wtorek, 17 października 2017 r.

Lubelskie

Wyniki wyborów w woj. lubelskim. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2010, 13:37

Druga tura wyborów samorządowych 2010 zakończona. Zobacz, kto będzie rządził w twojej miejscowości. Wyniki z powiatów.

We wczorajszej II turze wyborów rozstrzygnęliśmy ostatecznie, kto będzie rządził naszymi miastami w najbliższych latach. Zobacz wyniki ze wszystkich powiatów na Lubelszczyźnie.

Biała Podlaska

Andrzej Antoni Czapski (bezpartyjny) – 9310 głosów (57,37 proc.)
Adam Krzysztof Abramowicz (PiS) – 6919 głosów (42,63 proc.)
Frekwencja – 35,59 proc.

Powiat bialski

Międzyrzec Podlaski (miasto)
Artur Jan Grzyb (bezpartyjny) – 3572 głosy (52,45 proc.)
Stanisław Lesiuk (bezpartyjny) – 3238 głosów (47,55 proc.)
Frekwencja – 48,95 proc.

Międzyrzec Podlaski (gmina)
Mirosław Janusz Kapłan (PiS) – 2331 głosów (53,05 proc.)
Roman Michaluk (bezpartyjny) – 2063 głosy ( 46,95 proc.)
Frekwencja – 56,18 proc.

Kodeń
Ryszard Zań (PSL) – 873 głosy (50,23 proc.)
Zofia Sztokalińska (PSL) – 865 głosów (49,77 proc.)
Frekwencja – 54,04 proc.

Piszczac
Jan Bolesław Kurowski (bezpartyjny) – 1300 głosów (51,77 proc.)
Kamil Kożuchowski (bezpartyjny) – 1211 głosów (48,23 proc.)
Frekwencja – 42,62 proc.

Powiat biłgorajski

Biłgoraj
Janusz Rosłan (SLD) – 5404 głosy (71,82 proc.)
Marian Klecha (niezależny) – 2120 głosów (28,18 proc.)
Frekwencja – 34,24 proc.

Obsza
Andrzej Placek (niezależny) – 1037 głosów (52,56 proc.)
Kazimierz Paterak (PSL) – 936 głosów (47,44 proc.)
Frekwencja – 56,69 proc.

Powiat chełmski

Leśniowice
Wiesław Radzięciak (PSL) – 927 głosów (61,80 proc.)
Barbara Dziedzic (bezpartyjna) – 573 głosów (38,20 proc.)
Frekwencja – 47,07 proc.

Żmudź
Edyta Niezgoda (bezpartyjna) – 849 głosów (51,18 proc.)
Mirosław Świetlicki (bezpartyjny) – 810 głosów (48,82 proc.)
Frekwencja – 62,80

Powiat hrubieszowski

Dołhobyczów
Józef Demendecki (PSL) – 943 głosy (50,48 proc.)
Stanisław Bartecki (niezależny) – 925 głosów (49,52 proc.)
Frekwencja – 36,42 proc.

Hrubieszów
Tadeusz Garaj (PO) – 3549 głosów (64,80 proc.)
Zbigniew Dolecki (KWW Odpowiedzialny Samorząd) – 1928 głosów (35,20 proc.)
Frekwencja – 35,42 proc.

Trzeszczany
Mirosław Kutera (niezależny) – 864 głosy (59,88 proc.)
Henryk Kozłowski (niezależny) – 579 głosów (40,12 proc.)
Frekwencja – 37,80 proc.

Uchanie
Maria Gumieniak (niezależna) – 1490 głosów (72,68 proc.)
Leszek Czerwonka (PSL) – 560 głosów (27,32 proc.)
Frekwencja – 49,24 proc.

Powiat kraśnicki

Annopol
Wiesław Liwiński (nie należy do partii politycznej) – 2427 głosów, 68,95 proc.
Stefan Skórski (nie należy do partii politycznej) – 1093 głosów, 31,05 proc.
Frekwencja - 47,91 proc.

Gościeradów
Edyta Dudzińska (nie należy do partii politycznej) – 1401 głosów, 44,88 proc.
Jan Filipczak (nie należy do partii politycznej) – 1721 głosów, 55,12 proc.
Frekwencja – 53,88 proc.

