niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Wybory. W Modliborzycach policzą głosy od nowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2011, 15:16

W Modliborzycach w powiecie janowskim jutro ponowne liczenie głosów oddanych w ostatnich wyborach do Rady Powiatu. Rok po wyborach okaże się, kto z dwojga kandydatów SLD jest radnym.

W ubiegłorocznych wyborach do Rady Powiatu w Janowie Lubelskim Danuta Tęcza, kandydatka SLD, zdobyła w sumie 413 głosów. Jej partyjny kolega, Janusz Lewandowski 408. Takie wyniki znajdują się na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. I z takim rozstrzygnięciem od początku nie zgadzał się Janusz Lewandowski. Dlatego skierował sprawę do sądu. Jego podejrzenia wzbudziły wyniki wyborów w Modliborzycach.

– W zestawieniu wyników głosowania z lokalu wyborczego w tej miejscowości była podana inna liczba głosów oddanych na mnie niż później zostało to opublikowane na stronie internetowej PKW – tłumaczy Lewandowski. – Głosów podanych przez komisję w Modliborzycach było o 10 więcej. Próbowałem nawet ustalić, jak to się stało. Być może ktoś pomyłkowo podał inną liczbę oddanych na mnie głosów?

Na początku października skończyło się postępowanie sądowe w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Zamościu stwierdził, że wybór radnej Danuty Tęczy jest nieważny i nakazał ponownie policzyć głosy oddane w Modliborzycach na dwoje kandydatów SLD.

Ponowne liczenie rozpoczyna się we wtorek od godz. 9 w miejscowej Szkole Podstawowej.

– Wygrałam wybory i cieszyłam się z tego – komentuje Danuta Tęcza. – Decyzję sądu przyjmuję ze spokojem. Jestem osobą odpowiedzialną i starałam się wykonywać moje obowiązki jak najlepiej. W radzie pracowałam w komisji rewizyjnej. Gdybym pracowała w komisji wyborczej, to tego, co robię i co podpisuję byłabym pewna na sto procent. Komisja powinna zrobić to rzetelnie.

Po przeliczeniu głosów obwodowa komisja wyborcza przekaże protokół do Powiatowej Komisji Wyborczej w Janowie Lubelskim. – Sprawdzi ona czy zmienił się podział mandatów w tym okręgu i kto jest radnym – wyjaśnia Anna Chrzan, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu.

Decyzja ma być znana jeszcze tego samego dnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Studentka
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 listopada 2011 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyszło szydło z worka...ciekawe jak liczyli głosy w wyborach na Wójta?
Rozwiń
Studentka
Studentka (15 listopada 2011 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko w Polsce taki cyrk
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!