czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Więcej nart w wypożyczalniach, nowe armatki do zaśnieżania stoków i chipowe karnety na zjazdy - właściciele wyciągów narciarskich są prawie gotowi do rozpoczęcia sezonu. Czekają, podobnie jak narciarze, na opady śniegu.

Rewolucja szykuje się w Rąblowie. Kazimierz Antoń, właściciel wyciągów narciarskich, wprowadza od tego sezonu elektroniczny system rejestracji zjazdów, czyli karty chipowe. Pomysłem chce zaszczepić innych właścicieli stoków na Lubelszczyźnie. - Karta wstępu kupiona np. w Rąblowie mogłaby być wykorzystana także w Batorzu, Chrzanowie czy innych ośrodkach. To wzbogaci ofertę dla narciarzy - podkreśla Antoń.
W tym roku w Rąblowie narciarze będą mieli do dyspozycji trzy wyciągi: 300-, 180- i 160-metrowy. Gotowy jest już także wyciąg w Parchatce nieopodal Puław. Dotychczasowy dzierżawca co prawda zrezygnował z prowadzenia wyciągu, ale zimowy interes przejął właściciel terenu - puławska firma Termochem. - Wyprofilowaliśmy trasę. Ruszymy, jak tylko spadnie porządny śnieg. Kupiliśmy dwie armatki śnieżne, ratrak, skuter. Trasa jest oświetlona - mówi Karol Byczek, prezes zarządu Termochemu.

W Parchatce będzie także wypożyczalnia sprzętu, punkt gastronomiczny i miejsca parkingowe. Ostatnie przygotowania trwają na stoku w Chrzanowie. - Będą dwie duże trasy, dwie małe i ośla łączka. Całość oświetlimy - wylicza inwestor Piotr Rzetelski.
I tutaj będzie można korzystać z punktu gastronomicznego oraz wypożyczalni sprzętu. Armatkę śnieżną i ratrak postawiono w stan gotowości także w Krasnobrodzie. Narciarze mają tu do dyspozycji 400-metrowy wyciąg i wypożyczalnię sprzętu.
Na śnieg i miłośników białego szaleństwa czeka też właściciel 650-metrowego wyciągu w Bobliwie koło Izbicy. Tu nowością są miejsca noclegowe dla narciarzy.
Nie wiadomo natomiast, kiedy ruszy wyciąg w Batorzu. Rozbudowę ośrodka ostatnio wstrzymał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Inwestor wykonał roboty bez konsultacji z wojewódzkim konserwatorem xabytków i musi postarać się o nowe pozwolenia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!