Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 lutego 2011 r.
21:29
Edytuj ten wpis

Wybory w woj. lubelskim: Co robią dziś wielcy przegrani

0 13 A A
Piotr Czubiński, b. burmistrz Kraśnika, ciągle szuka posady (Karol Zienkiewicz)
Piotr Czubiński, b. burmistrz Kraśnika, ciągle szuka posady (Karol Zienkiewicz)

Co po przegranych wyborach robią ludzie, którzy do niedawna rządzili w naszym województwie? Wielu z nich szuka pracy. Tak jak były burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czubiński to jeden z największych przegranych wyborów samorządowych. Rządził Kraśnikiem od dwunastu lat w stylu, który przysparzał mu coraz więcej wrogów. Teraz szuka pracy.

– Wiem, że starał się o miejsce w Zarządzie Powiatu Kraśnickiego, rozmawiał o posadzie zastępcy dyrektora ds. administracyjnych w szpitalu w Kraśniku, mówiono o posadzie w Fabryce Łożysk Tocznych lub pracy w kuratorium oświaty – wylicza jedna z wpływowych i dobrze poinformowanych osób z Kraśnika.

– Do mnie też docierają takie pogłoski. Przyszedł nawet człowiek, który chciał rozmawiać z wizytatorem Czubińskim – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty, a w przeszłości współpracownik byłego burmistrza. – Piotr Czubiński, jak go znam, na pewno nie przyjdzie i nie poprosi o pracę. Zresztą myślę, że pobory by go nie zadowoliły – dodaje Babisz (wizytator w kuratorium zarabia 3300 zł brutto – dop. red.).


We Włodawie po wyborach do Rady Powiatu wielkim przegranym jest Janusz Kloc (PSL), starosta minionej kadencji. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że to właśnie jego partia ma najwięcej radnych. Jednak stawiając ewentualnym koalicjantom twarde warunki, dopuściła do tego, że w radzie zawiązała się niespodziewana koalicja PiS i SLD. I to ci sojusznicy obsadzili także stanowisko starosty.

Kloc wrócił do zawodu, czyli znowu zajął się swoim ponad 200-hektarowym gospodarstwem. – Starostą się bywa, a ja z zawodu jestem rolnikiem – mówi. Dodaje: Mam wyższe wykształcenie i doświadczenie w pracy w rolnictwie. Z polityką nie zerwałem, skoro piastuję mandat powiatowego radnego i niezmiennie identyfikuję się ze swoją partią.

Gdy kilka lat temu Wojciech Żukowski (PiS) został posłem, jego miejsce w fotelu przewodniczącego tomaszowskiej rady zajął Ryszard Sobczuk, wówczas radny Porozumienia Samorządowego. Szło mu tak dobrze, że po pewnym czasie został burmistrzem. Miał wiele oryginalnych pomysłów (m.in. chciał budować miniatury kresowych zamków pod Tomaszowem Lubelskim), ale w ostatnich wyborach przegrał z… Wojciechem Żukowskim, który teraz postanowił zostać burmistrzem. Co teraz robi były burmistrz? – Na razie jestem bezrobotny – tłumaczy Ryszard Sobczuk.

