Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 czerwca 2016 r.
19:11

Z oszczędności będą drogi. Które samorządy załapały się na pieniądze?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 7 A A

Dofinansowania w wysokości 12 mln zł na remonty 62 km dróg otrzymało w środę 10 samorządów z województwa lubelskiego w ramach rządowego programu rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z przeprowadzonych wcześniej przetargów mamy większe oszczędności niż zakładaliśmy, dlatego wręczamy promesy kolejnym samorządom – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. – Należy się spodziewać, że w kolejnych przetargach też uda się zaoszczędzić. Może będą one mniejsze, ale kolejne gminy też mogą liczyć na realizację swoich wniosków.

Największe dofinansowanie – blisko 3 mln zł – otrzymał powiat lubelski. Pieniądze trafią na przebudowę czterech dróg powiatowych w gminach Konopnica i Jastków oraz budowę drogi Józefin-Motycz.

2,1 mln zł wyniosła dotacja dla powiatu biłgorajskiego na modernizację ciągu łączącego trzy drogi wojewódzkie.

Ponad 300 tys. zł na remont blisko czterokilometrowej drogi Brzeziczki-Brzezice dostała gmina Piaski.

– To umożliwi nam utworzenie ciągu drogowego alternatywnego dla drogi krajowej – mówi Marcin Najda, sekretarz gminy. Jak przyznaje, wniosek Piasek opiewał na wyższą kwotę. – Mamy obietnicę, że z kolejnych oszczędności dostaniemy 100 tys. zł jako uzupełnienie – mówi Najda.

Wojewoda poinformował także Miasto Lublin o zwiększeniu dotacji na przebudowę ul. Narutowicza. 

