistrz Kraśnika – Piotr Czubiński ("Lubię Kraśnik”).

– Kandyduję dlatego że zależy mi na Kraśniku. Chcę, by miasto się rozwijało na miarę swoich potrzeb i możliwości – tłumaczy Mirosław Włodarczyk.

W wyborach z ramienia Stowarzyszenia "Lubię Kraśnik” wystartuje burmistrz Piotr Czubiński (kiedyś związany z PO).

Decyzji w sprawie kandydata na burmistrza nie podjęła jeszcze Platforma Obywatelska. – Trwają rozmowy na ten temat. Albo wystawimy swojego kandydata, albo też poprzemy obecnego burmistrza Piotra Czubińskiego – zapowiada poseł Wojciech Wilk z PO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
krysia
były powiec
kirdann
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krysia
krysia (12 października 2010 o 12:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cwaniaczek z tego Wojciechowskiego tu niby niezależny a z PO tańczy.
Rozwiń
były powiec
były powiec (12 października 2010 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dwóch kandydatów PO - Wojciechowski i Żuk to żenada. Wojciechowski odbierze głosy prawicy i tak Żuk spokojnie obejmie urząd a tymczasem Wojciechowski obejmie poselski fotel PO Palikocie.
Rozwiń
kirdann
kirdann (12 października 2010 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='karolinka' date='11 październik 2010 - 21:50 ' timestamp='1286826627' post='360096']
Wykop to ja robię ale ludziom z takimi durnymi pomysłami.
To nie jest pytanie, czy tunel jest potrzebny, tylko skąd wziąć na niego kasę.

Jest lista rzeczy/inwestycji, które muszą bezwzględnie zostać zrealizowane w Lublinie i dziwię się niektórym kandydatom, że tego nie rozumieją. Oto niektóre z tych inwestycji najwyższej potrzeby:
1) tunel pod Racławickimi
2) wiadukt nad Głęboką
3) przedłużenie Trasy Zielonej
4) przebudowa skrzyżowania na ul. Sikorskiego - koło McDonalds
5) przedłużenie Wrotkowskiej do Krańcowej
6) remont Krochmalnej i Diamentowej - obecny stan nawierzchni to po prostu skandal
7) przebudowa skrzyżowania Głęboka, Narutowicza, Nadbystrzycka z poszerzeniem Nadbystrzyckiej aż do ostatniego akademika PL
8) bezwzględne wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Śródmieściu

[color="#FF0000"]Jeśli jakiś kandydat przy pomocy swojego zaplecza politycznego będzie w stanie zrealizować minimum 50% z tej listy, to będzie miał prawie 100% gwarancję reelekcji. Ludzie pamiętają.[/color]
[/quote]
Rozwiń
Paweł Lompke
Paweł Lompke (12 października 2010 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Europie się nie ogranicza ruchu w centrum miast tylko - jeśli już - robi się deptaki spacerniaki coby miło się chodziło człap człap. Jeśli droga/jezdnia prowadzi przez centrum to chyba logiczne jest iż jest ona tam po to aby po niej użytkować własne auto także. Zlikwidować kompletnie płatne parkowanie! Zamiast tego podnieść ceny biletów MPK. Kto pierwszy na parkingu ten lepszy i kropka. Płacę wystarczająco dużo podatków na miasto, drogi, ulice, przechodniów itp. i proszę nie utrudniać mi korzystania z tego na co sobie zapracowałem. Chcę do centrum do pracy jeździć własnym autem stojąc w korkach i proszę mi tego nie zakazywać i nie wmawiać jakiejś chorej ideoekosrekologicznej propagandy, bo jakiś urbanista planuje sobie zmienić wskaźnik przepustowość ul. 3 Maja z 40 aut/min do 41. Dosyć tej paranoi. Powiedział ktoś coś o przyciąganiu kapitału i pomysłach na komunikację ze światem? Nie! Tylko lokalniutkie sprawy typu dziura w płocie i kupa za płotem.
Nie zamierzam jeździć zapoconymi, zatłoczonymi autobusami przepchanymi okserowanymi studentami bredzącymi o ćwiczeniach i ćwiczeniowcach.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2010 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wojciechowski, to gdzie będziemy sypać kolejny kopiec ku czci czegoś tam?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!