środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

XIX Finał WOŚP: Imprezy w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2011, 16:22

Koncerty pod Olimpem wystartują o godzinie 17 i potrwają do 22. Tuż po dwudziestej wystąpi główna gw
Koncerty pod Olimpem wystartują o godzinie 17 i potrwają do 22. Tuż po dwudziestej wystąpi główna gw

Koncerty gwiazd, gwiazdeczek i amatorów, licytacje czego się tylko da, pokazy i wielka góra pieniędzy – tak już po raz dziewiętnasty wyglądać będzie na Lubelszczyźnie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Główną gwiazdą koncertów organizowanych w Lublinie będzie Lady Pank. Zespół wystąpi na scenie pod Galerią Olimp. We wnętrzu centrum handlowego powstanie studio telewizyjne, z którego XIX finał WOŚP transmitowany będzie na cały świat. Mnóstwo dziać się będzie także w innych miastach, miasteczkach i wioskach w regionie.

– Im więcej atrakcji przygotujemy, tym więcej ludzi przyciągniemy, a to dla nas najważniejsze – mówi Sebastian Krzesiak, szef lubelskiego sztabu WOŚP.

Tegoroczny finał akcji Jurka Owsiaka odbędzie się nie tak jak zawsze w studiu TVP Lublin przy ul. Raabego, a na terenie Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy. Tam stanie scena, na której odbędą się koncerty, wewnątrz budynku zostanie zlokalizowane studio telewizyjne, gdzie przez cały dzień będzie działał sztab zbiórki.

– To dla nas duże wyzwanie, przenieść się z naszych pomieszczeń, gdzie mamy cały sprzęt potrzebny do transmisji – ocenia Bartek Wieczorek, reżyser telewizyjny. – Dzięki temu jednak będziemy mogli pokazać większej ilości widzów, jak kręci się program. Nasze studio nie pomieści tylu osób, co wnętrze galerii – zaznacza Tomasz Rakowski, dyrektor lubelskiego oddziału TVP.

Nietypowo będzie wyglądała WOŚP w Chełmie. Bo tamtejszy sztab orkiestry oficjalnie wystąpił do Kazimierza Stoickiego, starosty chełmskiego z prośbą o przekazanie fotela z jego gabinetu na licytację. Starosta się zgodził. Jego fotel pójdzie pod młotek o godz. 18 w Miejskiej Hali Sportowej.

W Zamościu dla Jurka Owsiaka grają nie tylko wolontariusze, lokalni artyści i pasjonaci, ale także… dentyści. W trzech gabinetach Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed od godz. 9 do 15 na pacjentów czekać będzie 9 lekarzy, tyle samo ich asystentek i 3 rejestratorki. Przyjmą i przejrzą uzębienie wszystkich chętnych. Za wizyty trzeba będzie zapłacić tylko połowę normalnie obowiązującej ceny. Ale skoro jest to WOŚP, to każda złotówka bezpośrednio po stomatologicznej wizycie trafi do orkiestrowej puszki.

Gramy wszędzie

LUBLIN
Po raz pierwszy w historii lubelskiego finału WOŚP na miejscu pojawią się przedstawiciele wszystkich służb mundurowych – min. wojska, policji, czy nadbużańskiej straży granicznej, którzy będą prezentować swój sprzęt do pracy. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie czołgu czy armaty. W akcję zaangażował się również samorząd lubelski. Zarząd województwa przekazał na ten cel 14 tys. zł a władze Lublina 18 tys. zł. W ciekawy sposób WOŚP wsparła europoseł prof. Lena Kolarska-Bobińska. Reprezentantka Lubelszczyzny w Europarlamencie wystawiła na aukcję wycieczkę do Brukseli. Osoba, która zaproponuje najwyższą cenę, będzie mogła zwiedzić z deputowaną Parlement Europejski, a także pozna najciekawsze atrakcje Brukselii, w tym Grand Place, Pałacu Królewskiego, Atomium, katedry St-Michel i fabryki czekolady. Licytacja odbędzie się w studiu telewizyjnym w Galerii Olimp. Przez cały miesiąc w siedzibach Narodowego Banku Polskiego będą wystawione skarbonki z logo WOŚP, do których można wrzucać pieniądze dla Orkiestry. Bank przeznaczył także na aukcje pamiątkowe monety.

