niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Z regionu


Festiwal pomocy
Tragiczny weekend na drogach
Hołd pod Kockiem

Festiwal pomocy

Łęczna. Pół tysiąca artystów amatorów z całej Polski wzięło udział w jubileuszowym X Festiwalu Piosenki, Tańca i Teatru w Łęcznej. Przez dwa dni - w sumie przez ponad 10 godzin - publiczność bawili wychowankowie domów pomocy społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych, kół Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Największy tego typu festiwal w kraju słynie nie tylko z dobrej frekwencji i wysokiego poziomu prezentacji, ale z niepowtarzalnej, pełnej życzliwości atmosfery. Występom na scenie towarzyszyły kiermasze najlepszych prac plastycznych uczestników festiwalu. (lesz)

Tragiczny weekend na drogach

Region. Siedem osób poniosło śmierć w ostatni weekend na drogach Lubelszczyzny. W sobotę były cztery ofiary. W Adolfinie, gm. Siedliszcze, pod kołami ciężarowego volvo śmierć poniósł 11-letni chłopiec, który wracał ze szkolnej dyskoteki. W Przychodach, gm. Międzyrzec Podlaski, kierujący motocyklem 23-letni mieszkaniec Rzeczycy stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w metalowe ogrodzenie. Kierujący zmarł w szpitalu. W Teratynie, gm. Uchanie, kierujący fiatem 125 przejechał leżącego na jezdni 52-letniego mieszkańca Rabki, który zmarł na miejscu. W Kazimierzówce, gm. Głusk, kierujący vw potrącił idącego lewą stronę jezdni pieszego. Mężczyzna - o nieustalonej tożsamości zginął na miejscu. W piątek
w wypadkach zginęły trzy osoby w Przytocznie, gm. Jeziorzany, w Wierzchoniowie, gm. Kazimierz Dolny oraz w Parczewie. (kris)

Hołd pod Kockiem

W Kocku oddano wczoraj hołd żołnierzom ostatniej bitwy września 1939 roku stoczonej tu z Niemcami przez samodzielną grupę operacyjną "Polesie” pod dowództwem gen. Franciszka Kleeberga. Pod pomnikiem gen. Kleeberga zgromadzili się kombatanci z pocztami sztandarowymi, weterani spod Kocka, członkowie rodziny gen. Kleeberga, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy regionu i młodzież. (zh, pap)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24