sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Wybory w woj. lubelskim: Zobacz, w jakich miastach będzie dogrywka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2010, 19:08

Czy po 14 latach rządów popierany przez lokalną PO Piotr Czubiński odda fotel burmistrza Kraśnika Miłosławowi Włodarczykowi (z poparciem PiS)? Ten drugi skierował do sądu protest wyborczy.

Kampania wyborcza w Kraśniku zakończy się w sądzie. Sztab Włodarczyka uważa, że lokalna Telewizja Kraśnik rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o debacie wyborczej. – Ta telewizja jest stronnicza i popiera burmistrza. Od początku mówiłem, że w takiej debacie nie wezmę udziału – mówi Mirosław Włodarczyk. – Teraz ta telewizja robi wszystko, by pokazać, że stchórzyłem i nie przyszedłem.

Telewizja nie zgadza się z zarzutami. – W debacie na żywo telewizja nie może być stronnicza – uważa Sławomir Opoka, dyrektor stacji. – Spotkanie ma poprowadzić dziennikarka z Kielc. A pytania były przedstawione kandydatom już wcześniej.

Debata miała się zacząć wczoraj o godz. 20. Wczoraj też protest wyborczy w tej sprawie wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie. – Z powodu braków formalnych w czwartek nie był rozpatrywany – wyjaśnia Artur Ozimek, rzecznik lubelskiego sądu.

W Kazimierzu Dolnym o fotel burmistrza walczą byli włodarze nadwiślańskiego miasteczka. Będą to już trzecie wybory, w których rywalizują Grzegorz Dunia i Andrzej Szczypa. W 2002 r. wygrał Szczypa, 4 lata później – Dunia.

Jak będzie tym razem? – Jestem optymistą – mówi Grzegorz Dunia. – W pierwszej turze miałem przewagę nad kontrkandydatem. Liczę, że wyborcy mnie poprą i tym razem.

– Trudno ocenić, jakie mam szanse. Podchodzę do wyborów bardzo spokojnie – mówi Andrzej Szczypa. – Każdy chciałby wygrać.

W Lubartowie o reelekcję stara się Jerzy Zwoliński, (Współpraca i Rozwój), burmistrz od 12 lat. – Wszystko w rękach wyborców, staram się ich przekonać do zagłosowania na mnie.

Jego kontrkandydatem jest Janusz Bodziacki, startujący z listy PiS, od 20 lat wójt gm. Lubartów. – Proponuję mieszkańcom te elementy, których w pracy samorządu brakowało: Dobrą pracę bez kłótni i konsultacje z mieszkańcami.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w 8 miastach i 19 gminach dawnego woj. lubelskiego. Szczególnie interesująco zapowiada się tam, gdzie wynik zwycięzców w I turze różnił się o włos. Taka sytuacja jest m.in. w Niedrzwicy Dużej, gdzie zmierzą się dotychczasowy wójt Zdzisław Antoń z Andrzejem Kuną. 21 listopada na wójta zagłosowało… 20 osób więcej.

Jeszcze mniejsza różnica dzieliła kandydatów na wójta Ludwina. Andrzej Chabroś wyprzedził Sławomira Czubackiego jedynie o… 4 głosy. Wśród kandydatów byli też i tacy, którym do zwycięstwa zabrakło jedynie kilkunastu lub kilkudziesięciu głosów. Dotychczasowa wójt gminy Jabłonna – Violetta Rudzka, w pierwszej turze miała blisko 49-proc. poparcie.

TU WYBIORĄ BURMISTRZÓW:

Kraśnik, Annopol, Bychawa, Lubartów, Ostrów Lubelski, Ryki, Kazimierz Dolny, Nałęczów.
A tu wójtów Gościeradów, Zakrzówek, Zakrzew, Jabłonna, Niedrzwicy Duża, Niemce, Wólka, Uścimów, Serniki, gmina Lubartów, Ostrówek, Abramów, Jeziorzany, Modliborzyce, Kłoczew, Janowiec, gmina Puławy, Józefów nad Wisłą i Ludwin.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
...
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

...
... (3 grudnia 2010 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten Pan skrajnie z prawej to jest Jerzy Zwoliński, a nie Grzegorz Dunia!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!