CHEŁM
10.19 – 12.19 – Mundurowa Moto Orkiestra na Deptaku (ul. Lwowska): pokaz sprzętu policyjnego, ratowniczego, straży granicznej i wojskowego, pokazy działań paramilitarnych, akcje "Zobacz Chełm z wysoka” i "Chełmianie w hełmie”, "więzienna grochówka i bigos na wolności”, loteria fantowa, licytacje, szkolenia pierwszej pomocy, pokaz samochodów terenowych i quadów oraz wiele innych atrakcji.
11.19 – Pokaz akcji ratowniczej.
Taneczna Orkiestra Studia Tańca i Fitnessu "New Dance” - Chełm, pl. Łuczkowskiego 9
11.00 – Joga, 13.00 – Ladies Latino (dla pań), 14.00 – Video Clip Dance (dla młodzieży)
"Potrójny zastrzyk adrenaliny”, czyli...
11.19 – Jazdy samochodem z talerzem Stewarta SPEED CUP, 12.19 –samochodowe jazdy sprawnościowe – parking przy ul. Sybiraków, 16.19 – przejazdy samochodami terenowymi wokół ognisk – zbocze przy ul. Wyszyńskiego.
Granie w Hali (ul. Graniczna)
16.19 – pokaz karate KYOKUSHIN-KAN KARATE DO, 16.30 – Formacja Tańca Nowoczesnego FOTON, 17.00 – pokaz bokserski MKS II LO, 17.10 – Klub Boogie Opus Twist, Formacja Tańca Estradowego Balerina, 17.40 – pokaz zapaśniczy MKS CEMENT-GRYF Chełm, 18.00 – licytacja główna, 18.20 – Lolek Orkiestra – Największe Przeboje "Od San Remo do Moskwy”, 18.40 – Estrada Dziecięca, Klub Tańca Towarzyskiego TAKT, 19.20 – Bieluch Big Band – Hity z Ameryki, 19.50 – Lolek Orkiestra – Największe Przeboje "Od San Remo do Moskwy”, 20.29 – pokaz Fire Show i Światełko do Nieba.
Po raz pierwszy orkiestra zagra na stoku narciarskim w Kumowej Dolinie
10.19 – 13.19 – pieniądze za skorzystanie z wyciągu będą trafiały do orkiestrowej puszki, a o godz. 13.19 rozpocznie się konkurs zjazdu na byle czym, w którym nagrodami są m.in. kurs na prawo jazdy kategorii A oraz cyfrowy aparat fotograficzny.
Ponadto:
W godz. 16.19-19.19 – Raj dziecka (zjeżdżalnia, zamek, fontanna czekolady, plac zabaw, trampolina, strój sumo, wata cukrowa, konkursy, zabawy i inne atrakcje)

MIĘDZYRZEC PODLASKI
Koncerty z okazji WOŚP zaczną się w niedzielę o godz. 17 w Hotelu Hesperus (ul. Radzyńska) 4. O godz. 17.20 z recitalem muzyki rozrywkowej wystąpi Magdalena Bahonko. Następnie pokaz breakdance zaprezentuje grupa Nuts Bernadety Filimon. O godz. 18.15 przewidziano koncert zespołu Fortex, po nim zaś wystąpi grupa Rajmund. O godz. 19.30 aukcję poprowadzą szef sztabu, radny powiatu bialskiego Marcin Duszek, wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski, wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Mirosław Kapłan oraz top modelka Iga Górecka, zwyciężczyni "Queen of Poland” Bożena Janisiw (modelka, politolog, dziennikarz) oraz miss AWF Justyna Osuch i miss Lata Dziennika Wschodniego Paulina Rybak. O godz. 20.15 zacznie się koncert zespołu "Okej”, a po nim grupy "STO %”. O godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru zespół muzyki dance "Masters”. Przewidziano też dyskotekę do północy oraz w trakcie niej "światełko do nieba”.

HRUBIESZÓW
W niedzielę w godz. 8–18 60 wolontariuszy zbierać będzie datki w wytypowanych punktach miasta oraz w gminach Uchanie, Mircze, Hrubieszów, Trzeszczany. W Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 15 rozpocznie się koncert charytatywny, podczas którego odbędzie się licytacja gadżetów i plakatów WOŚP oraz plakatów filmowych. Na scenie pojawią się soliści, laureaci konkursów powiatowych i wojewódzkich Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, zespoły Magnetic, Zespół Tańca Współczesnego HDK, Harcerski Zespół Artystyczny z Husynnego, a także Osaczeni, Zorba's Band oraz Naydis. Biletem wstępu będzie "Serduszko WOŚP” w cenie 4 złotych zakupione w kasie HDK. W trakcie koncertu przy sali widowiskowej odbędzie się prezentacja i instruktaż udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Instruktażu będą udzielać strażacy PSP Hrubieszów i OSP Brodzica. Organizatorzy zapraszają także do udziału w rozrywkach turnieju tenisa stołowego "Gramy dla Jerzego”, który rozegrany zostanie w dniach 8-9 stycznia w hali sportowej przy ul. Zamojskiej.

