poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Z ołtarza na śmietnik

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 września 2006, 16:25
Autor: DOMINIK SMAGA

Bochenek chleba z napisem "Ostrów Lubelski 2006 Dożynki” znalazł na śmietniku zbieracz złomu. - Przecież to grzech - mówi oburzony. - To przedwyborcza prowokacja. Ktoś zrobił duplikat bochenka - broni się wiceburmistrz.

Ozdobiony napisami chleb, nazajutrz po dożynkach, znalazł w kontenerze na śmieci Stanisław Lis. - Aż mnie za gardło ścisnęło. Po mojemu to grzech jest. Przecież kiedyś nawet stary chleb parowało się i jadło - mówi. - Odkroiłem kawałek i zjadłem, bo czysty był jeszcze i świeży.
Bochen chleba podczas dożynek, jak nakazuje tradycja, został poświęcony i złożony na ołtarzu. Jak trafił na śmietnik? Proboszcz miejscowej parafii mówi, że nie ma pojęcia. - O to pytajcie organizatorów dożynek - odpowiada ks. Jan Orłowski.
A dożynki urządzał burmistrz. - To prowokacja! Ktoś nam chce zrobić kawał przed wyborami - oburza się Andrzej Bunia, wiceburmistrz. Pokazujemy mu zdjęcia przysłane wraz z anonimem do naszej redakcji. - Przecież wie pan, jak to oburza nas wierzących - wzdycha Bunia. Wyraźnie podenerwowany wzywa dyrektorkę Domu Kultury. Ona odpowiadała za program święta plonów. - Nie wiem o co chodzi. Chleb pokroiliśmy i rozdaliśmy ludziom. Mamy zdjęcia - tłumaczy Iwona Drozd.
• Czy tam był tylko jeden taki bochenek?
- Pokażę wam zdjęcia - odpowiada wymijająco Drozd. I wyciąga fotografię stołu z podobnym, ledwie przekrojonym bochnem. A obok stoją koszyki z kawałkami innych bochenków.
- Ktoś po prostu zrobił duplikat i podrzucił go do śmietnika. Mam podejrzenia, co to za ludzie. Ale nie mogę powiedzieć - stwierdza burmistrz Bunia. - Gdyby pan coś ustalił, niech pan da nam znać, kto to zrobił - prosi na koniec Iwona Drozd.
- Na dożynkowym stole było kilka bochenków, a nie tylko ten jeden - zauważa Lis.
Samorząd zamówił chleb w miejscowej piekarni. Z jej właścicielem nie udało nam się skontaktować. - W tej piekarni wypieka się dziennie kilkaset takich samych, okrągłych bochenków. A napisy może dorobić sobie każdy. Choćby z modeliny - mówi dyrektorka Domu Kultury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!