środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Za kilka tygodni wjedziemy ekspresówką do Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2014, 06:30
Autor: Paweł Puzio

Już za kilka tygodni kierowcy będą mieli kolejny powód do świętowania. Prawdopodobnie w pierwszej połowie września wjadą do Lublina drogą ekspresową S17 i nową aleją Solidarności

Wczoraj drogowcy rozpoczęli rozkładanie warstwy asfaltu na feralnych fragmentach S17 przebiegających przez Dolinę Ciemięgi (na zdjęciu).

- Wykonawca ma termin do 28 sierpnia, ale zakończy prace przez czasem. Po rozłożeniu ostatniej warstwy, na co potrzeba dwóch dni, pozostanie jeszcze uzupełnienie barier energochłonnych, zagospodarowanie pasa rozdzielającego jezdnie i sprzątanie. Potem nastąpią odbiory poprzedzające uzyskanie dopuszczenia do ruchu - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodzi o drugi odcinek S17 między węzłami Jastków i Lublin Sławinek. Drogowcy mieli problem z osiadającą nawierzchnią na trasie przebiegającej przez Dolinę Ciemięgi. Wada ujawniała się na czterech fragmentach o łącznej długości 350 metrów. Rozebrano więc fragment nasypu i grunt zastąpiono klockami styropianu. Na styropian wylano płyty betonowe, na których z kolei położono warstwy gruntu i konstrukcję nawierzchni.

Koniec napraw drogi w Dolinie Ciemięgi zbiegło się z zakończeniem prac przy budowie nowego wjazdu do miasta. - Główne roboty na budowie przedłużenia al. Solidarności zostały już za nami. Pozostały drobne prace wykończeniowe np. przy ekranach akustycznych czy ciągach rowerowych. Teraz pora na przeprowadzenie czynności odbiorowych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie poszczególnych fragmentów trasy. Obie inwestycje, miejska i GDDKiA, mogą funkcjonować wyłącznie w połączeniu ze sobą. Dlatego też ruch kołowy będzie dopuszczony jednocześnie na obu trasach - mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Otwarcie obu odcinków może nastąpić już w pierwszej połowie września. - Wszyscy czekają na ten moment. Korki na rondzie w Bogucinie oraz na zjeździe z S17 w tej miejscowości są naprawdę dokuczliwe - mówi Marek Kurkowski, kierowca z Lublina. Odetchną także mieszkańcy sporej części Sławinka, bo sprzed ich okien znikną tiry.

Ale to nie ostatnie otwarcia w tym roku. Pod koniec października pojadą obwodnicą Lublina, a tym całym prawie 70-kilometrowym odcinkiem S17 od Kurowa do Piask.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin s17 ekspresówka
haryk
marek
Robert
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

haryk
haryk (18 września 2014 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może Jarkowi pomnik postawisz i zaczniesz organizować pielgrzymki na Żoliborz aby podziwiać Jego chatkę?  Za Jarka  to nawet kilometra autostrady nie dali rady wybudować, a też były na to środki z UE.

Oj idioto,idioto, w normalnym kraju bez takich złodziei przy korycie jak teraz to zbudowałbyś za te same pieniądze dwa razy więcej autostrad a stadionów przynajmniej o jeden więcej,dymają cię komuchy jak barana w du pę a ty chyba czucie straciłeś bu,ha,ha,ha.

Rozwiń
marek
marek (18 września 2014 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tusk ci drogi buduje... litości!!! Mijające perspektywa unijna kładła nacisk na infrastrukturę... stąd wzieła się kasa unijna na te drogi. To ile firm budowlanych przy okazji budowy tych dróg padło - dzięki GDDKiA - to już przemilczę. Co do Jarosława to obniżył znacznie podatek PIT i składkę ZUS i to mnie przekonuje, a nie bajanie Tuska o jego cudach gospodarczych podczas, gdy przez wszystkie lata rządów Platformy podatki rosną.

Może Jarkowi pomnik postawisz i zaczniesz organizować pielgrzymki na Żoliborz aby podziwiać Jego chatkę?  Za Jarka  to nawet kilometra autostrady nie dali rady wybudować, a też były na to środki z UE.

Rozwiń
Robert
Robert (7 września 2014 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witajcie !

Czy media mogą się zająć takim tematem:

Wzdłuż al. Solidarności po stronie Skansenu i Ogrodu Botanicznego została wybudowana ściezka rowerowa a raczej cały trakt z drogą dla pieszych i rowerów.

Bardzo się cieszymy tylko dlaczego ten trakt kończy się w polu ?

Wygląda to tak jakby przedłużenie nowa al. Solidarności kończyła się jakieś 300 metrów przed skrzyżowaniem z Ducha/Sikorskiego i do tego miejsca są plany, przetarki itd.

Więc rowerzysta, który przejechał 3 kilometry np. z Baraku wpada w błoto albo na ten stary odcinek al. Solidarności pod prąd.

Rozwiń
andy
andy (1 września 2014 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech otworzą, chociaż warunkowo, odcinek od Turki do Kalinówki. Odciąży to częściowo Turystyczną.

Rozwiń
m
m (29 sierpnia 2014 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To super, będzie można szybciej przejechać trasę Lublin-Kurów.

Oby jak najszybciej oddali obwodnicę, wtedy ruch tranzytowy na Zamość, Chełm oraz Białystok, Radom, Warszawę ominie miasto.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!