Kraśnik
Piotr Czubiński (nie należy do partii politycznej) – 6409 głosów, 40,39 proc.
Mirosław Włodarczyk (nie należy do partii politycznej) – 9460 głosów, 59,61 proc.
Frekwencja – 53,17 proc.

Zakrzówek
Andrzej Cieśla (nie należy do partii politycznej) – 1284 głosów, 47,96 proc.
Grzegorz Lemiecha (członek PO) – 1393 głosów, 52,04 proc.
Frekwencja – 47,75 proc.

Powiat janowski

Modliborzyce
Włodzimierz Gomółka (członek PSL) – 1439 głosów, 44,75 proc.
Witold Kowalik (nie należy do partii politycznej) – 1777 głosów, 55,25 proc.
Frekwencja – 58,49 proc.

Powiat krasnostawski

Gorzków
Marek Kasprzak (PSL) – 1135 głosów (70,24 proc.)
Janusz Cichosz (bezpartyjny) – 481 głosów (29,76 proc.)
Frekwencja – 49,24

Łopiennik Górny
Jan Kuchta (bezpartyjny) – 973 głosy (50,41 proc.)
Witold Rybak (bezpartyjny) – 957 głosów (49,59 proc.)
Frekwencja – 55,85

Powiat lubartowski

Abramów
Marek Kowalski – 1003 głosy (51,33 proc.)
Artur Chomiuk – 951 głosów (48,67 proc.)
Frekwencja – 56,68 proc.

Jeziorzany
Jarosław Radomski – 633 głosy (51,80 proc.)
Ryszard Szabelki (PSL) – 589 głosów (48,20 proc.)
Frekwencja – 50,02 proc.

Lubartów (miasto)
Janusz Bodziacki (lista PiS) – 4483 głosy (63,31 proc.)
Jerzy Zwoliński – 2598 głosów (36,69 proc.)
Frekwencja – 38,34 proc.

Lubartów (gmina)
Krzysztof Kopyść (PSL) – 1333 głosy (55,15 proc.)
Tadeusz Zwoliński – 1084 głosy (44,85 proc.)
Frekwencja – 29,33 proc.

Ostrów Lubelski
Ryszard Smerdel (PSL) – 1048 głosów (51,30 proc.)
Jarosław Jośko – 995 głosów (48,70 proc.)
Frekwencja – 46,77 proc.

Ostrówek
Krzysztof Karczmarz (PiS) – 1099 głosów (60,38 proc.)
Olek Tadeusz (PSL) – 721 głosów (39,62 proc.)
Frekwencja – 55,54 proc.

Serniki
Stanisław Marzęda – 1060 głosów (50,77 proc.)
Jan Sławecki – 1028 głosów (49,23 proc.)
Frekwencja – 54,58 proc.

Uścimów
Jacek Koniński – 928 głosów (62,62 proc.)
Stanisław Wołoszkiewicz (PSL) – 554 głosy (37,38 proc.)
Frekwencja – 54,76 proc.

Lublin

Krzysztof Żuk (PO) – 47748 głosów (54,65 proc)
Lech Sprawka (PiS) – 39626 głosów (45,35 proc.)
Frekwencja – 32,01 proc.

Powiat lubelski

Bychawa
Andrzej Sobaszek (członek SLD) – 1590 głosów, 37,40 proc.
Janusz Urban (członek PSL) – 2661 głosów, 62,60 proc.
Frekwencja - 43,93 proc.

Jabłonna
Marek Banach (członek PiS) – 867 głosów, 39,79 proc.
Violetta Rudzka (nie należy do partii politycznej) – 1312 głosów, 60,21 proc.
Frekwencja – 35,48 proc.

Niedrzwica Duża
Zdzisław Antoń (nie należy do partii politycznej) – 2172 głosów, 49,49 proc.
Adam Kuna (nie należy do partii politycznej) – 2217 głosów, 50,51 proc.
Frekwencja - 50,52 proc.

Niemce
Stefan Czyżyk (nie należy do partii politycznej) – 2413 głosów, 46,86 proc.
Krzysztof Urbaś (członek PSL) – 2736 głosów, 53,14 proc.
Frekwencja – 38,40 proc.