Odejście z Urzędu Miasta nie dla wszystkich oznacza koniec z władzą. Adam Wasilewski (PO), do jesieni prezydent Lublina, zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję. Za to wystartował do Sejmiku Województwa Lubelskiego i wygrał. W sejmiku spotkał Andrzeja Pruszkowskiego (PiS), który przed nim rządził w Ratuszu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
icek / 8 lutego 2011 o 09:41
imię jego niech będzie zapomniane po wsze czasy ale to już widać po ilości komentarzy amen
Avatar
ADOKADTOPANIE?! / 8 lutego 2011 o 09:24
[quote name='normalny' timestamp='1297111304' post='434657']
Kolego po prawej stronie klawiatury masz taki przycisk, który po kliknięciu wyłącza duże litery. Widzę, że bardzo się przejmujesz losem wspomnianego Pana może lepiej weźmiesz się za swoje życie. Mogę Ci ręczyć, że bohater tego artykułu nie ma takiego problemu jak Ty i nie wtyka nosa w nie swoje sprawy także życzę miłego "wku***ania" się na fakty, które za mną przemawiają i zachęcam do wyłączania CAPS LOCK'a. Pozdrawiam
[/quote]
TY BEJU...
Avatar
normalny / 7 lutego 2011 o 21:52
po lewej*
Avatar
normalny / 7 lutego 2011 o 21:41
Kolego po prawej stronie klawiatury masz taki przycisk, który po kliknięciu wyłącza duże litery. Widzę, że bardzo się przejmujesz losem wspomnianego Pana może lepiej weźmiesz się za swoje życie. Mogę Ci ręczyć, że bohater tego artykułu nie ma takiego problemu jak Ty i nie wtyka nosa w nie swoje sprawy także życzę miłego "wku***ania" się na fakty, które za mną przemawiają i zachęcam do wyłączania CAPS LOCK'a. Pozdrawiam
Avatar
ADokadToPanie!? / 7 lutego 2011 o 18:16
WŁAŚNIE, CIEKAWE CZY PIOTR CZUBIŃSKI AKA BIG CZU. EJKEJEJ BURŻUJ WCH.UJJJ ZAREJESTROWAŁ SIĘ W URZĘDZIE PRACY. W MIEŚCIE KRAŚNIK JEST TAKIE ZJAWISKO BARDZO SPOTYKANE NA LITERE B! TO ZJAWISKO SIE NAZYWA BEZROBOCIE! TU SIE SPRAWY ZAŁATWIA TYLKO POD STOŁEM.
Avatar
Gość / 7 lutego 2011 o 15:57
[quote name='Ksia' timestamp='1297085692' post='434459']
Ty sie nie martw o Czubińskigo! czubiński znajdzie siobie prace, lepiej martw sie o Włodarczyka, bo nic dobrego nie robi dla miasta, oprócz zwalniania ludzi, to kazdy glupi potrafi! tylko zoabczymy za pare miesiecy jak Ci ludzie wygrają sprawy w Sadzie, ciekawe co wtedy zrobi, i co powie!z jakich pieniedzy zapalci odszkodowania! pewnie z publicznych bo jakby miał płacic ze swoich to by sie zastanowił co robi! i nie zatrudniał mecenasa, z nieciekawą(delikatnie mówiąć) przeszłością!
[/quote]
[size="4"]Pewnie że pracy jest sporo, w Telekomunikacji potrzebują ludzi do kopania dołów, to Czubiński ile wykopie tyle zarobi. W końcu należy mu się trochę odpoczynku od biurka bo na starość może mieć hemoroidy[/size]
[quote name='Ksia' timestamp='1297085692' post='434459']
Ty sie nie martw o Czubińskigo! czubiński znajdzie siobie prace, lepiej martw sie o Włodarczyka, bo nic dobrego nie robi dla miasta, oprócz zwalniania ludzi, to kazdy glupi potrafi! tylko zoabczymy za pare miesiecy jak Ci ludzie wygrają sprawy w Sadzie, ciekawe co wtedy zrobi, i co powie!z jakich pieniedzy zapalci odszkodowania! pewnie z publicznych bo jakby miał płacic ze swoich to by sie zastanowił co robi! i nie zatrudniał mecenasa, ... rozwiń
Avatar
Ksia / 7 lutego 2011 o 14:34
Ty sie nie martw o Czubińskigo! czubiński znajdzie siobie prace, lepiej martw sie o Włodarczyka, bo nic dobrego nie robi dla miasta, oprócz zwalniania ludzi, to kazdy glupi potrafi! tylko zoabczymy za pare miesiecy jak Ci ludzie wygrają sprawy w Sadzie, ciekawe co wtedy zrobi, i co powie!z jakich pieniedzy zapalci odszkodowania! pewnie z publicznych bo jakby miał płacic ze swoich to by sie zastanowił co robi! i nie zatrudniał mecenasa, z nieciekawą(delikatnie mówiąć) przeszłością!
Avatar
iwan / 7 lutego 2011 o 14:06
pewnie dalej myśli że jest kimś, a tak naprawdę jest już nikim w polityce...
Avatar
www / 7 lutego 2011 o 11:24