TYSZOWCE
Turniej siatkówki, mecz piłki ręcznej kobiet oraz pokazy sumo i gimnastyki artystycznej – to tylko niektóre z atrakcji 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tyszowcach. Wszystkie imprezy odbędą się w hali sportowej tyszowieckiego gimnazjum. Eliminacje do turnieju o puchar burmistrza w siatkówce mężczyzn rozpoczną się o 9. Dwie godziny później na parkiet wybiegną uczennice szkół średnich i gimnazjum, które zagrają w piłkę ręczną. Publiczność będzie też mogła podziwiać gimnastyczki artystyczne oraz zawodników sumo Pogoni Czartowczyk.

ZWIERZYNIEC
Ponad 50 wolontariuszy zapowiedziało udział w niedzielnym finale WOŚP w Zwierzyńcu. Pojawią się w miejscowościach Sochy, Turzyniec, Topólcza, Żurawnica, Obrocz, Kosobudy oraz w Zwierzyńcu, gdzie kwesta rozpocznie się najwcześniej, bo już od 7.30. W pozostałych miejscach pieniądze będą zbierane głównie w porach mszy świętych.
Główną część artystyczną 19 Finału WOŚP zaplanowano na godz. 14 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Wystąpią m.in.: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Chór "Cantata”, Zwierzyniecka Kapela Ludowa i Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy”.

ULHÓWEK
Zespoły Veegas, Akord, Solaris, Tarnina, Wilga, Inwazja, Takt, Dynamik, Bravo oraz inni zagrają w niedzielę na organizowanym po raz pierwszy w gminie Ulhówek finale WOŚP. Po każdej mszy świętej wolontariusze kwestować będą przy miejscowym kościele. – Zbiórka będzie trwała również w innych miejscowościach – informuje Sławomir Jarocha z Urzędu Gminy Ulhówek. Od godz. 13 na scenie przed budynkiem Urzędu Gminy prezentować się będą wspomniane zespoły muzyczne, a o godz. 20 pojawi się "Światełko do nieba”. W czasie trwania finału WOŚP rozgrzać będzie się można tradycyjną grochówką przy płonących ogniskach.

ŚWIDNIK
Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia w Świdniku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Wolontariusze wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego DLA DZIECI Z CHOROBAMI UROLOGICZNYMI I NEFROLOGICZNYMI
W zeszłym roku, podczas XVIII Finału WOŚP zebrano 42 877 958,06 zł. Zebrane fundusze przeznaczone zostały na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny.
Poniżej prezentujemy program XIX Finału w Świdniku:
09.01.2011 kino "Lot"
12:00 - 14:00 - BLOK RODZINNY:
Grupa Wokalna Zefirki - Przedszkole nr 4,
Zespół Tańca Ludowego Psotki - Przedszkole nr 7,
Zespół "Promyczki"- Przedszkole Integracyjne nr 5,
Mateusz Kulczyński,
Grupa taneczna - Miejskie Centrum Profilaktyki,
Akademia Malucha - konkursy z nagrodami dla najmłodszych,
Pokazy sztuk walki - Lubelski Klub Sportów Walki DAN,
Zespół Tańca Nowoczesnego FUX - MOK,
Le Parkour - MOK
Floor Killaz break dance&electric boogie
14:00 - FABRYKA POMARAŃCZY
14:20 - MR. HYDE
15:10 - CZARNA MAMBA
16:00 - SŁOMA I PRZEDWIETRZE
17:00 - POKAZY SZTUK WALKI (LUBELSKI KLUB SPORTÓW WALKI - DAN)
17:10 - LICYTACJA GŁÓWNA
18:00 - GAP YEAR
19:00 - POPKULTURA - ŚWIDNIK
19:30 - ITALIANO DISCO - JORDANO TOLDO
20:00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20:10 - QUEEN BAND
21:00 -HERBA MICZE
Dodatkowe atrakcje:
- Skokoland - atrakcje dla dzieci.
- Turniej w halowej piłce nożnej i koszykowej w Gimnazjum nr 3 o puchar Prezesa Shiroikaj. W programie również pokazy judo.
- Club Loco Mojito dla WOŚP Na imprezie zagra Dj Marsel i Dj Ślepy. Impreza w klimacie funky, r'n'b, hip-hop, house. Finałowa Niedziela - Start godz. 20.00 Bilet wstępu - tyle ile możesz wrzucić do puszki WOŚP.
- Związek Strzelecki "Strzelec" Pokazy umiejętności samoobrony, odbijanie zakładników, pościg policyjny, a dla dzieci specjalnie zorganizowany tor przeszkód - plac kina "Lot" od godz. 13.
- Straż pożarna - Wóz strażacki od środka, prezentacja jednostki gaśniczej - niemała atrakcja dla każdego dziecka, które marzy by zostać strażakiem - plac kina "Lot" godz. 12.
Jednocześnie organizatorzy zwracają się z gorącym apelem o podarowanie przedmiotów na licytację. Przedmioty te należy składać w sekretariacie kina "Lot" od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 (z pisemną informacją dotyczącą: darczyńcy, nr telefonu, kwoty wywoławczej)

