wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Z Palikota trudno grosz wydusić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2008, 21:03
Autor: Rafał Panas

Trzeba było artykułu w prasie, żeby Janusz Palikot zapłacił zaległe składki ZUS. Jak sprawdziliśmy, z opłatami za czynsz też zalegał.

Wczorajsza "Rzeczpospolita” napisała, że poseł Janusz Palikot notorycznie nie płacił składek ZUS za dwóch pracowników swojego biura poselskiego, m.in. za byłą dyrektor. Według dziennika, dług obejmował jeden miesiąc z 2005 roku i siedem miesięcy 2007 roku. Jeszcze we wtorek kwota do zapłaty wynosiła ponad 11 tys. zł.

Ale wczoraj, po artykule w gazecie, Palikot spłacił dług. - Poseł nie ma zaległości - potwierdził nam Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału ZUS.

- Nic nie wiedziałem o nieregularnym odprowadzaniu składek ubezpieczeniowych. Byłem przekonany, że są płacone na bieżąco. Za zaległości odpowiada dyrektor mojego biura - stwierdza Janusz Palikot.

- Tak to moja wina, przeoczyłam sprawę składek - przyznaje Małgorzata Widomska, była dyrektor biura posła.

Ale zaległości wobec ZUS to nie wszystko. Palikot nieterminowo płacił też za wynajem lokalu na filię swojego biura przy ul. Górniczej w Łęcznej. Prowadził ją do końca stycznia.

- Mieli kilka miesięcy opóźnienia - przyznaje Grażyna Wziątek, główna księgowa Spółdzielni Mieszkaniowej "Skarbek” w Łęcznej. - Ale w ostatni poniedziałek pracownik Palikota uregulował należność.

- Chodziło o ok. 800 zł - tłumaczy Piotr Sawicki, obecny dyrektor biura posła. - Trudno jednak mówić o długu, bo spółdzielnia miała naszą kaucję. Spłata należności poszła właśnie z tej puli.

Każdy poseł ma miesięcznie 10 150 zł na prowadzenie biura poselskiego. Dlaczego zatem Palikot nie płacił? - Jeśli poseł poważnie traktuje swoje obowiązki, a tak robi poseł Palikot, to tych pieniędzy nie wystarcza. Często poseł musiał płacić z własnej kieszeni - dodaje Sawicki.

Palikot miał też i inne spięcia z prawem. Dziennik Wschodni opisał we wrześniu ubiegłego roku, jak mieszkaniec Kazimierza Dolnego poskarżył się na posła, że ten postawił nielegalnie mur sąsiadujący z jego działką. Do akcji wkroczył nadzór budowlany i nałożył na Palikota grzywnę. Jednak karę umorzył, bo polityk rozebrał mur.

Od niedawna Palikot szefuje Komisji Przyjazne Państwo, która ma likwidować nieżyciowe przepisy. Poseł głośno mówi, że w pierwszej kolejności należy znieść pozwolenia na budowę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jaś
Gość
Teofil
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jaś
jaś (7 lutego 2008 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a tera z kolegami będziemy rządzić wojewóctwem i bedzie git:):)
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2008 o 19:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem przedsiębiorcą w Lublinie. Średnio co miesiąc do domu (gdzie nie prowadzę działaności gospodarczej) dostaję pismo z ZUS-u, że mam nieprawidłowo naliczone składki lub inne braki w dokumentacji ZUS. Jak moja księgowa dzowni do Zusu, okazuje się że wszystko jest OK! Jak mam takie zdanie Zzusie, że z grzeczności nie wypowiem go na forum!!!!!!
Rozwiń
Teofil
Teofil (7 lutego 2008 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
(PO)co wybierać takie osoby, od dawna było wiadomym, co od tej partii jedzie. Niech by był i złoty w następnych wyborach to towarzystwo mam z głowy.
Rozwiń
młody rolnik
młody rolnik (7 lutego 2008 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Smutnie to wszystko pobrzmiewa. Chcą naprawiać państwo. Chcą upraszczać procedury. Chcą ścigać przestępców. Wydawać by się mogło, że sami są wzorem wszelkich cnót o doskonałości. A tymczasem, codziennie media donoszą o różnego rodzaju drobnych lub większych przekrętach czynionych przez tych sprawiedliwych. Odpierając zarzuty i oskarżenia owi sprawiedliwi posługują się starym retorycznym chwytem, mówiąc, że jest to nagonka polityczna. Nic bardziej prymitywnego i naiwnego nie można wymyślić. Jak świat światem, złodziej i krętacz zawsze pozostanie złodziejem i krętaczem, niezależnie od tego, jakich argumentów użyje w swojej obronie. A miało być tak dobrze. Premier prosił aby zaufać PO!
Rozwiń
gosc
gosc (7 lutego 2008 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO-wiec napisał:
panie Task weź pan młotka i je### wreszcie tego pali-kotka!


Nie mógłbyś się sam walnąć w czółko, czymkolwiek zresztą???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!