niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

Wyniki matur 2016. Jak poszło uczniom z woj. lubelskiego?

Dodano: 5 lipca 2016, 11:23

Ostatnia aktualizacja: 5 lipca 2016, 21:38
Edyta Marciniak (z lewej) i Agnieszka Słoboda odebrały we wtorek świadectwa maturalne w V Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)
Edyta Marciniak (z lewej) i Agnieszka Słoboda odebrały we wtorek świadectwa maturalne w V Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Zdałam! Myślałam, że pójdzie mi nieco gorzej, ale wynik jest naprawdę niezły – cieszy się Edyta Marciniak, tegoroczna maturzystka z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. – Mam nadzieję, że dostanę się na wymarzoną medycynę.

We wtorek maturzyści poznali wyniki egzaminów dojrzałości i odbierali świadectwa. W województwie maturę zdało 79 proc. z 16,5 tys. uczniów. Lepiej poradzili sobie licealiści (zdawalność 86 proc.) niż uczniowie techników (65 proc.). W sierpniu do egzaminu poprawkowego może przystąpić 2507 absolwentów.

W V LO zdali wszyscy uczniowie. – Emocje były ogromne, ale udało się. Jest dobrze, chociaż oczywiście mogło być nieco lepiej – przyznaje Agnieszka Słoboda, absolwentka tego liceum, która chce studiować bezpieczeństwo wewnętrzne.

– Jest się z czego cieszyć, bo do egzaminu podchodziło aż 259 osób – przyznaje Zbigniew Jakuszko, dyrektor szkoły. – Wyniki też są dobre. Egzamin z języka polskiego uczniowie zdali na poziomie 68,1 proc., z matematyki na 76,9 proc, a z języka angielskiego na 87,2 proc.

Jeszcze lepszymi wynikami mogą pochwalić się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdali język polski na 67 proc., matematykę na 79 proc., a język angielski na 90 proc. oraz uczniowie I LO im. Stanisława Staszica, którzy otrzymali odpowiednio – 64,6 proc., 87,2 proc. i 92,7 proc. – Jest się z czego cieszyć i być dumnym, więc jesteśmy – śmieje się dyrektor Stanisław Stoń.

Tegoroczni lubelscy maturzyści egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdali średnio na 59 proc. (62 proc. w liceach i 52 proc. w technikach). Matematykę zaliczyli na 56 proc. (odpowiednio na 61 proc. w liceach i 45 proc. w technikach). Wśród języków obcych największą popularnością cieszył się egzamin z języka angielskiego, który na poziomie podstawowym zdawało aż 14 639 uczniów. Uczniowie liceów lepiej poradzili sobie z tym egzaminem (zdawalność na poziomie 74 proc.) niż techników (56 proc.).

ja
Rafał28
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (7 lipca 2016 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A nie sądzisz,że ten cały system kształcenia jest do kitu...?! Już obecne matury nigdy nie będą dorównywały tym sprzed wielu,wielu lat.Wielka szkoda! Reformują i coraz bardziej psują!!!
Rozwiń
Rafał28
Rafał28 (6 lipca 2016 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Matura powinna mieć charakter egzaminu gimnazjalnego. Wszyscy absolwenci szkół średnich powinni mieć możliwość studiowania. To rynek powinien w przyszłości weryfikować młodych ludzi a nie jakaś śmieszna matura.
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy w końcu ktoś pomyśli i zlikwiduje te durnotę jaką są matury? I tak idąc na studia się płaci i zdaje egzaminy. Więc po co te całe dodatkowe matury? Chyba tylko po to by nauczyciele liceów i techników mieli świadomość jacy to są ważni....
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (5 lipca 2016 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 OPĘTANA!! Agnieszka wyjaśnienie PAN i rządu nie raz czytała do dzisiaj nie zmądrzała i potwierdza, że zgłupiała i z głupoty obecne lubelskie Lubelszczyzną nazwała. Czytać z głową nie umie, bo jej główka nie rozumie i przysłowie się zgadza! Głupi mądrego nie rozumie! Naczelny dziennika, niech pouczy pismaka upartego, że tak być nie może, żeby redaktor ośmieszał i jego, gdyż urojenie i chamstwo zawsze prowadzi do złego. Morał: zaślepionym trzeba być, żeby z historii drwić ale nadejdzie czas, że opętanym, nie zechce się kpić! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Rozwiń
polszczyzna
polszczyzna (5 lipca 2016 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Język łaciński??? Co się dziwić, w lubelskim klną jak szewcy....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!