Wólka
Edwin Gortat (nie należy do partii politycznej) – 1461 głosów, 51,50 proc.
Włodzimierz Hofa (członek PSL), 1376 głosów, 48,50 proc.
Frekwencja – 37,99 proc.

Zakrzew
Irena Szopa (nie należy do partii politycznej) – 539 głosów, 39,11 proc.
Teodora Zaręba (nie należy do partii politycznej) – 839 głosów, 60,89 proc.
Frekwencja – 53 proc.

> Wyniki wyborów w Lublinie - sprawdź, jak głosowano w Twoim lokalu wyborczym

Powiat łęczyński

Ludwin
Andrzej Marcin Chabros (KWW "Nasza mała ojczyzna) – 1126 głosów (50,67 proc.)
Sławomir Czubacki (KWW "Porozumienie samorządowe wspólna sprawa” ) – 1074 głosy (48.37 proc.)
Frekwencja – 55,55 proc.

Powiat łukowski

Łuków (gmina)
Mariusz Osiak (bezpartyjny) – 3519 głosów (56,74 proc.)
Wiktor Jerzy Osik (SLD) – 2683 głosy (43,26 proc.)
Frekwencja – 47,88 proc.

Łuków (miasto)
Dariusz Jan Szustek (PiS) – 5019 głosów (52,43 proc.)
Zbigniew Zemło (SLD) – 4553 głosy (47,57 proc.)
Frekwencja – 38,81 proc.

Stanin
Krzysztof Kazana (bezpartyjny) – 2559 głosów (59,30 proc.)
Jadwiga Mućka (bezpartyjna) – 1756 głosów (40,70 proc.)
Frekwencja – 57,15 proc.

Powiat opolski

Józefów nad Wisłą
Grzegorz Kapica (niezależny) – 1296 głosów (59,1 proc.)
Mieczysław Teresiński (PSL) – 897 (40,9 proc.)
Frekwencja – 38,5 proc.

Powiat parczewski

Dębowa Kłoda
Henryk Czech (bezpartyjny) – 885 głosów (57,69 proc.)
Elżbieta Grudzińska-Konczal (bezpartyjna) – 649 głosów (42,31 proc.)
Frekwencja – 46,27 proc.

Milanów
Paweł Krępski (bezpartyjny) – 754 głosy (59,37 proc.)
Artur Krzysztof Jaszczuk (bezpartyjny) – 516 głosów (40,63 proc.)
Frekwencja – 38,51 proc.

Parczew (miasto)
Paweł Kędracki (PiS) –2603 głosy (53,52 proc.)
Stanisław Mroczek (bezpartyjny) –2261 głosów (46,48 proc.)
Frekwencja – 39,43 proc.

Sosnowica
Krystyna Maria Jaśkiewicz (bezpartyjna) – 787 głosów (51,40 proc.)
Jerzy Maśluch (PSL) – 744 głosy (48,60 proc.)
Frekwencja – 67,1 proc.

Powiat puławski

Kazimierz Dolny
Grzegorz Dunia (niezależny) – 1629 głosów (61,61 proc.)
Andrzej Szczypa (PSL) – 1015 głosów (38,39 proc.)
Frekwencja – 46,29 proc.

Nałęczów
Andrzej Ćwiek (niezależny) – 1479 głosów (55,33 proc.)
Andrzej Mazierski (niezależny) – 1194 głosy (44,67 proc.)
Frekwencja – 35,91 proc.

Puławy (gmina)
Krzysztof Brzeziński (niezależny) – 2044 głosy (63,95 proc.)
Danuta Smaga (niezależna) – 1152 głosy (36,05 proc.)
Frekwencja – 34,33 proc.

Powiat radzyński

Radzyń Podlaski (miasto)
Witold Kazimierz Kowalczyk (bezpartyjny) – 3560 głosów (50,31 proc.)
Jerzy Rębek (PiS) – 3516 głosów (49,69 proc.)
Frekwencja – 53,25 proc.

Powiat rycki

Kłoczew
Zenon Stefanowski (niezależny) – 1770 głosów (62,63 proc.)
Adam Kasprzak (SLD) – 1056 głosów (37,37 proc.)
Frekwencja – 47,73 proc.

Ryki
Jerzy Gąska (PO) – 4044 głosy (54,62 proc.)
Jarosław Żaczek (PiS) – 3360 głosów (45,38 proc.)
Frekwencja – 43,86 proc.