ZAMOŚĆ
W głównej siedzibie sztabu WOŚP czyli Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Kamienna) pierwsze dźwięki orkiestry to pokaz technik fryzjerskich i kosmetycznych (godz. 9) przygotowany przez Medyczne Studium Zawodowe.
Godzinę później ruszą warsztaty tańca nowoczesnego, które poprowadzi Norbert Kowalczuk. O godz. 10.45 przyjdzie czas na pokaz sztuk walki Stowarzyszenia Sportów i Sztuk Walki BUSHIDO, a o godz. 11.20 odbędzie się Pokaz Akrobacji przygotowany przez Mystic Vision Group.
Muzyczny Klub Przedszkolaka MDK zaplanowano na godz. 11.40, a o godz. 11.50 wystąpi Zespół tańca "Kornelki”.
W samo południe, również w MDK przyjdzie czas na Uroczyste Otwarcie XIX Finału WOŚP, którego dokona Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa.
Po nim wystąpi zespół tańca nowoczesnego “Raptis” (12.15).
A co później? Bardzo, bardzo wiele.
Słuchacze Medycznego Studium Zawodowego przygotowali i zaprezentują pokaz technik resuscytacyjnych (godz. 12.30). Będzie też występ Klubu Piosenki Dziecięcej (12.45) i pokaz tańca breakdance (godz. 13) w wykonaniu grupy Side by Side. Po nich na parkiecie znowu pokaże się "Raptis” (13.15).
Będzie także pokaz technik rycerskich (13.30) Zamojskiej Komandorii Zakonu Szpitalików. Później znowu będą się prezentować "Kornelki”(13.45), Klub Piosenki Dziecięcej (14), Zespół wokalny "Nutki” (15.15), Freestyle Football (15.45) Wierzchowski & Rycaj, a o godz. 16 odbędzie się pokaz iluzjonistyczny Igora Lewandowskiego.
Koniec? Nic z tych rzeczy. O godz. 16.20 Klub Sportowy Grawitacja wystąpi z pokazem tańca nowoczesnego, o 16.30 Zamojska Akademia Ruchu AIKIDO z pokazem sztuk walki, zaś o godz. 16.50 przyjdzie czas na start balonu meteorologicznego przygotowany przez Zamojskie Stowarzyszenie Miłośników Astronomii. Na 17 planowany jest Fire Show grupy Utopia.
Będzie też trochę "stacjonarnego” sportu, czyli III Charytatywny Turniej Szachowy "Serce przy sercu” (17.30).
To wszystko w MDK przy Kamiennej. Ale WOŚP zagra w Zamościu także w ODK "Okrąglak” ul Wyszyńskiego 28a. Tutaj atrakcje ruszą w samo południe, gdy otwarta zostanie w tym miejscu kawiarenka dla wolontariuszy. Harcerze przygotują zaś gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Działać ma także Plastyczna Pracowania Rozmaitości. W planach jest też koncert Joanny Pawelczyk i międzypokoleniowe tańce z serduszkiem, podczas których zagra Zespół Asterix.
W ramach WOŚP nie zabraknie też imprez towarzyszących. Jakich? Szczegóły poniżej. Będą pokazy samochodów 4x4 przygotowane przez Miłośników Samochodów Terenowych (PZMot. Zamość). A także pokaz maszyn bojowych III. Batalion Zmechanizowany w Zamościu.
Z kolei w Hotelu "Alex”, przy ul Okrzei 32 o godz. 19 rozpocznie się koncert dla wolontariuszy. Zagrają zespoły: BEVEREN, RADIOFONIA, RUST FACTORY, TRANQUIL (wstęp z identyfikatorem WOŚP).
Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed już po raz kolejny włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w dniu XIX Finału cały Zespół Stomatologiczny, lekarze, asystentki i rejestratorki wyrazili chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. W niedzielę będą pracować w godz.09.00 do 15.00. Będą otwarte 3 gabinety. Pracować będzie 9 lekarzy, 9 asystentek i 3 rejestratorki, każdy po 2 godziny. Wizyty będą płatne z upustem 50%. Pacjenci stosowną zapłatę będą uiszczać nie lekarzom, tylko sami bezpośrednio po wizycie będą wrzucać do puszki WOŚP.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, ul. Zamoyskiego 62, w dniu XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 9 stycznia 2011r. odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Klub Sportowy Stone Master Trefl Zamość. Rozgrywki rozpoczynają się od godziny 9:30 i będą trwały do godziny 17:00. Fundusze zebrane podczas turnieju zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.
I wreszcie wielki finał, czyli światełko do nieba na Rynku Wielkim i w Okrąglaku o godz. 20.

