sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Wygłodzone stado

Dodano: 7 marca 2003, 20:27

W yczerpane z głodu stado 22 krów odkrył w Mirczach koło Hrubieszowa lekarz weterynarii. Jedno ze zwierząt było tak wyczerpane, że padło. Połowa krów miała duże ubytki w masie mięśniowej.

Od pewnego czasu służby weterynaryjne badają pod kątem choroby wściekłych krów wszystkie padłe sztuki bydła. - Ponieważ zostaliśmy poinformowani o tym, że na terenie jednego z gospodarstw w gm. Mircze padła krowa, pojechaliśmy na miejsce - relacjonuje Stanisław Pilipczuk, powiatowy inspektor zwalczania chorób zaraźliwych w Hrubieszowie. - Całe stado było delikatnie mówiąc niedokarmione. Połowa zwierząt była już skrajnie wyczerpana. Ponadto pasza, którą karmiono krowy, była zapleśniała i przegniła. Nie nadała się nawet na podściółkę.
Służby weterynaryjne zaalarmowały władze gminy. - Właściciel oświadczył, że nie ma pieniędzy na opłacenie utylizacji padłego zwierzęcia, dlatego gmina musiała pokryć te koszty - mówi Leszek Rusin, zastępca wójta gm. Mircze. - Rolnik zobowiązał się, że stan zwierząt wkrótce się poprawi. Wiem już, że jedna jałówka i cielę od padłej krowy znalazły nowego właściciela. (gut)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24