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 20 czerwca 2016 o 10:26
I drogi do Grabiaka.Właściciele działek płacą podatki od lat,a dojazd że resory urywa.Nie wspomninając o żużlówce...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 15:19
Najgorzej wyglądają chyba drogi do Grabowca. Wstyd powiat zamojski, po prostu wstyd. Kiedy jedzie się do Grabowca od strony powiatu chełmskiego z Wojsławic to od momentu minięcia znaku powiat zamojski droga zaczyna przypominać ser szwajcarski. Pomyślcie jak to o was świadczy sternicy powiatu zamojskiego. No jak? Jeszcze gorzej jest z drogami wewnątrz powiatu np. z Grabowca do Zamościa przez wsie Miączyn (droga w opłakanym stanie, szczególnie w miejscowościach Grabowiec-Góra i Rogów), a także droga do Zamościa przez wsie Wolica Uchańska i Skierbieszów. Droga do Skierbieszowa miejscami niemalże nieprzejezdna... Wstyd. Nie inaczej jest też z drogą Grabowca w stronę Hrubieszowa, tam to jednak droga jest równo w powiecie zamojskim zmasakrowana tak samo jak w Hrubieszowskim aż do samego Hrubieszowa. Sam Grabowiec to też pełno dziur w jezdni, oczywiście jedynie w tych powiatowych, bo drogi gminne trzymają poziom, ale za to po powiatowych to chyba niedługo tylko czołgiem da się jeździć. Czy szanowny powiat zamojski ma zamiar coś z tym zrobić? Czy może znowu poszuka wymówek.
Najgorzej wyglądają chyba drogi do Grabowca. Wstyd powiat zamojski, po prostu wstyd. Kiedy jedzie się do Grabowca od strony powiatu chełmskiego z Wojsławic to od momentu minięcia znaku powiat zamojski droga zaczyna przypominać ser szwajcarski. Pomyślcie jak to o was świadczy sternicy powiatu zamojskiego. No jak? Jeszcze gorzej jest z drogami wewnątrz powiatu np. z Grabowca do Zamościa przez wsie Miączyn (droga w opłakanym stanie, szczególnie w miejscowościach Grabowiec-Góra i Rogów), a także droga do Zamościa przez wsie Wolica Uchańska i Ski... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 07:32
Czy o Parczewie wszyscy już zapomnieli? No cóż mamy najgorsze drogi w województwie i chyba długo jeszcze mieć będziemy
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 00:09
no i oczywiscie dla hrubieszowa nic nie ma, a droga ze zdartym asfaltem od podhorzec przez gozdow i wolice pod sam hrubieszow juz tak kilka lat czeka...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 20:35
Wniosek Piasek:-) poziom mulu:-)
Avatar
podpis / 15 czerwca 2016 o 20:33
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W mojej gminie jest droga gdzie  asfalt pamięta Gierka  dziura zlepiona dziurą a wójt PRZEPRASZAM od nowego roku pan BURMISTRZ miasta Ś....... ma to głęboko w poważaniu ......
Nic się nie martw. w Mieście Inspiracji wszystkie ulice w centrum wyglądają podobnie, dochodzą jeszcze koleiny i pozapadane studzienki. Ale za to będziemy mieć nowy deptak :lol: Kto ogarniety, ten obejrzy jego otwarcie ze zmywaka w Londynie za 40 zł za godzinę :lol: 
Nic się nie martw. w Mieście Inspiracji wszystkie ulice w centrum wyglądają podobnie, dochodzą jeszcze koleiny i pozapadane studzienki. Ale za to będziemy mieć nowy deptak :lol: Kto ogarniety, ten obejrzy jego otwarcie ze zmywaka w Londynie za 40 zł za godzinę :lol:  rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 20:08
W mojej gminie jest droga gdzie asfalt pamięta Gierka dziura zlepiona dziurą a wójt PRZEPRASZAM od nowego roku pan BURMISTRZ miasta Ś....... ma to głęboko w poważaniu ......
Avatar
gość / 20 czerwca 2016 o 10:26
I drogi do Grabiaka.Właściciele działek płacą podatki od lat,a dojazd że resory urywa.Nie wspomninając o żużlówce...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 15:19
Najgorzej wyglądają chyba drogi do Grabowca. Wstyd powiat zamojski, po prostu wstyd. Kiedy jedzie się do Grabowca od strony powiatu chełmskiego z Wojsławic to od momentu minięcia znaku powiat zamojski droga zaczyna przypominać ser szwajcarski. Pomyślcie jak to o was świadczy sternicy powiatu zamojskiego. No jak? Jeszcze gorzej jest z drogami wewnątrz powiatu np. z Grabowca do Zamościa przez wsie Miączyn (droga w opłakanym stanie, szczególnie w miejscowościach Grabowiec-Góra i Rogów), a także droga do Zamościa przez wsie Wolica Uchańska i Skierbieszów. Droga do Skierbieszowa miejscami niemalże nieprzejezdna... Wstyd. Nie inaczej jest też z drogą Grabowca w stronę Hrubieszowa, tam to jednak droga jest równo w powiecie zamojskim zmasakrowana tak samo jak w Hrubieszowskim aż do samego Hrubieszowa. Sam Grabowiec to też pełno dziur w jezdni, oczywiście jedynie w tych powiatowych, bo drogi gminne trzymają poziom, ale za to po powiatowych to chyba niedługo tylko czołgiem da się jeździć. Czy szanowny powiat zamojski ma zamiar coś z tym zrobić? Czy może znowu poszuka wymówek.
Najgorzej wyglądają chyba drogi do Grabowca. Wstyd powiat zamojski, po prostu wstyd. Kiedy jedzie się do Grabowca od strony powiatu chełmskiego z Wojsławic to od momentu minięcia znaku powiat zamojski droga zaczyna przypominać ser szwajcarski. Pomyślcie jak to o was świadczy sternicy powiatu zamojskiego. No jak? Jeszcze gorzej jest z drogami wewnątrz powiatu np. z Grabowca do Zamościa przez wsie Miączyn (droga w opłakanym stanie, szczególnie w miejscowościach Grabowiec-Góra i Rogów), a także droga do Zamościa przez wsie Wolica Uchańska i Ski... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 07:32
Czy o Parczewie wszyscy już zapomnieli? No cóż mamy najgorsze drogi w województwie i chyba długo jeszcze mieć będziemy
Avatar
Gość / 16 czerwca 2016 o 00:09
no i oczywiscie dla hrubieszowa nic nie ma, a droga ze zdartym asfaltem od podhorzec przez gozdow i wolice pod sam hrubieszow juz tak kilka lat czeka...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 20:35
Wniosek Piasek:-) poziom mulu:-)
Avatar
podpis / 15 czerwca 2016 o 20:33
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W mojej gminie jest droga gdzie  asfalt pamięta Gierka  dziura zlepiona dziurą a wójt PRZEPRASZAM od nowego roku pan BURMISTRZ miasta Ś....... ma to głęboko w poważaniu ......
Nic się nie martw. w Mieście Inspiracji wszystkie ulice w centrum wyglądają podobnie, dochodzą jeszcze koleiny i pozapadane studzienki. Ale za to będziemy mieć nowy deptak :lol: Kto ogarniety, ten obejrzy jego otwarcie ze zmywaka w Londynie za 40 zł za godzinę :lol: 
Nic się nie martw. w Mieście Inspiracji wszystkie ulice w centrum wyglądają podobnie, dochodzą jeszcze koleiny i pozapadane studzienki. Ale za to będziemy mieć nowy deptak :lol: Kto ogarniety, ten obejrzy jego otwarcie ze zmywaka w Londynie za 40 zł za godzinę :lol:  rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 20:08
W mojej gminie jest droga gdzie asfalt pamięta Gierka dziura zlepiona dziurą a wójt PRZEPRASZAM od nowego roku pan BURMISTRZ miasta Ś....... ma to głęboko w poważaniu ......
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 7

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!