BIŁGORAJ
9 stycznia, w hali sportowo- widowiskowej OSiR, odbędzie się 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 11.00 zapraszamy na zawody sportowe. Natomiast koncert rozpocznie się o godz. 16.00.
Wystąpią zespoły BCK: Biłgorajska Kapela Podwórkowa "Wygibusy”, Klub Złotego Wieku, Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio oraz Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo”. Imprezę uświetni także program przygotowany przez dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury i szkoły muzycznej "Casio”. W przerwach pomiędzy koncertami planowana jest licytacja gadżetów WOŚP.
Dodatkową atrakcją będą pokazy balonowe polegające na prezentacji sprzętu na ziemi, pokazie napełniania powłoki , a także loty balonem na uwięzi w zamian za datki wrzucane do puszki. Dla fanów podniebnych lotów istnieje także możliwość wylicytowania godzinnego przelotu balonem nad Biłgorajem i okolicą. Licytacja (na stronie www.aukcje.wosp.org.pl) zakończy się 9 stycznia o godz. 12.00.
Zwycięzca aukcji będzie mógł odbyć lot w dniu Finału w godz. od 12 do 16, w przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych lot zostanie przełożony na inny dzień.
W ramach 19 Finału WOŚP zagra także w Biłgorajskim Centrum Kultury Niezależnej. Koncert będzie trwał od 18.00- 22.00. Zaprezentują się rockowe zespoły: 4 Minutes, Ecce Homo, Myly Ludzie. Podczas koncertu pieniądze zbierać będą wolontariusze ze sztabu akcji, działającego przy BCK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rumta
lbn
lbn
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rumta
rumta (9 stycznia 2011 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bo o Białej nie łaska wspomnieć...
Rozwiń
lbn
lbn (9 stycznia 2011 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może Pani Gąsior-Marek przekaże jakiś bukiet kwiatów na licytację
Rozwiń
lbn
lbn (9 stycznia 2011 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może Pani Gąsior-Marek przekaże jakiś bukiet kwiatów na licytację
Rozwiń
bebe
bebe (9 stycznia 2011 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy gwiazdy, w tym Lady Pank występują za darmo? Bo jesli nie, to jestem przeciw dofinansowywaniu archiwalnych gwiazdeczek.
Rozwiń
Ta człowieka, stuczka....
Ta człowieka, stuczka.... (9 stycznia 2011 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ooo ziuk miał dziś nocną zmiane... ciekawe ile mu płacą za godzinę, bo niestety zbieram na mieszkanie, gdyż na jedno z 3 milionów wybudowanych przez brata prezydenta co zginął w katastrofie spowodowanej przez ego jego brata co cyt: ,,nigdy nie będzie premierem, puki jego brat jest prezydentem'', się nie załapałem. Pozdrawiam słowami pańskiego idola cyt. Lecha Kaczyńskiego do obywatela RP: ,,spieprzaj dziadu'', lub jak wolisz cyt: ,,irasiad''
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!