Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 stycznia 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Wyrosną nowe bloki w Poniatowej

0 11 A A

Cztery bloki, kilkadziesiąt mieszkań, parkingi, a na środku placu…stary dąb - tak będzie wyglądało nowe osiedle za kościołem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To pierwsze od 20 lat bloki, które powstaną w Poniatowej.

- Budowa pierwszego z czterech bloków potrwa rok, a później od zainteresowania nabywców zależy, jak szybko powstaną następne budynki. W pierwszym będzie 27, a we wszystkich 72 mieszkania - mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.

- Jesteśmy w trakcie robienia projektu. Cena za mkw. nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie promocyjna - zachęca Witold Woliński, prezes firmy Lubinvest (Makdom), która wybuduje bloki.

Będą to czteropiętrowe budynki. Mieszkania będą miały po 34, 47 i 60 mkw. Istniej możliwość połączenia dwóch lokali w dwupoziomowe mieszkanie. Każdy lokator będzie miał również miejsce parkingowe. Pomyślano również o najmłodszych - będą mieli do dyspozycji plac zabaw. Nazwa Pod Dębem wzięła się stąd, że na środku działki stoi stary duży dąb.

- To świetna wiadomość, bo od 20 lat w Poniatowej gmina ani spółdzielnie nie wybudowały ani jednego nowego bloku. Ten będzie miał świetne usytuowanie, przy lesie, za kościołem. Obok jest stare osiedle Przedwiośnie z końca lat 80. - cieszy się burmistrz Stefanek. Zadowolona jest również z ceny, którą miasto dostało ze sprzedaży działki developerowi - za 66 arów zapłacono 200 tys. zł.

Budowa nowych mieszkań powinna zmienić sytuację na rynku nieruchomości w Poniatowej. Teraz ceny na rynku wtórnym sięgają 3,5 tys. zł za mkw. - To przez to, że nie ma konkurencji. A zainteresowanie jest ogromne. Więcej ludzi ma pracę, część zarabia za granicą i chcą wrócić tu, i kupić mieszkanie - dodaje Lilla Stefanek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 25 czerwca 2008 o 22:55
A pomiędzy tymi blokami należy postawić śmietniki, tak jak to zrobiono przy jednej z najładniejszych ulic Starego Osiedla. Zapraszam Panią Burmistrz do spaceru po ulicy 11 listopada. Ohyda! Jak ktoś mógł pozwolić na coś takiego. Zeszpecone miasto. Wstyd!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2008 o 20:57
sedredre napisał:
i gdzie te bloki coś nie rosną

Coś kolego nie dowidzisz lub nie chodzisz przez osiedle "Gołębiowskiego", kopią już pod fundamenty. Z pewnością jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi lokatorzy do własnego "M"!
Avatar
sedredre / 17 czerwca 2008 o 19:41
i gdzie te bloki coś nie rosną
Avatar
Gość / 25 maja 2008 o 11:07
poniatowianin napisał:
Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo długo - w wyborach nie dostaniecie naszych głosów!

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo ... rozwiń
Avatar
poniatowianin / 25 maja 2008 o 09:51
Gość napisał:
Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!

Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 21:16
Gość napisał:
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz

Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 20:39
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz
Avatar
poniatowianka / 25 marca 2008 o 16:10
no nowe bloki, tylko pewnie dla tych co nie płacą za mieszkania powinni zbudować jakieś baraki, bo ja mam 530 zł opłat (mieszkanie, światło, gaz, telefony, internet) a zarabiam 900, reszte mam na życie, mam 13 letnią córkę, już znudziły mi się naleśniki i placki kartoflane, ale za mieszkanie płacę,
Avatar
Anita / 25 marca 2008 o 08:54
Bardzo ciesze sie z tego ze w Poniatowej powstana nowe bloki tylko nie wiem czy kazdegp bedzie na nie stac!!!!!!!!Mieszkania i tak sa bardzo drogie a za nim powstanie pierwszy blok minie troche czasu a i ceny pojda w gore i co wtedy ma zrobic przecietny Kowalski ktory marzy o swoim m????
Avatar
zyzio / 24 stycznia 2008 o 11:39
No wreszcie Poniatowa należy do powiatu Puławy. Tak trzymać.
Avatar
ania / 25 czerwca 2008 o 22:55
A pomiędzy tymi blokami należy postawić śmietniki, tak jak to zrobiono przy jednej z najładniejszych ulic Starego Osiedla. Zapraszam Panią Burmistrz do spaceru po ulicy 11 listopada. Ohyda! Jak ktoś mógł pozwolić na coś takiego. Zeszpecone miasto. Wstyd!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2008 o 20:57
sedredre napisał:
i gdzie te bloki coś nie rosną

Coś kolego nie dowidzisz lub nie chodzisz przez osiedle "Gołębiowskiego", kopią już pod fundamenty. Z pewnością jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi lokatorzy do własnego "M"!
Avatar
sedredre / 17 czerwca 2008 o 19:41
i gdzie te bloki coś nie rosną
Avatar
Gość / 25 maja 2008 o 11:07
poniatowianin napisał:
Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo długo - w wyborach nie dostaniecie naszych głosów!

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo ... rozwiń
Avatar
poniatowianin / 25 maja 2008 o 09:51
Gość napisał:
Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!

Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 21:16
Gość napisał:
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz

Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 20:39
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz
Avatar
poniatowianka / 25 marca 2008 o 16:10
no nowe bloki, tylko pewnie dla tych co nie płacą za mieszkania powinni zbudować jakieś baraki, bo ja mam 530 zł opłat (mieszkanie, światło, gaz, telefony, internet) a zarabiam 900, reszte mam na życie, mam 13 letnią córkę, już znudziły mi się naleśniki i placki kartoflane, ale za mieszkanie płacę,
Avatar
Anita / 25 marca 2008 o 08:54
Bardzo ciesze sie z tego ze w Poniatowej powstana nowe bloki tylko nie wiem czy kazdegp bedzie na nie stac!!!!!!!!Mieszkania i tak sa bardzo drogie a za nim powstanie pierwszy blok minie troche czasu a i ceny pojda w gore i co wtedy ma zrobic przecietny Kowalski ktory marzy o swoim m????
Avatar
zyzio / 24 stycznia 2008 o 11:39
No wreszcie Poniatowa należy do powiatu Puławy. Tak trzymać.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 9 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 3 4

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 0

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 5

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 10

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 14 27

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 27 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.