Powiat tomaszowski

Jarczów
Zdzisław Wojnar (niezależny) – 830 głosów (55,70 proc.)
Tomasz Tyrka (niezależny) – 660 głosów (44,30 proc.)
Frekwencja – 49,28 proc.

Lubycza Królewska
Tomasz Leszczyński (PO) – 1095 głosów (51,68 proc.)
Jerzy Głąb (niezależny) – 1024 głosy (48,32 proc.)
Frekwencja – 39,40 proc.

Telatyn
Irena Witkowska (niezależna) – 1025 głosów (50,54 proc.)
Edward Suski (PSL) – 1003 głosy (49,46 proc.)
Frekwencja – 55,54 proc.

Tomaszów Lubelski
Wojciech Żukowski (PiS) – 3422 głosy (62,56 proc.)
Jan Wójtowicz (PO) – 2048 głosów (37,44 proc.)
Frekwencja – 32,47 proc.

Powiat włodawski

Stary Brus
Paweł Kołtun (bezpartyjny) – 775 głosów (69,95 proc.)
Piotr Usowicz (bezpartyjny) – 333 głosy (30,05 proc.)
Frekwencja – 61,30 proc.

Włodawa
Jerzy Wrzesień (PO) – 2647 głosów (66,79 proc.)
Edward Łągwa (SLD) – 1316 głosów (33,21 proc.)
Frekwencja – 35,58 proc.

Wyryki
Andrzej Ćwirta (bezpartyjny) – 662 głosy (50,92 proc.)
Tadeusz Rudko (bezpartyjny) – 638 głosów (49,08 proc,)
Frekwencja – 57,67

Powiat zamojski

Grabowiec
Tadeusz Goździejewski (niezależny) – 675 głosów (66,57 proc.)
Waldemar Greniuk (niezależny) – 339 głosów (33,43 proc.)
Frekwencja – 27,08 proc.

Krasnobród
Wiesław Chmielowiec (niezależny) – 1708 głosów (54,21 proc.)
Janusz Oś (niezależny) – 1443 głosy (45,79 proc.)
Frekwencja – 54,91 proc.

Miączyn
Józef Długosz (niezależny) – 1293 głosy (57,85 proc.)
Stanisław Kapica (niezależny) – 942 głosy (42,15 proc.)
Frekwencja – 45,36 proc.

Radecznica
Gabriel Gąbka (niezależny) – 1267 głosów (51,78 proc.)
Edward Komornik (PSL) – 1180 głosów (48,22 proc.)
Frekwencja – 48,46 proc.

Stary Zamość
Waldemar Raczyński (niezależny) – 1476 głosów (50,62 proc.)
Jadwiga Kowalik (niezależna) – 1440 głosów (49,38 proc.)
Frekwencja – 65,49 proc.
Sułów

Tomasz Pańczyk (niezależny) – 1307 głosów (55,48 proc.)
Leon Bulak (niezależny) – 1049 głosów (44,52 proc.)
Frekwencja – 58,03 proc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lokalna
antygość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lokalna
lokalna (7 grudnia 2010 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w gminie Niemce wygrał Pan Henryk Urbaś, a obecny wójt dostał amoku, i chyba ze złości kazał powyłączać przydrożne lampy we wsi co nie poszli na niego głosować
Rozwiń
antygość
antygość (7 grudnia 2010 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie rozumiesz NIC z pojęcia wolności i demokracji. I nie nazywaj nikogo baranem, bo wychodzi na to, że barany to bardzo mądre zwierzęta w porównaniu z tobą.
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2010 o 07:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A tobie jak się nie polepszy bo głosowałeś to życzę żebyś stał pod tym urzędem i strajkował!! Baranie jeden Wolny kraj
Rozwiń
głosował
głosował (7 grudnia 2010 o 00:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tym, co nie głosowali dziękujemy. Najbliższe 4 lata nie macie prawa nawet piernąć pod żadnym urzędem.
Rozwiń
master
master (6 grudnia 2010 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wybory wyborami ale zobaczmy na frekwencję. Najwyższą miała [size="7"]Gmina Stary Brus[/size] i to od tych mieszkańców należy uczyć się demokracji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!