a co z Krzysiu Łątką??
Avatar
bliski / 7 lutego 2011 o 10:37
Tak i ranczo w Texasie.
Avatar
icek / 8 lutego 2011 o 09:41
imię jego niech będzie zapomniane po wsze czasy ale to już widać po ilości komentarzy amen
Avatar
ADOKADTOPANIE?! / 8 lutego 2011 o 09:24
[quote name='normalny' timestamp='1297111304' post='434657']
Kolego po prawej stronie klawiatury masz taki przycisk, który po kliknięciu wyłącza duże litery. Widzę, że bardzo się przejmujesz losem wspomnianego Pana może lepiej weźmiesz się za swoje życie. Mogę Ci ręczyć, że bohater tego artykułu nie ma takiego problemu jak Ty i nie wtyka nosa w nie swoje sprawy także życzę miłego "wku***ania" się na fakty, które za mną przemawiają i zachęcam do wyłączania CAPS LOCK'a. Pozdrawiam
[/quote]
TY BEJU...
Avatar
normalny / 7 lutego 2011 o 21:52
po lewej*
Avatar
normalny / 7 lutego 2011 o 21:41
Kolego po prawej stronie klawiatury masz taki przycisk, który po kliknięciu wyłącza duże litery. Widzę, że bardzo się przejmujesz losem wspomnianego Pana może lepiej weźmiesz się za swoje życie. Mogę Ci ręczyć, że bohater tego artykułu nie ma takiego problemu jak Ty i nie wtyka nosa w nie swoje sprawy także życzę miłego "wku***ania" się na fakty, które za mną przemawiają i zachęcam do wyłączania CAPS LOCK'a. Pozdrawiam
Avatar
ADokadToPanie!? / 7 lutego 2011 o 18:16
WŁAŚNIE, CIEKAWE CZY PIOTR CZUBIŃSKI AKA BIG CZU. EJKEJEJ BURŻUJ WCH.UJJJ ZAREJESTROWAŁ SIĘ W URZĘDZIE PRACY. W MIEŚCIE KRAŚNIK JEST TAKIE ZJAWISKO BARDZO SPOTYKANE NA LITERE B! TO ZJAWISKO SIE NAZYWA BEZROBOCIE! TU SIE SPRAWY ZAŁATWIA TYLKO POD STOŁEM.
Avatar
Gość / 7 lutego 2011 o 15:57
[quote name='Ksia' timestamp='1297085692' post='434459']
Ty sie nie martw o Czubińskigo! czubiński znajdzie siobie prace, lepiej martw sie o Włodarczyka, bo nic dobrego nie robi dla miasta, oprócz zwalniania ludzi, to kazdy glupi potrafi! tylko zoabczymy za pare miesiecy jak Ci ludzie wygrają sprawy w Sadzie, ciekawe co wtedy zrobi, i co powie!z jakich pieniedzy zapalci odszkodowania! pewnie z publicznych bo jakby miał płacic ze swoich to by sie zastanowił co robi! i nie zatrudniał mecenasa, z nieciekawą(delikatnie mówiąć) przeszłością!
[/quote]
[size="4"]Pewnie że pracy jest sporo, w Telekomunikacji potrzebują ludzi do kopania dołów, to Czubiński ile wykopie tyle zarobi. W końcu należy mu się trochę odpoczynku od biurka bo na starość może mieć hemoroidy[/size]
[quote name='Ksia' timestamp='1297085692' post='434459']
Ty sie nie martw o Czubińskigo! czubiński znajdzie siobie prace, lepiej martw sie o Włodarczyka, bo nic dobrego nie robi dla miasta, oprócz zwalniania ludzi, to kazdy glupi potrafi! tylko zoabczymy za pare miesiecy jak Ci ludzie wygrają sprawy w Sadzie, ciekawe co wtedy zrobi, i co powie!z jakich pieniedzy zapalci odszkodowania! pewnie z publicznych bo jakby miał płacic ze swoich to by sie zastanowił co robi! i nie zatrudniał mecenasa, ... rozwiń
Avatar
Ksia / 7 lutego 2011 o 14:34
Ty sie nie martw o Czubińskigo! czubiński znajdzie siobie prace, lepiej martw sie o Włodarczyka, bo nic dobrego nie robi dla miasta, oprócz zwalniania ludzi, to kazdy glupi potrafi! tylko zoabczymy za pare miesiecy jak Ci ludzie wygrają sprawy w Sadzie, ciekawe co wtedy zrobi, i co powie!z jakich pieniedzy zapalci odszkodowania! pewnie z publicznych bo jakby miał płacic ze swoich to by sie zastanowił co robi! i nie zatrudniał mecenasa, z nieciekawą(delikatnie mówiąć) przeszłością!
Avatar
iwan / 7 lutego 2011 o 14:06
pewnie dalej myśli że jest kimś, a tak naprawdę jest już nikim w polityce...
Avatar
www / 7 lutego 2011 o 11:24
a co z Krzysiu Łątką??
Avatar
bliski / 7 lutego 2011 o 10:37
Tak i ranczo w Texasie.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 10 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 6

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 24 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!