poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lubelskie

Wylot w sobotę

Dodano: 12 marca 2002, 20:35

Wytypowani oficerowie z zespołu rozpoznania biologicznego z Puław i Warszawy odlecą w rejon walk w Afganistanie prawdopodobnie w sobotę.
Grupa sześciu mikrobiologów z Puław i Warszawy oczekuje na wyjazd w jednym z wojskowych ośrodków, strzeżonych przez funkcjonariuszy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Miejsce ich pobytu objęte jest ścisłą tajemnicą. Profesor Michał Bartoszcze, cywilny szef Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach nie chce na ten temat udzielać żadnych informacji. Zespół powinien być gotowy do wyjazdu w ciągu 36 godzin.
Polacy udadzą się w rejon walk samolotami transportowymi An-124 Rusłan użyczonymi przez siły zbrojne Ukrainy. Oficjalną prośbę w sprawie wyjazdu naszych żołnierzy do Afganistanu złożyli amerykanie 21 listopada ub.r.
Półroczny koszt naszego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu ma wynieść ok. 20 mln zł. Do wyjazdu na wojnę z islamskimi terrorystami przygotowani są także komandosi z kompanii piechoty "Grom”, żołnierze z X Opolskiej Brygady Logistycznej oraz 50 z IV Pułku Obrony Przeciwchemicznej z Brodnicy, żołnierze z I Brygady Saperów z Brzegu oraz marynarze z okrętu wsparcia logistycznego "Kontradmirał Xawery Czernicki”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!